Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jaka szkoła dla polskiego dziecka? - Norwegia

2 Posty
Sylwia0911
(Sylwia0911)
Wiking
Witam. Mąż pracuje w Norwegii, a ja z synkiem jesteśmy w Polsce. Bardzo chcemy być wszyscy razem i planujemy przenieść się całą rodziną do Norwegii i tu się pojawia moje pytanie. Jak tam jest z przedszkolami /szkołami dla polskich dzieci? Syn skończy 5 lat we wrześniu. Od jakiego wieku jest obowiązek szkolny? Czy są polskie szkoły? Staramy się uczyć norweskiego w miarę możliwości. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Jan Kowalski
(German)
Nowicjusz
Obowiązkowa jest zerówka od 6 lat. 7 lat 1 klasa. Przedszkola nie są drogie (wielkie podatki je finansują). Po co ci polska szkoła? Skoro twój facet jest na miejscu na pewno może się wszystkiego dowiedzieć, jeśli on jest w Norge a ty w PL i to ty musisz się dowiadywać to źle wróże waszemu związkowi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
68 Postów
Łukasz Ch
(Ch_norw)
Początkujący
Sylwia0911 napisał:
Witam. Mąż pracuje w Norwegii, a ja z synkiem jesteśmy w Polsce. Bardzo chcemy być wszyscy razem i planujemy przenieść się całą rodziną do Norwegii i tu się pojawia moje pytanie. Jak tam jest z przedszkolami /szkołami dla polskich dzieci? Syn skończy 5 lat we wrześniu. Od jakiego wieku jest obowiązek szkolny? Czy są polskie szkoły? Staramy się uczyć norweskiego w miarę możliwości. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

hej, tutaj masz wszystko wyjaśnione odnośnie systemu szkolnictwa w Norwegii i zapisów dziecka:
www.mojanorwegia.pl/edukacja/przenosisz-...ej-szkole-13035.html

a tutaj znajdziesz namiary na polskie szkoły:
www.mojanorwegia.pl/polacy-w-norwegii/po...w-norwegii-9346.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Sylwia0911
(Sylwia0911)
Wiking
Rzeczywiście powinnam wziąć z nim rozwód, bo szukam porady... za porady sercowe podziękuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
bojfraoszlo napisał:
German napisał:
Obowiązkowa jest zerówka od 6 lat. 7 lat 1 klasa. Przedszkola nie są drogie (wielkie podatki je finansują). Po co ci polska szkoła? Skoro twój facet jest na miejscu na pewno może się wszystkiego dowiedzieć, jeśli on jest w Norge a ty w PL i to ty musisz się dowiadywać to źle wróże waszemu związkowi.



....nie potrzebnie czepiasz sie kobity?
....jej chłop pewnie dzielnie zbiera koronki tutaj pracujac do nocy i nie ma czasu na niepotrzebną wiedze
...ważne żeby cash zgadzał się w Polsce!
...a z drugiej strony od kogo miałby uzyskać taką wiedze i to na tak wyszukany temat jak temat jak szkolnictwo?
...od tych co ani be ani me ani kukuryku!?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok