Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wszyscy milczą - Norwegia

Czytali temat:
baska krzyś (9328 niezalogowanych)
69 Postów
baska krzyś
(bk1)
Początkujący
Mam 45 lat wykształcenie pedagogiczne o specjalności "pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna.
Ukończyłam 1 stopien jęz. norweskiego {36 godzin}, dużo pracuje w domu nad jego opanowaniem ale bez żywego kontaktu sama nie dam rady.
Wszędzie gdzie jest możliwość wysyłam CV nikt mnie nie chce- o co chodzi. Macie jakiś pomysł.
basia.zwyciestwa@op.pl
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Nie wiem o jakie prace wysylasz podania, jezeli jednach chodzi o te w w twoim zawodzie, to pewnie nie bedzie odzewu jezeli nie bedziesz miala zdanego bergenstest.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów
baska krzyś
(bk1)
Początkujący
Elise ja pisze wszedzie.
Sprzatanie, wykładanie towaru, opieka ludzi starszych.
może to Forde jest jakies pechowe.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Moze piszesz tam gdzie chca pracowac ludzie znajacy perfect norweski oraz norwegowie.

Na pozycje konsulent/førstekonsulent/rådigver itp. (czyt. dobrze/bardzo dobrze/zajebiscie dobrze platny popijacz kawy (tak jak ja ) ) to jest tylu chetnych norwegow na ta kawe ze trzeba miec swietne stopnie ze studiow i niezwykle dobrze gadac na intervju aby sie przebic przez rzesze chetnych zwlaszcza jesli nie ma sie wieloletniego doswiadczenia w popijaniu kawy w takim zawodzie w Norwegii oczywscie.

(A i jesli ktos ma fantazje søkowac na avdelingsleder lub direktør to chyba nietrzeba tlumaczyc dlaczego nikt nieodpowiada a jesli trzeba tlumaczyc to lepiej dla pracodawcy/szefa zeby takiego pracownika na zadne stanowisko nikt niezatrudnil )

Co do prac "pracownisia" w sektorze prywatnym to te w 99 % ida po znajomosci dla tego kogo szef lubi a ogloszenie jest "dla picu" (tylko offentlige etater musza na serio przeprowadzic selekcje ktora zatwierdza tilsetningsråd (ktory sprawdza kwalifikacje wszystkich ktorzy zlozyli CV i podanie, a to jest w Oslo wiec nie maja tych samych znajomych jakich ma lokalny szef)). Wiec nieodpowiadaja ci bo juz sobie prywatni szefowie kogos po znajomosci wybrali lub jesli polaka to jakiegos ktory tam osobiscie przyniosl CV w zebach i odpowiednio sie "lasil" do szefa blagajac by dal prace
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
belunia napisał:
Elise ja pisze wszedzie.
Sprzatanie, wykładanie towaru, opieka ludzi starszych.
może to Forde jest jakies pechowe.


Moze twoje podanie jest nienorweskie.
Podania pisane w polskim stylu niezawsze nadaja sie na rynek norweski.
Pisanie o sprawach, ktore zupenie nie interesuja pracodawcy, gornolotny jezyk, przechwalanie, powtarzanie sie, bledy w gramatyce - wszystko to moze zrobic nieciekawe wrazenie na ewentualnym pracodawcy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Ty Imperator1988 to czytac chyba nie umiesz.
Przeciez dziewczyna pisze wyraznie: sprzatanie, wykładanie towaru, opieka ludzi starszych.

Gdzie ty niby doczytales sie:

Imperator1988 napisał: konsulent / førstekonsulent / rådigver... avdelingsleder lub direktør
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
ja pisze wszedzie.

A jakos tak tu wyczytalem. Bo sprzatanie itp. to rzadko jest oglaszane na www.nav.no wiekszosc to musza "pracownisie" chodzic z CV od szefa do szefa i blagac o prace. Aha a na te oglaszane oficjalnie komunalne (panstwowe) stanowiska typu hjelpepleier itp itd. to tez sa norwezki bez szkoly sredniej (byle narkomanki itp itd to jeszcze maja byc premiowane poza kolejka) chetne. I tam pracowdawce bardziej obchodzi czy podcierajaca zadek staremu dziadkowi w sykehjem zna norweski zeby czasem pogadac z tym dziadkiem (zeby nie czul sie samotny) niz to jaka edukacje ukonczyla.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
norsk svine
(norsksvine)
Wiking
Pomysl na kontakt z zywym norweskim,jest stary jak swiat !
Wystarczy,ze przysluchasz sie belkotowi okolicznych zuli (wymowa,akcent identyczne!) i juz masz minimum np2!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
belunia napisał:
Mam 45 lat wykształcenie pedagogiczne o specjalności "pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna.
Ukończyłam 1 stopien jęz. norweskiego {36 godzin}, dużo pracuje w domu nad jego opanowaniem ale bez żywego kontaktu sama nie dam rady.
Wszędzie gdzie jest możliwość wysyłam CV nikt mnie nie chce- o co chodzi. Macie jakiś pomysł.
basia.zwyciestwa@op.pl
Pozdrawiam.


Ni bedziesz potrzebowala do pracy w swoim zawodzie zdanego bergenstest. Wystarczy, jak bedziesz sie swobodni poslugowac w mowie i pismie, co zostanie sprawdzone na interview.
Moja rada, to szukaj miejsca (glownie przedszkole, szkola) gdzie zechca Cie przyjac na praktyki jezykowe. Nav bedzie Ci placil jakies tam symboliczne kwoty, pracodawca ma dodatkowego pracownika i pomoc bez ponoszenia kosztow. W ten sposob najlatwiej zaczniesz prace w zawodzie, moze nie od razu stricto, ale bedziesz juz sie piac po szczebelkach.
Zeby zalatwic sobie praktyki musisz chodzic i pytac osobiscie. Wysylanie CV nie sprawdzi sie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
norsk svine
(norsksvine)
Wiking
Taa...
Jak @camino chce isc do roboty za 30nok,to jest chujem,zdrajca i debilem!
Jak Nav placi 300nok za 7,5h...to jest poczatek kariery zawodowej!!
Moralnosc Pani Dulskiej !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok