Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jak zapisać dziecko do szkoły - Norwegia

Czytali temat:
Arek Felo marcin Martin Tomasz Szymanski Darek Bialek Iroo Andrzej jacek szymkowski Anna Kotlarz Agnieszka Chudy Łukasz Ch Joannag famila bagamoon Krzysztof80 (14367 niezalogowanych)
3 Posty
Mistrz Ceremonii
(MrJacob)
Wiking
Witam Was serdecznie. Mam pytanie zamierzam ściągnąć dziewczynę z dzieckiem 6 letnim w sierpniu i chciałbym Małej załatwić szkołę już na gotowe czy ktoś mógłby mnie pokierować, co gdzie i jak? Dziękuje i Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
A dziecko twoje?
Jak nie to nic nie zdzialasz jesli twoja kobieta nie bedzie miec pracy
to nie dostanie numeru personalnego, co idzie za tym dziecko tez nie.
Chyba ze będziecie miec potwierdzenie iż mieszkaliscie w PL razem
min 2 lata.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Mistrz Ceremonii
(MrJacob)
Wiking
Nie moje, mieszkalismy skad mam takie potwierdzenie wziąć?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
A no z gminy potwierdzenie wspólnego meldunku.
Chcecie mieszkać w tym kraju to pasowało by sie trochę dowiedzieć o przepisach nie?
Mozesz tez wziac ślub i wtedy przyjadą na łączenie rodzin .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
MrJacob napisał:
Nie moje, mieszkalismy skad mam takie potwierdzenie wziąć?

Potwierdzenie wspolnego zameldowania od conajmniej 2 lat poprzedzajacych skaldanie wniosku o laczenie rodzin. Jak to zalatwisz, to zapisanie dziecka do szkoly(kiedy juz bedzie mialo zalegalizowany pobyt) to pestka - formalnosc.

Nie zapomnij, ze ojciec dziecka musi wyrazic zgode na jego zamieszkanie w Norwegii, chyba, ze ma odebrane lub zawieszne wykonywanie wladzy rodzicielskiej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Mistrz Ceremonii
(MrJacob)
Wiking
Właśnie dlatego sie dowiaduje i dziękuje że jesteście na tyle uprzejmi żeby się ze mną TĄ wiedzą podzielić. Jeszcze raz Dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Michalina Kownacka
(Michaszka221)
Wiking
Mam pytanie, a co w przypadku jeśli nie ma możliwości udowodnienia, że mieszkało się razem w Polsce? Co wtedy? Czy mimo to, jest szansa by zapisać dziecko do szkoły?
Czy rejestrując kobietę jako samboer i meldując ją i jej dziecko nie można otrzymać numerów, a w związku i z tym miejsca dla dziecka w szkole?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
No ale na jakiej podstawie?
Przebywasz turystycznie i dziecko chcesz dać do szkoły?
Trzeba legalizowac związki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Michalina Kownacka
(Michaszka221)
Wiking
No właśnie można przecież skorzystać z opcji zalegalizowania związku jako samboer. Jeśli mężczyzna jest w Norwegii legalnie, kupił mieszkanie, to czy taka "legalizacja" związku byłaby rozwiązaniem by zapisać dziecko do szkoły?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Nie zarejestrujesz jej jako samboer, bo to wymaga wspolnego mieszkania przez okres 2 lat, z wyjatkiem kiedy macie wspolne dziecko, a wy nie macie.To jest laczenie rodzin, a nie przyjaciolek - dziewczyn. Z calym szacunkiem do waszego zwiazku, ale podstawy prawnej w tym nie ma.
Jesli Twoja partnerka znajdzie prace, wtedy zalegalizuje pobyt dziecka na siebie. To tyle, nic wiecej nie wykombinujesz, chyba ze slub
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok