Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Praca - kierowca autobusu Oslo. - Norwegia

82 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
Mieszkam w Oslo. Znam wiekszosc firm autobusowych bo interesowalem sie praca kierowcy. Sezonowe prace na lato sa dostepne dla nas polakow. Na stale juz od 3 lat nikogo nigdzie nie przyjmuja. Za duzo maja pakistancykow i innych na azylu, co znaja jezyk, nie umia nic robic, robia im prawo jazdy i kaza jezdzic. Nie placi norwegia im socjali za darmo. Taka prawda. To samo na taksowkach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Zabek57 napisał:
Mieszkam w Oslo. Znam wiekszosc firm autobusowych bo interesowalem sie praca kierowcy. Sezonowe prace na lato sa dostepne dla nas polakow. Na stale juz od 3 lat nikogo nigdzie nie przyjmuja. Za duzo maja pakistancykow i innych na azylu, co znaja jezyk, nie umia nic robic, robia im prawo jazdy i kaza jezdzic. Nie placi norwegia im socjali za darmo. Taka prawda. To samo na taksowkach.

Po Twojej wypowiedzi zastanawiam sie czy jestes Polakiem, czy np. "pakistancykiem" korzystajacym z translatora google
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów
* *
(321)
Nowicjusz
Kod:


Norwegia to nie tylko Oslo ,większość tylko Oslo Oslo jest dużo firm transportowych gdzie przyjmują kierowców .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
chuj ci w dupe
(wdupecichuj)
Nowicjusz
Niby jakie ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
640 Postów
albert ze spychowa
(marianekk)
Wyjadacz
Lindemans napisał:

Po Twojej wypowiedzi zastanawiam sie czy jestes Polakiem, czy np. "pakistancykiem" korzystajacym z translatora google [/quote]

A nie Polką ?

ps: mimo wszystko popieram! (pierwszy raz)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
82 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
Odpowiedzialem na czyjs post. Jestem Polakiem, a ze szukalem tam pracy i rozeznalem troche sie w takich firmach jak Unibuss, Norgesbuss, Nobina i pare innych to napisalem to co zauwazylem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
lolo han
(bolek1234)
Nowicjusz
do norgesbussa potrzebuja nadal kierowcow tylko trzeba chociaz troche na poczatek sie komunikowac , moge pomoc jak ktos potrzebuje takiej pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
chuj ci w dupe
(wdupecichuj)
Nowicjusz
Straszna bida musi byc w tym norgesbuss,skoro nawet nie stac cie na koszule !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
82 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
Do: Bolek 1234.
Chciałem pracować jako kierowca autobusu, bo to jeden z moich zawodów. Mechanik / kierowca.
Byłem zatrudniony na wakacje w zeszłym roku w Nobinie, przy myciu i podprowadzeniu autobusów na wymianę do innych które się zepsuły na trasie. Odprowadzałem zepsute na warsztaty samochodowe w Oslo i Akerhus. Podczas remontu kolei w zeszłym roku. Nobina stanowczo dała nam wszystkim do zrozumienia, ze to tylko praca podczas remontu pociągu.
Jesienią dostałem w firmie Norgesbuss praktyki 3 miesiące jako mechanik i taki sam kierowca tak jak w Nobinie, aby mieć kontakt z firmą. Było nas pięciu na praktyce i nikt nie dostał pracy po praktyce.
Obecnie zaliczyłem pozytywnie opplæring w firmie Unibuss i od 23 czerwca 2013r będę jeździł autobusem przez trzy miesiące podczas remontu metra numer pięć w kierunku Vestli. Z góry mamy powiedziane że mało kto może będzie pracował dłużej. Tylko jak będzie potrzeba, ale nikomu gwarancji nie dali.
Naprawdę widziałem w tych firmach dużo rozmaitej maści ludzi, tylko nie białych, w Norgesbusie na UllVen byli sami tacy, po za paroma co można by na palcach jednej ręki policzyć.
Rozmawiali ze mną, jak zapytałem co robili przez całe życie? Odpowiedź była milcząca w najlepszym przypadku, obrażali się jak bym pytał ich o coś nierealnego z kosmosu. Paru mnie zaskoczyło, bo robili też jako fachowcy w innych zawodach i to technicznych, ale to były wyjątki.
Z oceny sytuacji, widziałem ze ci sami pracuja na taksówkach dodatkowo po pracy na autobusach. Pracują w innych konkurencyjnych firmach autobusowych na 2 etaty razem. To nielegalne jest bo przekroczone limity godzin kierowcy autobusów to wypadki śmiertelne. Norwedzy przymykają oko, bo Norwegia nie płaci im wtedy socjali.
Jeśli jesteś naprawdę w stanie coś załatwić na dłużej, to jestem zainteresowany.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
ewa kotecka
(kotek666)
Wiking
kolego poprostu trafiasz na dzikie firmy aby teraz dostac stala prace wpierw rok lub dwa trzeba jezdzic jako time szofer i potem jezeli nie bedziesz moczyl dupy to dadza ci fast jobb a ty myslisz ze jako time szofer nie robilem w kilku firmach jak uwazasz ze to nielegalne to przyjmij sie do busow co woza polakow na lotniska tam 300 godzin zrobisz i 29tysi brutto zarobisz wiec masz wybor i nie narzekaj bo czuje sie jak w polsce tylko narzekac potraficie jak sie nie podoba to do polski na bezrobotne albo za 2tysie do mzk......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok