Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Tanie noclegi w rejonie lodowca Svartisen - Norwegia

Czytali temat:
Konrad Debski sambuka A Kasia K Ewa Adam Thug_Life Reaktywacja Jan Henryk Wachala Monika23 Lyt Łukasz Ch Krystian Gębala RM67 .. polskonorski Oskar Wiszniewski lotek87 (3118 niezalogowanych)
32 Posty

(pawel33)
Nowicjusz
Wybieram się na parę dni w rejon lodowców Svartisen i Blamannsisen i w związku z tym mam pytanie. Czy może ktoś zna jakieś miejsca gdzie można przenocować w cenie do 500 NOK?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
56 Postów
Thug_Life Reaktywacja
(Thug_Life_Raktyacja)
Nowicjusz
Paweł, spróbuj tutaj www.campingportalen.no/turforslag/svartisen-norges-nest-største-isbre my zawsze coś ogarniamy z tej strony, ewentualnie w NAF-ie masz darmowy przewodnik po campingach w całej Norwegii.
Powodzenia i God tur
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty

(pawel33)
Nowicjusz
Dzięki za info. Zaraz spróbuje zerknąć na te strony. Normalnie preferuje namiot ale pogoda paskudna i chyba lepiej będzie nocować pod dachem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
56 Postów
Thug_Life Reaktywacja
(Thug_Life_Raktyacja)
Nowicjusz
Znam ten ból...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
109 Postów
Jan Henryk Wachala
(JanHenryk)
Początkujący
Kampingi czy hotele sa dosyc daleko od lodowca.
Pytanie jak sie tam dostaniesz ?
Sezon skonczyl sie koncem sierpnia.
Statek nie kursuje.Trzeba isc pieszo wzdluz jeziora kilka godzin.Ale jak dostac sie z kempingu czy hotelu do szlaku na lodowiec ? Mysle ze powinienes pytac forumowiczow o transport z Mo I Rany na parking przy lodowcu.Z parkingu masz kilka godzin marszu na lodowiec plus powrot .Oj chyba musisz przelozyc wizyte na rok nastepny kiedy dni beda dluzsze.
Tani nocleg oferuje Fjorgarden hotell w Mo i Rana .Jest przy samym dworcu nad fjordem.I na lodowiec nie wybieraj sie sam .Odradzam .
Zycze powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty

(pawel33)
Nowicjusz
Dzięki za info. Wizytę na lodowcu muszę przełożyć na przyszły rok ponieważ tegoroczny zakończył się jakieś 150 km od Mo i Rany (wyjechałem już w czwartek po południu i gdzieś w rejonie Trofors musiałem zawrócić - szkoda bo było blisko ). Jak dla mnie jeszcze sezon w pełni i wydaje mi się że dał bym radę nawet obchodząc jeziorko - dzień jest jeszcze dość długi. Czy nie wiesz czasem jaki jest stan drogi którą można dojechać nad jezioro Strorglomvatnet (i czy jest otwarta dla ruchu)?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
109 Postów
Jan Henryk Wachala
(JanHenryk)
Początkujący
Droga asfaltowa w koncowym odcinku szutrowa.
Jest parking przy jeziorze .Dalej pieszo .Uwaga jest mokro i slisko.Teraz padaja deszcze.
Spacer wzdluz jeziora /uwaga miejscami jest stromo/a potem pod gore .
Potrzebne buty trekkingowe.Mokro .ślisko i kamienie.
Bylem na kilku lodowcach i odradzam samotne wyprawy na lodowce.
Droga moze bc nieodsniezona jak spadnie snieg.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty

(pawel33)
Nowicjusz
Dzięki za info i sorry za literówkę w nazwie jeziora. Po lodowcach czasami chodzę sam ale zawsze w granicach rozsądku. Jeżeli przestrzega się pewnych zasad to moim zdaniem nie jest to bardziej niebezpieczne niż chodzenie po trudniejszych szlakach. Poniżej trzy główne zasady poruszania się po lodowcu (według Arnta) - jeżeli ich przestrzegasz to powinno być ok.
1. Don't eat yellow snow!
2. Don't step on white snow!
3. Don't fall!
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
56 Postów
Thug_Life Reaktywacja
(Thug_Life_Raktyacja)
Nowicjusz
Zasada z nie jedzeniem żółtego śniegu odnosi się nie tylko do lodowców... a kolega Henryk najwyraźniej zapomniał o najważniejszym wyposażeniu na lodowcu... (ciekawe jakim?)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty

(pawel33)
Nowicjusz
Dobrze Thug że się odezwałeś. Przejechałem z Bergen 986 km i parę kilometrów za piękną bramą z napisem Nordland musiałem zawrócić - czyli wyprawa zakończyła się totalną porażką. Teraz szukam winnego i mam takie pytanie do Ciebie. Szczerze życzyłeś mi tego God Tura?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok