Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

tegoroczne NORSKPROVE 3 - Norwegia

105 Postów
Karol Juskowiak
(Jusko)
Początkujący
Witam, czyt jest ktos obecny na forum co pisal na dniach egzamin NORSKPROVE 3 i moglby zdradzic jakie byly pytania na ustnych i pisemnym ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Kams Bams
(kartoniczek)
Wiking
Było kilka różnych, te znalazłam w grupie na facebooku. Ja ustny mam jutro to nie mogę powiedzieć co było, a z pisemnego miałam te dwa ostatnie. Obrazek chyba był wspólny dl wszystkich - rodzina przed domem, pakująca się na wakacje.
muntlig:
1) fortell litt om degselv 2) beskriv bildet (jeg har hatt venteværelse og den andre jenta butikk) 3) samtale om Norge 4) fortell om et sted som liker du eller fortell om hva har du lyst til å lære
skriftlig:
Hva slags musikk liker du best
Hvordan du kan finne nye venner
Skriv brev til skolen om at du vil forsette å gå på norskkurset om kvelden
Fortell om populært yrke i hjemmelandet ditt
Skriv et brev til biblioteket at du ønsker flere datamaskiner
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Jusko napisał:
Witam, czyt jest ktos obecny na forum co pisal na dniach egzamin NORSKPROVE 3 i moglby zdradzic jakie byly pytania na ustnych i pisemnym ?

Tegorocznym? Pytania na kazdym takim tescie i egzaminie sa takie same.
Ustny:
- roznice pomiedzy Norwegia a krajem ojczystym
- co byc zmienil w Norwegii ( nie rdzilabym krytykowac)
- twoje hobby, spedzanie wolnego czasu
- opowiedz o rodzinie
- opowedz jak znalazles sie w Norwegii
- oraz dialog z osoba z ktora sie weszlo
Test :
ze sluchu-
wybierasz a,b lub c , a w drugiej czesci juz samemu wpisujesz
zakresasz gdzie dzieje sie akcja, sklep, poczta, stacja kolejowa, kino, przedszkole itp.
zaznaczasz o czym rozmawiaja ludzie, a w drugiej czesci musisz napisac ile zatankowal paliwa, ile zaplacil za chleb, czy kupila dwu czy jednoczesciowy stroj kompielowy
z czytania-
jest 5 artykulow do przeczytania i do kazdego trzeba odpowiedziec na pytania.
wypracowanie-
trzeba napisac dwa, jeden obowiazkowy, a drugi sa dwa tematy do wyboru. Przewaznie dlaczego zdajesz NP3, znow hobby, niezapomniane wakacje itp.
Na stronie folkeuniversitetet.no mozna sobie kupic materialy do NP3
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
kartoniczek napisał:
Skriv et brev til biblioteket at du ønsker flere datamaskiner
kansje
til å stjele flere datamaskiner
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Moniek Szwarcberg wysłał swego pracownika, Jasta Wasersztajna, żeby odebrał dług od Jojne Goldszmita. Jasta wraca bez pieniędzy.
- Czyżby Jojne nie chciał oddać długu? - pyta zaniepokojony Moniek.
- Wyraźnie tego nie powiedział - odpowiada uspokajająco Jasta - tylko mnie wyrzucił za drzwi, a potem spuścił na pysk ze schodów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Karolina Krok
(gdzieindziej)
Wiking
Może komuś się to jeszcze przyda.
Na ustnym było np.:
- opowiedz o transporcie publicznym w miejscu, gdzie mieszkasz;
- jak to jest być starszym człowiekiem w Norwegii i w Twoim kraju;
- co lubisz w swoim ojczystym kraju;
- zalety i wady zakupów przez internet;
- w jaki sposób uczysz się obcego języka;
- czy to dobrze, że w norweskich szkołach nie ma mundurków?;
- wady i zalety podróżowania;
- opowiedz o swoim hobby
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(Pasik)
Wiking
Ja zdawałam norskprøve 3 w Lier (2 i 3 czerwca)
Na pisemnym miałam takie tematy:
- obrazek (rodzina wyjeżdżająca na wakacje: ojciec wymieniał koło w samochodzie, matka trzymała małe dziecko na rękach, syn "bawił się" wodą z węża ogrodowego, a córka tańczyła (?) na masce samochodu, ogólnie dużo szczegółów)
- Jaki jest najpopularniejszy zawód w Twoim kraju?
- Napisać do biblioteki, żeby kupili więcej komputerów z internetem.

Na ustnym miałam takie tematy:
- Z jakiego transportu publicznego korzystasz? (dodatkowo pytanie, czy słyszałam o jakiejś tam linii autobusowej Time Expressen, kursującej przez Lier gdzieś tam?)
- Czy w Twoim kraju uczniowie noszą mundurki (dodatkowo jakie są wady i zalety noszenia mundurków)?
- Pytanie do dyskusji w parze: Jak to jest uczyć się nowego języka obcego? (dodatkowo egzaminator zapytał nas o to, co sprawia nam największą trudność w nauce norweskiego?)

Pytania chłopaka z Serbii, który zdawał ze mną w parze:
- Czy robisz zakupy przez internet? (dodatkowo, co kupujesz? jakie są wady i zalety zakupów przez internet?)
- Co lubisz najbardziej w Twoim kraju? (dodatkowo, jakie jest najpopularniejsze jedzenie? egzaminator zapytał też o muzykę).



Oczywiście przed tymi pytaniami musieliśmy opowiedzieć kilka zdań o sobie. Mnie egzaminator zapytał dodatkowo, gdzie pracuję. A przed egzaminem zapytał o to, czy miałam daleko do ośrodka egzaminacyjnego i czy bardzo się stresuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok