Odzyskaj podatek z Norwegii
Imię
Nazwisko
Numer telefonu
Adres email

Prostytutki przenoszą się do centrum

21.06.2010.
Prostytutki przenoszą się do centrum
Foto: shx.hu
Panie uprawiające nierząd na ulicach Bergen przenoszą się coraz bliżej centrum miasta. Prostytutki można spotkać nawet na targu rybnym w samym centrum. Utekontakten (organizacja zajmująca się między innymi problemem prostytucji) wskazuje przestraszonych klientów jako jedną z przyczyn przenoszenia się bliżej serca Bergen.

-Środowisko prostytutek przeniosło się bliżej centrum miasta. Proces był stopniowy i stało się to bardziej widoczne po tym, jak nowa ustawa o kupowaniu usług seksualnych weszła w życie, mówiła kierownik Utekontakten – Marit Grung.

Rezultat jest taki, że widok grupy nigeryjskich kobiet w obcisłych strojach polujących wieczorem na klientów w pobliżu targu rybnego nie jest niczym nadzwyczajnym.

Wśród kobiet uprawiających nierząd w Bergen dominują Nigeryjki, ale można także spotkać przedstawicielki innych narodowości, w tym Norweżki.

Tradycyjnie Panie zajmowały się procederem w okolicach Strandkaien lub Sundts Gate, gdzie niewielu ludzi przebywało wieczorami. Utekanten ma podstawy przypuszczać, że ich klienci mieli dosyć tego, że ich obecność w tych okolicach jednoznacznie określała ich jako osoby kupujące usługi seksualne. W ten sposób tłumaczone jest stopniowe przenoszenie się w okolice centrum miasta.

Prostytutki z Nigerii różnią się od Norweżek tym, że większość z nich nie jest narkomankami. Według Pro-senteret większość z nich ma duże rodziny na utrzymaniu w kraju ojczystym, a niektóre dodatkowo długi, które w ten sposób próbują spłacić.

Jak widać większość Nigeryjek bardzo potrzebuje pieniędzy, dlatego przenoszą się tam, gdzie są klienci, tłumaczyła Grung. Organizacje zajmujące się problemem prostytucji podają, że również w Oslo panie przeniosły się bliżej serca miasta. W stolicy Norwegii powody przenoszenia działalności są takie same jak w Bergen, ale zaczęło się już zanim ustawa o kupowaniu usług seksualnych weszła w życie.

Liv Gjessen z Pro-senteret uważa, że żadna z kobiet nie uprawiałaby prostytucji, gdyby miała szansę na dostanie porządnej pracy. To jest sposób na przeżycie biednych ludzi. Wstyd i poczucie moralności są całkowicie zapomniane w podobnej sytuacji, mówiła.

Źródło: bt.no

Spodobał Ci się artykuł? Poleć znajomym


Fryzjerka w Oslo
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

Zmieniony ( 21.06.2010. )
 
 
Przeczytaj następny artykuł:
Na wakacje zostają w Norwegii
Na wakacje zostają w Norwegii

Z najnowszego raportu opublikowanego przez Centralny Urząd Statystyczny Norwegii (SSB) wynika, że krajem, w którym największa liczba Norwegów spędza wakacje jest ich ojczyzna. Ponad 50% wszystkich decydujących się na wakacyjny wyjazd ...

ZAMKNIJ
podatek norwegia

Szukaj znajomych!

Zdjęcia naszych użytkowników
Zobacz więcej ...
wiek od 18 do 45 lat
Szukaj znajomych
Ogłoszenia promowane

Popularne artykuły!


Bliżej nas