Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Grzyboznawca - porady - Norwegia

226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Jestem licencjonowanym grzyboznawcą i mieszkam w Oslo.
Zapraszam na stronę dla grzybofilów www.fotogrzybiarze.pl .
Strona dla miłośników przyrody z terenu Polski i Skandynawii.
Masz ciekawe zbiory grzybów ? Trapią cię wątpliwości jaki to grzyb? Chcesz wiedzieć jak je zbierać i przetwarzać? Znasz ich kalendarz występowania? Napisz wiadomość i wyślij zdjęcie grzyba / 800x600/ na adres: maryjka@fotogrzybiarze.pl

Maryjka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
A kto to jest licencjonowany grzyboznawca?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Taki ktoś kto wie kiedy iść do lasu i po co, a jego posiłek z grzybami nie jest jego ostatnią wieczerzą
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Maryjkap napisał:
Taki ktoś kto wie kiedy iść do lasu i po co, a jego posiłek z grzybami nie jest jego ostatnią wieczerzą

To ja jestem grzyboznawca
Juz sie nie moge doczekac sezonu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Maryjkap napisał:
Taki ktoś kto wie kiedy iść do lasu i po co, a jego posiłek z grzybami nie jest jego ostatnią wieczerzą

To zdaje sie jakis egzamin? Pytam z ciekawsci, sa kursy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
To Gratulere Mam nadzieję, że pochwalisz się zbiorami?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Tak , trzeba ukończyć specjalny kurs i zdać egzamin przez Komisją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Tylko ten ośrodek ma uprawnienia do nadawania licencji grzyboznawcy. Ale najważniejsza jest pasja no i doświadczenie Mieszkam prawie w lesie i mam 50 atlasów grzybów hehe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Wiking
Witam!Mam pytanko,czy zaczely sie grzyby?W niedziele na spacerze maz znalazl prawdziwka,jestem ciekawa czy to pojedynczy przypadek,czy mote juz sa grzyby?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Prawdziwek o tej porze w Skandynawii to wybryk matki natury Początkiem lipca pokazują się pierwsze kurki i kozaki, a za nimi pojedyncze egzemplarze prawdziwków. Można już teraz znaleźć Borowiki ceglastopore. Wkrótce pojawi się Boczniak łyżkowaty - bardzo smaczny. Polecam!
Konkretny pojaw grzybów w Norwegii / Akershus/ przypada w okolicy 20-25 sierpnia. Wtedy można poszaleć. Łowy trwają pełne 3 tygodnie. Potem tylko występują pojedyncze okazy. W Polsce mamy tzw. pojawy wielokrotne Tutaj jednak obowiązują żelazne zasady - czyli raz i do syta!
Znakiem dla pełnego wysypu w Norwegii jest masowe pojawianie się Goryczaka żółciowego/ uwaga niejadalny i gorzki / - wtedy można ostrzyć nożyki na prawdziwki

Boczniak łyżkowaty - galeria.fotogrzybiarze.pl/index.php/albu...yby-jadalne/P1280666
Borowik ceglastopory - galeria.fotogrzybiarze.pl/index.php/albu...yby-jadalne/IMG_3165
Goryczak żółciowy - galeria.fotogrzybiarze.pl/index.php/Foto...--art-2010/P1110894a
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
W Norwegii Twoj maz tego prawdziwka znalazl ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok