Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Szkoła zawodowa w Norwegii? - Norwegia

3 Posty
Sissii Sissi
(Sissii)
Wiking
Cześć!

Przeglądając ogłoszenia o pracę jako opiekun w domu starców / w domu pomocy społecznej (praca dla komuny) zawsze w rubryce ''kwalifikacje'' jest następujące wymaganie, cytuje ''Norsk autorisasjon som hjelpepleier/helsefagarbeider''. I stąd moje pytanie, jak można zdobyć takie wykształcenie, które umożliwiałoby mi podjęcie pracy jako opiekun?

Czy istnieją w Norwegii szkoły zawodowe dla osób dorosłych (coś na wzór polskich szkół policealnych)?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

()
Stały Bywalec
Jesli nie masz sredniej szkoly z Polski to wtedy tu za darmo.
utdanning.no/tema/hjelp_og_veiledning/videregaende_som_voksen
Jezeli masz to na Twoim miejscu poszedl bym do jakiegos Voksenopplæringssenter tam gdzie mieszkasz. Na pewno cossie da zbudowac z tego co masz + to co masz zrobic. Nie koniecznie musi to byc daleka droga.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Sissii Sissi
(Sissii)
Wiking
Mam średnie i maturę

Czytałam wymagania co do kształcenia zawodowego jako helsefagarbeider i ono trwa 4 lata (jeśli dobrze zrozumialam...) ale wydaje mi sie to dziwne... zwłaszcza zeby zostac pielęgniarką wystarczą 3 lata na uniwersytecie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(2sort)
Stały Bywalec
Tak, 4lata. 2 lata w szkole i 2 jako lærling. Ale to jest wyksztalcenie srednie, zawodowe, ktore nie daje uprawnien na studia. Zeby isc na U. musisz miec "mature", czyli studiekompetanse.
Jak masz pieniadze to zaden problem isc na studia. Warunkiem jest angielski. Niektore szkoly wymagaja tez Bergenstest.
Pytalas o helsefagarbeider.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Sissii Sissi
(Sissii)
Wiking
czy w ogóle można pracować dla komuny jako opiekun, ale nie mając żadnego wykształcenia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(2sort)
Stały Bywalec
Mozna, ale............. ale nie jako fagarbeider.
W niektorych miejscach jest zapotrzebowanie tak ogromne ze mozna. Zwykle zaczyna sie od godzin dla wyrobienia sobie marki. Stalego zatrudznienia jednak bedzie ciezko. No i pensja mizerna.
Masz srednie wyksztalcenie. Znasz moze jezyk. To dlaczego np. nie jako støttekontakt? Assistent? albo cos takiego.
Zreszta............w sprawie pracy wiem malo. Jedynie w sprawie wyksztalcenia mam jako takie pojecie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(2sort)
Stały Bywalec
Aha!, Dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok