Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Rozne jednostki ludzi - Norwegia

Czytali temat:
(5978 niezalogowanych)
4 Posty
Kamil wawrzyniak
(Style21)
Wiking
Czesc , mam do was pytanie . Czy to jest tak ze niektorzy szybciej klimatyzuja sie od innych w nowym kraju . Mam mlodszego brata ktory bardzo szybko sie tutaj zaklimatyzowal w Norwegii , natomiast ja bedac jeszcze mlodym czlowiekiem mam z tym jakis problem. Chociaz wiem ze nie mam co szukac w Polsce to mam problem z odnaleziem przyjaciol dla siebie tutaj na miejscu. Takiej grupy osob co mialem w Polsce . Ogolnie tutaj jest o wiele lepiej tylko brakuje mi tych znajomych , na pieniadze rodzine nie mam co narzekac. Chcialbym unikac jakiejs depresji dlatego prosze o rade bardziej doswiadczonych. Zastanawia mnie co jest przyczyna tego ze jestem taki chwiejny emocjonalnie , potrafie najpierw plakac a za chwile sie smiac z siebie ze tutaj naprawde jest zajebiscie jednak Sam do konca nie wiem czego chce . Brakuje mi takiego zdecydowania. Dzieki za pomoc .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Kamil wawrzyniak
(Style21)
Wiking
Do usuniecia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
Style21 napisał:
Czesc , mam do was pytanie . Czy to jest tak ze niektorzy szybciej klimatyzuja sie od innych w nowym kraju . Mam mlodszego brata ktory bardzo szybko sie tutaj zaklimatyzowal w Norwegii , natomiast ja bedac jeszcze mlodym czlowiekiem mam z tym jakis problem. Chociaz wiem ze nie mam co szukac w Polsce to mam problem z odnaleziem przyjaciol dla siebie tutaj na miejscu. Takiej grupy osob co mialem w Polsce . Ogolnie tutaj jest o wiele lepiej tylko brakuje mi tych znajomych , na pieniadze rodzine nie mam co narzekac. Chcialbym unikac jakiejs depresji dlatego prosze o rade bardziej doswiadczonych. Zastanawia mnie co jest przyczyna tego ze jestem taki chwiejny emocjonalnie , potrafie najpierw plakac a za chwile sie smiac z siebie ze tutaj naprawde jest zajebiscie jednak Sam do konca nie wiem czego chce . Brakuje mi takiego zdecydowania. Dzieki za pomoc .nie pij na tygodniu alkoholu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
429 Postów
Monika Engan
(mepsycholog)
Wyjadacz
Kazdy przezywa rozlake z wlasnym krajem na swoj sposob. Niektorzy szybko sie odnajduja, inni po jakims czasie a jeszcze inni maja z tym problem dlugo.
Warto integrowac sie z rdzennymi Norwegami choc do latwych zadan to nie nalezy.
Kultura norweska rozni sie od europeiskiej miedzy innymi stosunkiem do obcych. Polska jest krajem gdzie jest otwartosc na inne kultury , w Norwegii ta otwarosc jest nieco mniejsza.
Niezbedne jest utrzymywanie kontaktu z rodakami ze wzgledu na pielegnowanie swojej narodowej i religijnej torsamosci. Jesli oczywiscie ktos czuje sie Polakiem i jest wierzacy.
Tych rzeczy niestety w norweskim spoleczenstwie Polak nie znajdzie , ponownie z powodu roznic kulturowych i historycznych.
Warto utrzymywac kontakt z polska czescia rodziny i przyjaciol ,o ile jest to mozliwe.
Wachania nastroju moga byc jednym z procesow adaptacji , moga byc spowodowane niepewnoscia lub wyobcowaniem.
Jesli dasz sobie czas to na pewno odnajdziesz sie tutaj ale pamietaj , ze nie bedzie latwo.Jestes w kraju gdzie surowe warunki zycia nauczyly ludzi izolacji a dobra materialne stanowia duza wartosc.
Pamietaj, ze pochodzisz z kraju gdzie ludzie jednocza sie w potrzebie a wartosci jest wiele , niekoniecznie materialnych. Dlatego masz duze zasoby i szanse na zaaklimatyzowanie sie w tych surowych warunkach.
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
mepsycholog napisał:
Polska jest krajem gdzie jest otwartosc na inne kultury , w Norwegii ta otwarosc jest nieco mniejsza.
Niezbedne jest utrzymywanie kontaktu z rodakami ze wzgledu na pielegnowanie swojej narodowej i religijnej torsamosci. Jesli oczywiscie ktos czuje sie Polakiem i jest wierzacy.
Tych rzeczy niestety w norweskim spoleczenstwie Polak nie znajdzie , ponownie z powodu roznic kulturowych i historycznych.
Warto utrzymywac kontakt z polska czescia rodziny i przyjaciol ,o ile jest to mozliwe.

słuchaj ludzi uczonych w piśmie
podstawy dobrego nastroju
być wierzącym Polakiem, otwartym na inne kultury
znać swoją wartość i zalety, czyli wiedzieć, że pochodzi się z kraju wyśmienitych rycerzy, fachowców
naukowców, pięknych kobiet i wspaniałej kapusty sfermentowanej
mieć pewność, że bieda w Polszy, czyli
kraju najlepiej położonym geograficznie w Europie
o dobrych glebach, klimacie i dużym zasobie bogactw naturalnych
jest spowodowana
okradaniem Polaków przez żydów, komuchów, ruskich i cyklistów
ze 3 dni w tygodniu resetować umysł wódką co dobrze ryja wykręca
najlepiej na ciepło, żeby migdałów nie przeziębić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok