Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Charakterystyka Førde ;) - Norwegia

Czytali temat:
Mateusz Nurzyński slovian slovian szoogun kurhun Wojtas D Jacek Chmielewski Damian Pik (30010 niezalogowanych)
7 Postów
Asia Płotka
(plociak)
Wiking
Hej. Za równe 4 tygodnie- o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem będę siedziała w samolocie do Førde. Z jednej strony już nie mogę się doczekać wylotu, a z drugiej jestem pełna obaw. Stąd moja ogrooona prośba, jeśli ktoś z Was miałby na tyle czasu i ochoty, żeby chociaż w kilkunastu zdaniach opisać mi to miasto to byłabym bardzo wdzięczna. Pochodziłam już po jego ulicach dzięki Google, ale przez to wydaje mi się ono takie szare i smutne. Mam nadzieję, że się mylę Chciałabym wiedzieć, czy naprawdę jest tak duże, jak opisał mi je mój przyszły pracodawca i czy rzeczywiście jest w nim tyle atrakcji

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi , pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
o tej porze roku wszystko jest tu szare,ale tylko tak do maja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Asia Płotka
(plociak)
Wiking
no tak, to jasne biorąc pod uwagę obecną porę roku A czy mieszka tu wielu Polaków? Mam nadzieję,że uda mi się kogoś poznać. Lece tam zupełnie sama i jestem zdana tylko na przychylność ludzi już tam mieszkających.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
plociak napisał:
Hej. Za równe 4 tygodnie- o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem będę siedziała w samolocie do Førde. Z jednej strony już nie mogę się doczekać wylotu, a z drugiej jestem pełna obaw. Stąd moja ogrooona prośba, jeśli ktoś z Was miałby na tyle czasu i ochoty, żeby chociaż w kilkunastu zdaniach opisać mi to miasto to byłabym bardzo wdzięczna. Pochodziłam już po jego ulicach dzięki Google, ale przez to wydaje mi się ono takie szare i smutne. Mam nadzieję, że się mylę Chciałabym wiedzieć, czy naprawdę jest tak duże, jak opisał mi je mój przyszły pracodawca i czy rzeczywiście jest w nim tyle atrakcji

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi , pozdrawiam!


to zalezy z jakiej pipiówy w polsce pochodzisz ?
Bo to twoje Forde, to takie miasto jak Bzdziszewo : )
ps: wez parasol+dobre gumaczki, bo beda ci juz na lotnisku potrzebne
A z jakiego to lotniska w polszy lataja samoloty do twojego "wielkiego miasta" z tyloma atrakcjami ?
Podejrzewam silną depresje na przełomie listopada i grudnia.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(kasia20103)
Wiking
hej ja mieszkam w forde od 2 miesiecy , wczesniej mieszkalam miesiac w floro to jest z 50 - 60 km stąd . ogólnie w norwegii jestem 3 m-ce.
Róznica pomiedzy floro a forde jest taka , ze tu caly czas pada deszcz , a w floro jest cieplej , i duzo czesniej slonce swieci.
teraz w nocy jest okolo 5-6 C , a w dzien z 10 max 13 C .
ja już chodze w ciepłych ciuchach , a boje sie co bedzie w zime z domu nie wyjde
miasto jest przesliczne , w centrum masz bardzo duzo sklepów z ciuchami i kosmetykami
jak masz takze supermarkety rema ( w centrum) i COOP - 2-3 min od centrum , koło dworca autobusowego i hotelu z spa .
lotnisko troche jest daleko z jakies 10 albo 15 km ( myslalam ze tu tylko ladują samoloty z bergen i oslo ) )
jak w calej norwegii - jedzenie, papierosy , alkohol - drożyzna
ja szukam pracy obecnie , ale nie umiem znaleźć , nie umiem języka norweskiego , a z angielskim nie przyjmują za bardzo ;P pracowałam pare dni w restauracji venezia , ale znowu - JĘZYK
jak masz jeszcze jakies pytania to wal śmiało zawsze chętnie ci odpowiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
plociak napisał:
Pochodziłam już po jego ulicach dzięki Google, ale przez to wydaje mi się ono takie szare i smutne. Mam nadzieję, że się mylę
nie nie... dobrze trafilas... to na pewno Norwegia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
kasia20103 napisał:
z angielskim nie przyjmują za bardzo ;P pracowałam pare dni w restauracji venezia , ale znowu - JĘZYK
ale numer.... w norweskojezycznym kraju wymagaja norweskiego....

wiadomosci.wp.pl/kat,1010223,title,Norwe...sc.html?ticaid=1f498
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Asia Płotka
(plociak)
Wiking
Dzięki Ci! Zaczynam wierzyć, że w tej "dziurze zabitej dechami" jak mi ktoś tutaj powiedział też jest życie. Teraz na nowo mam ochotę zacząć się pakować ;D
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(Volda1)
Wiking
Zapłacę nie za darmo dziewczyny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(kasia20103)
Wiking
Szefem restauracji wenezia jest KURD . i pracuje tam KURDYJKA i IRANKA .
KURDYJKA wogole nie rozumie jezyka norweskiego , a jakos pracuje.
musiała bym znać jezyk kurdyjski by móc sie z nimi dogadac, i jezyk norweski by dogadac sie z klientami .
a z tego co wiem , dużo osob tu przyjezdza nie znajac jezyka norweskiego )
polaczki na budowach itp .
a do sprzatania czy do jakiejs duzej firmy na tasmie , jak np GILDE , nie potrzebuje jezyka norweskiego .
a powoli moge sie go nauczyc , i po jakims czasie jak dojde z jezykiem do perfekcji zaczne szukac lepszej pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok