Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Liceum - Norwegia

1 Post

(HubertDrozdz)
Wiking
Witam jestem Hubert jeszcze mieszkam w Gorzowie Wlkp. Mam 18 i z powodu spraw rodzinnych musze się wyprowadzić z domu do końca grudnia. Nie chce zostawać w Polsce ponieważ jak już mam się wyprowadzać to do państwa które kocham czyli Norwegii. Tylko ze jestem obecnie w 2 klasie liceum i chciałbym kontynuować liceum w Norwegii jednocześnie pracując na pół etatu. Czy ktoś z was był w takiej sytuacji? Czy dam rade wyżyć tam z pensji pół etatowej + wynajmować pokój? Z nauka na pewno dam rade ponieważ szybko uczę się języków a angielski znam na poziomie zaawansowanym. Wiem ze lepiej by było jakbym skończył liceum w Polsce ale nie chce. Z góry dziękuje za porady
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
HubertDrozdz napisał:
Witam jestem Hubert jeszcze mieszkam w Gorzowie Wlkp. Mam 18 i z powodu spraw rodzinnych musze się wyprowadzić z domu do końca grudnia. Nie chce zostawać w Polsce ponieważ jak już mam się wyprowadzać to do państwa które kocham czyli Norwegii. Tylko ze jestem obecnie w 2 klasie liceum i chciałbym kontynuować liceum w Norwegii jednocześnie pracując na pół etatu. Czy ktoś z was był w takiej sytuacji? Czy dam rade wyżyć tam z pensji pół etatowej + wynajmować pokój? Z nauka na pewno dam rade ponieważ szybko uczę się języków a angielski znam na poziomie zaawansowanym. Wiem ze lepiej by było jakbym skończył liceum w Polsce ale nie chce. Z góry dziękuje za porady
Twoim problemem jest brak zawodu. Jak masz zalatwiona prace w Norwegii, to jeszcze jeszcze. Jak nie masz i do tego nie masz tu nikogo, kto ci ta prace zalatwi i utrzyma na poczatku, to nie wiem, jak to sobie wyobrazasz. Praca tu w koncu na ulicy nie lezy, szczegolnie dla niewyksztalconych 18-latkow bez znajomosci norweskiego (zakladam, ze bez znajomosci, skoro o tym nic nie piszesz).

Zreszta nawet jakbys mial skonczone liceum, to sytuacja bylaby dokladnie taka sama. No bo daje liceum - tylko podstawe do dalszych studiow, zawodowo natomiast nic. Jakbys mial prace, to mozliwe, ze sie utrzymasz (choc slabo to widze), ale praca na 50%, bez kwalifikacji, to pensja glodowa.

No i nie wiadomo, czy ci te twoje 2 klasy z Polski tu uznaja, program w koncu jest inny. Mozliwe, ze bedziesz musial zaczynac od 1. klasy.

Sprawy jezykowe w ogole pomijam. 18-latkom darmowy kurs norweskiego sie nie nalezy.

W sumie caly twoj post, to albo jakis glupi kawal lub jaki zart. Chyba, ze to jakies nieprzemyslane mlodziencze mrzonki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok