Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Karolina . (25987 niezalogowanych)
5 Postów
katisoli Moskała
(kathrine74)
Wiking
Bidulka, muszę powiedzieć, że doskonale cię rozumiem.
Podejrzewam że w naszym rozrywkowym kraju, mieszkałaś w dużym mieście, stąd Twoje
samopoczucie... Norwegia jest bardzo specyficznie nudnym krajem i jeżeli nie mieszkasz w stolicy,
to nawet gromada dzieciaczków nic nie pomoże.. bo ile można zabawiać dzieci w domu, lub w błocie..
nie to co w Polszy, wracasz z pracy, pakujesz bobasy i jazda!! Place zabaw jak z bajki, bawialnie-darmowe, no i te kochane kawiarenki z kawką o jakiej Viking może pomarzyć )
Solidaryzuje się z Tobą i polecam zapas dobrej literatury, bo dopóki nie mamy sakwy wypchanej po brzegi na domek z ogródkiem, to trzeba się uzbroić w cierpliwość... trzymam kciuki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
MarcJan napisał:
Ten okres jest dla mnie psychicznie nie do zniesienia. Ja ostatnio:
- chodzę do psychologa,
- medytuję,
- słucham muzyki relaksacyjnej,
- poprawiam sobie humor z Systemem Afirmacji Hepika, Fruiti, Gerelaxis i innymi takimi nagraniami, które mają mnie ratować,
- uprawiam jogę,
- chodzę na siłownię.

Dzięki temu jakoś żyję, a Wy co robicie?


wez sie do pracy...albo znajdz sobie hobby
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów

(pluto20)
Stały Bywalec
Ja tam w Oslo sie nie nudze , zawsze mam cos do roboty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Marcela Janicka
(MarcJan)
Wiking
Gabriel napisał:
MarcJan napisał:Ten okres jest dla mnie psychicznie nie do zniesienia. Ja ostatnio:
- chodzę do psychologa,
- medytuję,
- słucham muzyki relaksacyjnej,
- poprawiam sobie humor z Systemem Afirmacji Hepika, Fruiti, Gerelaxis i innymi takimi nagraniami, które mają mnie ratować,
- uprawiam jogę,
- chodzę na siłownię.
Dzięki temu jakoś żyję,
a Wy co robicie?

My IMIGRANCI ZAROBKOWI ...w większości ... ciężko i długo pracujemy , dlatego nie mamy czasu na zbędne Głupoty .
---
A jeżeli akurat nie pracujemy ...
To Szukamy Usilnie Tej Pracy ... i też nie mamy czasu , na zbędne wynokwiania .
---
Chodzisz do psychologa /powiadasz / piszesz ... cóż pewnie jesteś rozpieszczona i rozwydrzona pannica ...
Której tylko Fochy w głowie i wieczna Migrena ...
---
Weź się za porządną pracę ... to opisane fanaberie , Same przejdą w zapomnienie .
---
Chodzi do Psychologa ...
---
ECH idę spać ...


Czemu przedstawiasz imigrantów jako tępaków, którzy przyjechali tu tylko po to, żeby zapierniczać, najlepiej fizycznie (bo przecież do tego tylko się nadajemy...), a jak człowiek chce iść do kina czy skorzystać z jakiejś rozrywki, to już jest burżuj

Ja tak do tego nie podchodzę. Życie to dla mnie także rozrywka i dobre samopoczucie, a jak chcesz zgnić na budowie, na garach czy gdziekolwiek indziej, to nazywaj mnie pannicą, ale weź to pod uwagę, że ktoś przyjechał też tutaj po to, żeby coś osiągnąć, a nie tylko wysłać trochę kasy do Polski, co by nie gadali, że nieudacznik siedzi na dupie.

Na chłopa też nie narzekam. I nie chcę być cwaniarą, ale nie wyglądasz na takiego, który mógłby sprostać oczekiwaniom.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
MarcJan napisał:Czemu przedstawiasz imigrantów jako tępaków, którzy przyjechali tu tylko po to, żeby zapierniczać, najlepiej fizycznie (bo przecież do tego tylko się nadajemy...), a jak człowiek chce iść do kina czy skorzystać z jakiejś rozrywki, to już jest burżuj

Ja tak do tego nie podchodzę. Życie to dla mnie także rozrywka i dobre samopoczucie, a jak chcesz zgnić na budowie, na garach czy gdziekolwiek indziej, to nazywaj mnie pannicą, ale weź to pod uwagę, że ktoś przyjechał też tutaj po to, żeby coś osiągnąć, a nie tylko wysłać trochę kasy do Polski, co by nie gadali, że nieudacznik siedzi na dupie.

Na chłopa też nie narzekam. I nie chcę być cwaniarą, ale nie wyglądasz na takiego, który mógłby sprostać oczekiwaniom.

To , że ktoś ... zapiernicza Fizycznie ... jak to sama określiłaś ...
---
Nie dyskwalifikuje Ktosia , od uczestnictwa w rozrywce , tak tej błahej - dyskotekowej / barowej .
Jak i poważniejszej , Kino ... Teatr ... Opera ...
---
Wszystko jest uzależnione od tego , jakie ten fizol , wyniósł wartości z Własnego Domu
Rodzinnego !
---
Starasz się "odwrócić Kota ogonem"
... tylko w złym akurat kierunku to robisz ...
Pewnie Psycholog na sesji , nie poruszył tego tematu ...
---
To aż Musiałaś przyjechać do Norge , by dojrzeć do bywania na salonach u Psychologa !? .
---
Piszesz , że chcesz coś Osiągnąć Tutaj , a z drugiej strony żalisz się z wizyt u Psychola ...
---
Ty to naprawdę potrzebujesz , Jednak psychiatryka i to na jakiś czas z Klamkami u drzwi , na zewnątrz pokoju .
---

Sam Pracuję Fizycznie i wcale nie ... ZAPIERNICZAM ...
---
Niemniej dalej potwierdzam to co napisałem w powyższym Poście ...
WEŹ SIĘ ZA PORZĄDNĄ PRACĘ ... a przestaniesz Wynokwiać ...
---
Ha cha ha ... ,
pewne dzisiaj , nie byłaś na sesji i stąd , ta widoczna Deprecha ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
67 Postów
Ela B.
(Eli1234)
Początkujący
Masakra, nawet nie bede komentowac niektorych wpisow i daruje sobie wymienianie, ktore z nich mam na mysli. Idiotyzmy przewaznie zamieszczane sa regularnie przez te same osoby .
Doskonale Cie rozumiem,chociaz w tym roku mam wypelnione dni po sam wieczor. Do 16 zajecia, pozniej praca, silownia, czasem kino,zakupy.. Ale wiem, co masz na mysli. Norwegia nie blyszczy jesli chodzi o rozrywki. Powiem wiecej, ten kraj jest wyjatkowo nudny. Ilez mozna robic wycieczki i podziwiac krajobrazy? Mi sie znudzilo. A wyjdziesz w piatkowy wieczor i miasto jest puste..Mam na mysli Sarpsborg.. We Fredrikstad to juz troche lepsza bajka, Oslo tak samo,wiadomo. Zostaja tylko domy handlowe, ktora tez czynne sa przewaznie do godz. 20 ;]. Dla kogos kto ceni sobie cos wiecej poza praca 24 na dobe ciezko tutaj funckjonowac na stale. Zostaje jeszcze opcja gromadki dzieci, bo to na pewno nieziemsko pochlania czas. Ale czy kazdy chce tak zyc ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów

(pluto20)
Stały Bywalec
Porządna praca tak jak pisze Gabriel powinna rozwiązać problem , praca od 7 do 17 ,pózniej odpoczynek , wykłady do tego co 2 dzień , jeszcze znajdę czas na siłownie i imprezy w weekendy. Zakupy to nie dla mnie nie wiem jak Sarpsborg ale w Oslo zawsze pełne miasto , duzo Polaków nawet w dni robocze , tylko czasu brak. Teraz zaczyna sie czas zimowy także dojdą narty , snowboard to dodatkowy pochłaniacz czasu . Dlaczego uważasz ze cieżko funkcjonować na stałe ? Mi tutaj sie żyje napewno lepiej niż w Polsce. Na dzieci przyjdzie jeszcze czas narazie za młody jestem

Pojedź do polski na 2 - 3 tyg obiecuje ze zatesknisz za Norwegia widząc dziadków czy tam ciotki klepiacych biedę w Polsce. Tak było w moim przypadku . Od zaru chciałem tutaj wrocic i jednak żyć tutaj na normalnym poziomie.

Jeśli złe sie tutaj czujesz to nikt cię nie bedzie trzymał na sile, najprościej jak ktoś mi kiedyś powiedział , pakować walizki i powrót do Polski ? Tylko co dalej ?

Sama sobie przeanalizuj czy jest aż tak złe tutaj. to raczej nie depresja a bycie tutaj na sile i wmawianie sobie jak tu jest złe itd
Przedewszystkim znajdź sobie znajomych w grupie raźniej.to chyba na tyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
496 Postów
don wasyl
(donwasyl)
Wyjadacz
To bylo do przewidzenia!
@marcjan to kolejna cwaniara.Udaje przygnebiona,zeby zareklamowac jakies gowniane produkty!!
A w praktyce - wesola puszczalska!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
67 Postów
Ela B.
(Eli1234)
Początkujący
pluto20

Czy ja piszę,że mam depresję, bądź jest tu źle ,czy tragicznie ? Nie. Jest to po prostu kraj nad wyraz spokojny, a wręcz nudny. Na brak zajęć nie narzekam , ale nie zmienia to faktu ,że Norki inaczej spędzają czas i ,że niekiedy da się odczuć ich odmienną od naszej mentalność. Na pewno w Oslo na brak rozrywek narzekać nie można, no ,ale to w końcu stolica . A wiele sporych jak na Norwegie miast "leży| po prostu. I owszem , bylam w Polsce nawet dłużej niż 3 tygodnie, jest tak jak mówisz- bieda. Ale nie ten temat poruszał mój post . I oczywiście , za parę ładnych lat zamierzam spakować walizki,bo widzę tutaj tylko swoją najbliższą , raczej nie dalszą przyszłość. Ale na pewno nie będzie to kierunek Polska .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów

(pluto20)
Stały Bywalec
Mieszkam 9 lat w Oslo i jeszcze mi sie nie znudzilo Nie wiem jak w tych mniejszych miastach ale tutaj zawsze mozna cos robic tylko czasami sie az nie chce po pracy Dla mnie Oslo nie jest spokojniejsze nudniejsze od takiej wawy naprzyklad. W warszawie chodzilem troche po klubach i jednak wole to "spokojniejszy kraj "jak to nazwalas nie wiem czemu . Nie interesuja mnie norwedzy bo sie z nimi nie zadaje , ze starszymi jeszcze sie da pogadac ale z mlodymi w moim wieku rewelacji nie ma , dlatego wiekszosc moich znajomych to obcokrajowcy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok