Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kwatera urlopowa do wynajęcia - Norwegia

Czytali temat:
Pola Jankowska (866 niezalogowanych)
7 Postów

(uspcomp)
Wiking
Witam wszystkich,

Nie mieszkam w Norwegii, czego żałuje czasami lecz bardzo chciałbym sprawić wymarzony prezent żonie i zabrać ją na wakacje do Norwegii. Wymarzonym rejonem są fiordy, więc dlatego pisze w dziale Bergen jako "stolicy" fiordów. Mam serdeczna prośbę, czy możecie pomóc w znalezieniu kwatery w miesiącu lipiec, cena gra role więc mile widziane propozycje w rejonie Bergen, parę latek już mamy więc pod namiot raczej nie pojedziemy, może zaproponujecie jakąś lokalizacje, może jakąś kwaterę prywatną, języka nie znamy więc prosimy o pomoc. Będziemy wdzięczni jeżeli pomożecie znaleźć jakąś kwaterę, okres pobytu zależy od ceny, chwiałbym około tygodnia, dla 2 osób.

pozdrawiam
Janusz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
uspcomp napisał:... Mam serdeczna prośbę,
czy możecie pomóc w znalezieniu kwatery w miesiącu lipiec, cena gra role więc mile widziane propozycje w rejonie Bergen, parę latek już mamy więc pod namiot raczej nie pojedziemy, może zaproponujecie jakąś lokalizacje, może jakąś kwaterę prywatną, języka nie znamy więc prosimy o pomoc.
Będziemy wdzięczni jeżeli pomożecie znaleźć jakąś kwaterę, okres pobytu zależy od ceny, chwiałbym około tygodnia, dla 2 osób.

NIESTETY .... !!!
Lipiec w Norge to Miesiąc WAKACJI ... prawie , że bezwzględnych .
Kwatery są zamawiane z wyprzedzeniem nieraz pół rocznym , a nawet Rocznym w bardziej "chodliwych" miejscach ...! .
---
Ceny w związku z tym , są naprawdę oszałamiające i NIEMA CO LICZYĆ na współczucie ! .
Ba nawet jak ktoś nagle rezygnuje , to na to miejsce... jest już dziesiątki Innych rezerwacji , bez względu na cenę ...!!!
---
Norwedzy tak jak i My , również odkładają forsę na wakacje , ponadto maja dodatkowy zastrzyk w postaci >feriepenger< ... To takie drobne , naświetlenie problemu ...!!! .
---
DZISIAJ w dobie Netu nie trzeba znać obcych języków by sobie wykupić wczasy zagraniczne i miło spędzić czas urlopowy .
Wystarczy przysiąść ... fałdów ... i mozolnie szukać to co Nas akurat Interesuje .
---
Bergen to naprawdę ciekawe miejsce , a co za tym również idzie i BARDZO DROGIE ...
---
Najtaniej i najciekawiej wbrew pozorom , wyszło by Wam zrobić do Norge wycieczkę wakacyjną autem .
---
FIORDY są nie tylko w Bergen , a i tak by zobaczyć chociaż dwa ... to trzeba przejechać sporo km .
Tutaj transport TEŻ JEST BARDZO DROGI i na gapę nie da się przejechać nawet kilometra .
Tu 100 km to tak jak w Polsce JEDEN km z drobna korektą !.
---
Najlepszym wyjściem dla Was , będzie również ...jak Oboje siądziecie przy kompie i najpierw zrobicie sobie SUCHĄ MARSZRUTĘ ... z drobnymi detalami ...
---
Wybrać Fiord , który chcecie zobaczyć i przekonać się , jaka jest odległość drogowa do Niego z Lotniska ... zobaczyć ceny transportu /SZOK !!! /
---
Jako przykład .... Podam iż z Warszawy do Oslo na lotniska , można przylecieć w Dwie Osoby za 100-zł ...!!! Tanimi Liniami w promocji ...!!! . Natomiast z tych Lotnisk do centrum Oslo , Niestety ... autobus średnio kosztuje już ponad 150 zł w jedną stronę dla dwóch Osób .

Ceny biur podróży ,nie są znowu tak drogie a i przy okazji , macie również i ubezpieczenia , na czas pobytu .
---
Decyzja Jednak jak zwykle , należy tylko i wyłącznie do Was Samych .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
991 Postów

(Wacek1)
Maniak
uspcomp napisał:
Witam wszystkich,

Nie mieszkam w Norwegii, czego żałuje czasami lecz bardzo chciałbym sprawić wymarzony prezent żonie i zabrać ją na wakacje do Norwegii. Wymarzonym rejonem są fiordy, więc dlatego pisze w dziale Bergen jako "stolicy" fiordów. Mam serdeczna prośbę, czy możecie pomóc w znalezieniu kwatery w miesiącu lipiec, cena gra role więc mile widziane propozycje w rejonie Bergen, parę latek już mamy więc pod namiot raczej nie pojedziemy, może zaproponujecie jakąś lokalizacje, może jakąś kwaterę prywatną, języka nie znamy więc prosimy o pomoc. Będziemy wdzięczni jeżeli pomożecie znaleźć jakąś kwaterę, okres pobytu zależy od ceny, chwiałbym około tygodnia, dla 2 osób.

pozdrawiam
Janusz


Dziadek jak zwykle farmazony zamiast info. Pierwsze lepsze i miejsca sa.

www.bcp.no/show_cabin.php?id=8
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(uspcomp)
Wiking
Dzięki,

Faktycznie planuje samochodem ze względu na swobodę zwiedzania, Bergen dlatego, że wbrew pozorom najbliżej, natomiast co do miesiąca to chciałem w okresie gdy i noce polarne i ze ciepło

Dzięki Wacek1 za link, czekam dalej na propozycje, będę wdzięczny za wszystko, a co do netu to szukam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(uspcomp)
Wiking
ps. w miarę możliwości ze względu na koszta dojazdu szukam czegoś taniego, jeśli w Norwegii jest coś taniego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
uspcomp napisał:
Dzięki,

Faktycznie planuje samochodem ze względu na swobodę zwiedzania, Bergen dlatego, że wbrew pozorom najbliżej, natomiast co do miesiąca to chciałem w okresie gdy i noce polarne i ze ciepło

Noce polarne to chyba nie w Bergen, no i nie w lecie. Juz raczej prawie calodobowy dzien.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
370 Postów
Bunia D.
(buniusia79)
Stały Bywalec
Podejrzewam, że nie chcielibyście utknąć w jednym miejscu, więc może lepiej jakaś zorganizowana wycieczka objazdowa? Macie gwarancję zwiedzania cudnych zakątków Norwegii i dach nad głową ze śniadaniem na przykład?
www.rainbowtours.pl/fiordy-norweska-spec...i/zakwaterowanie-sns
www.itaka.pl/wycieczki/skandynawia/do_fiordow_norwegii_1236.php
Ceny może będą dla Was za wysokie, ale warto przemyśleć sprawę. Jeśli zakwaterujecie się na jakąś hytte to utkniecie w jednym miejscu. Strata czasu.
Podróż na własną rękę transportem publicznym sporo kosztuje do tego stres możecie mieć przy tych malutkich przeprawach promowych co to czasami wyglądają jak koniec świata i nie wiadomo czy wogóle coś tu przypłynie..

Miej też na uwadze, że strefa parkingowa jest płatna i drogi usłane bramkami, które przyślą Ci do Polski fakturę do zapłacenia. Sporą raczej..
Nie daj Bóg nóżka się ciężka zrobi na którymś odcinku trasy i wtedy to już na bank opłacałoby się zakupić dwie takie objazdowe wycieczki.
Żonka szczęśliwe trafiła na takiego wspaniałego małżonka.

Powodzenia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
108 Postów
EWA J
(ewunia200)
Początkujący
Co prawda nie mieszkam w Bergen ale u mnie równiż fiordy a i klimat cieplejszy a widoki dech zapierajaia, blizej o jakieś 10 godzin jazdy samochodem.Jeśli masz,,zarezerwowane ,,ok 10 tys pl.to polecam.Dorzucam troszke pomocnych może informacji ze stron finn.no.Tylko ceny podziel mniej więcej na 2 ,a ceny za 1 tydzien wynajmu.Pozdrawiam.,,www.finn.no/reise/feriehus-hytteutleie#?...mp;orgId=&sort=0
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów
Piotr Rumpel
(Rumpelstyckin)
Wiking
Na początku odradiłbym Ci przyjazd wlasnym samochodem. Nie wiem z jakiego obszaru Polski jestes ale ja z Krakowa do Stavanger mam 1500 km do przejechania. Raz że drogo, dwa cholernie meczaco. W dwie strony mnie taka podroz kosztuje okolo 2400zl(wliczajac paliwo, postoje, promy,bramki itp.) Bilet samolotowy kosztuje natomiast z katowic do stavanger dla 2 osob okolo 500zl(kupujac w promocji wizzair). ostatnio tez dowiadywalem sie na lotnisku bo chcilalem wypozyczyc samochod tu na tydzien dla rodzicow. i w najtanszej wersji koszt wynosi 2300 koron. Czyli i tak taniej a na pewno duzo bardziej komfortowo. Do zatrzymania sie polecam camping(domki)i z tym ze fakt miejsce nalezy rezerwowac z wyprzedzeniem. Ja mieszkam w Stavanger i jesli masz ochote moge Ci napisac wiecej o tym obszarze i mozliwosciach pobytu wakacyjnego w rejonie Rogaland bo naprawde warto. Zawsze mozesz tez zredukowac sobie koszt przyjazdu przywozac cos tutaj dla kogos(Polakow mieszka tu bardzo duzo) ale nie wiem czy to dobry pomysl na wakacje. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(uspcomp)
Wiking
Przepraszam za brak odpowiedzi, dziękuje za propozycje, dlaczego samochód ? bo jestem z mazur i mam bliżej a chciałbym jak najtaniej dlatego szukam nadal, dziękuje wszystkim za propozycje, lecz mile widziane były by takie "budżetowe" na takie wczasy po "norwesku" to nie stać Nas a mimo wszystko chciałbym spełnić marzenie żony
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok