Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Mam pytanko?jak radzicie sobie z migreną - Norwegia

1 Post
Anna Michalak
(AnnaMich)
Wiking
szczególnie w okresie krótkich dni poczytałam trochę http://portalmedycznofarmaceutyczny.pl/migrena-co-to-takiego-opis-osoby-na-nia-cierpiacej/ a także o depresji ale w necie jest dużo o tym materiałów.Bóle głowy częste,przygnębienie jak sobie radzicie z tym?bo ja słabo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a jesteś pewna,że masz migrenę
może to tylko głowa boli?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
Hej no ja mam od czasu do czasu bole z powodu zmiany cisnienia. Staram sie radzic bez pigulek bo bym musiala cidziennie prawie brac w okresie zimowym. A tak to yoga, cwiczenia, wit d, witaminy i suplementy, duuuzo wody i wiecej spotkan z ludzmi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
169 Postów
Magda Lena
(madeleine)
Stały Bywalec
Jest taki lek jak Solpadeine. Zwykły przeciwbólowy dostępny bez recepty (w Polsce). Tu w Norwegii go nie widziałam...Wielokrotnie wypróbowany pomaga w bólach migrenowych i działa szybko.
W składzie jest chyba codeina....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Przy leczeniu migreny mozna stosowac zapobiegawczo Catapresan ( 2*dziennie). Daje dobre wyniki przy regularnym zazywaniu.
Mozna tez w profilaktyce stosowac betablokker, jest ich duzy wybor i musi to zalecic lekarz.

Przy napadzie migreny dobre dzialanie ma Imigran w sprayu do nosa - dziala po okolo 10-15 min.

Stosowanie tabletek z codeina ( Antidol, Paralgin Forte ) daje ulge, ale ich naduzywanie nie jest wskazane.

Trzeba rowniez sprobowac wyeliminowac te momenty, ktore moga wywolywac migrene. Pomysl, co u ciebie moze ja wywolywac.

W leczeniu i zapobieganiu migreny stosuje sie czesto taktyke prob i bledow.
Swieze powietrze i umiarkowany wysilek potrafia czynic cuda!

Idz do lekarza i porozmawiaj o swoim problemie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty

(BasieqBasieq)
Wiking
Mi pomaga szybko przyjęty Sumatriptan ale niezawsze czasami do tego musze wziąć soloadeine . Choruje juz 20 lat cuda robiłam badania okulista tomografia akupunktura Leczenie polem magnetycznym dieta zmiana stylu życia i nic nic nie pomaga. Nawet byłam u zanachora nic i dalej mnie nie opuszcza Odczuwam na zmianę pogody, stres.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Katarzyna Wybrańczyk
(PsychologPsychoterapeuta)
Wiking
Bardzo często bolała mnie głowa. Ból nie przechodził po niczym. Budziłą się z bólem głowy, kładłam się spać z bólem głowy. Po pewnym czasie obserwacji siebie odkryłam, że jak poszłam pobiegać, to potem czułam się znacznie lepiej. Bóle napięciowe - tak stwierdziły moje koleżanki psychoterapeutki. Bieganie poza elementem rozluźniającym działało również jak moje "odstresowanie" Hmmm, no tak. Odkryłam że na bóle psychosomatyczne skutecznie działa sport i psychoterapia.
A depresja to osobny wątek...
Kasia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 113  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
PsychologPsychoterapeuta napisał:
Bardzo często bolała mnie głowa. Ból nie przechodził po niczym. Budziłą się z bólem głowy, kładłam się spać z bólem głowy. Po pewnym czasie obserwacji siebie odkryłam, że jak poszłam pobiegać, to potem czułam się znacznie lepiej. Bóle napięciowe - tak stwierdziły moje koleżanki psychoterapeutki. Bieganie poza elementem rozluźniającym działało również jak moje "odstresowanie" Hmmm, no tak. Odkryłam że na bóle psychosomatyczne skutecznie działa sport i psychoterapia.
A depresja to osobny wątek...
Kasia


Kobieto lub inna osobo

Zastanow sie nad tym co tu przekazujesz. Glupota nie boli ale stygmatyzuje. Podobniez jak chec zarobienia szybkich pieniedzy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 99  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
DorHan napisał:
PsychologPsychoterapeuta napisał:
Bardzo często bolała mnie głowa. Ból nie przechodził po niczym. Budziłą się z bólem głowy, kładłam się spać z bólem głowy. Po pewnym czasie obserwacji siebie odkryłam, że jak poszłam pobiegać, to potem czułam się znacznie lepiej. Bóle napięciowe - tak stwierdziły moje koleżanki psychoterapeutki. Bieganie poza elementem rozluźniającym działało również jak moje "odstresowanie" Hmmm, no tak. Odkryłam że na bóle psychosomatyczne skutecznie działa sport i psychoterapia.
A depresja to osobny wątek...
Kasia


Kobieto lub inna osobo

Zastanow sie nad tym co tu przekazujesz. Glupota nie boli ale stygmatyzuje. Podobniez jak chec zarobienia szybkich pieniedzy.


jak mozesz podwazac norweskie podejscie do zycia i aktywnosc fizyczna jako lekarstwo na wszelkie bolaczki

przeciez w norwegi tylko 10% spoleczenstwa nie cierpi na depresje
a reprezentacja olimpijska w 100% ma stwierdzona grupe inwalidzka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 110  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
orime
(orime)
Wiking
Bóle głowy mam takie, że aż teściowa mówi ze to nie możliwe. Podczas ciąży nic, ani razu. Ale znowu się zaczynają, boli mnie cała głowa, tył, oczy, nos. Oczy zaczynaja mi skakać jakbym miała niedobór magnezu , ale to z bólu . Nic nie pomaga. 2 silne tabletki plus sen. Inaczej nie wytrzymuje.
Polecam jednak skonsultować to z neurologiem tak aby zobaczyc czy nie jest to coś powaznego.
Daję tutaj namiar na przychodnię w Niepołomicach:
rcmniepolomice.pl/cennik

Można tam nawiązać kontakt z dobrym lekarzem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok