-MultiNOR

Prostytutki przenoszą się do centrum

21.06.2010.
Prostytutki przenoszą się do centrum
Foto: shx.hu
Panie uprawiające nierząd na ulicach Bergen przenoszą się coraz bliżej centrum miasta. Prostytutki można spotkać nawet na targu rybnym w samym centrum. Utekontakten (organizacja zajmująca się między innymi problemem prostytucji) wskazuje przestraszonych klientów jako jedną z przyczyn przenoszenia się bliżej serca Bergen.

-Środowisko prostytutek przeniosło się bliżej centrum miasta. Proces był stopniowy i stało się to bardziej widoczne po tym, jak nowa ustawa o kupowaniu usług seksualnych weszła w życie, mówiła kierownik Utekontakten – Marit Grung.

Rezultat jest taki, że widok grupy nigeryjskich kobiet w obcisłych strojach polujących wieczorem na klientów w pobliżu targu rybnego nie jest niczym nadzwyczajnym.

Wśród kobiet uprawiających nierząd w Bergen dominują Nigeryjki, ale można także spotkać przedstawicielki innych narodowości, w tym Norweżki.

Tradycyjnie Panie zajmowały się procederem w okolicach Strandkaien lub Sundts Gate, gdzie niewielu ludzi przebywało wieczorami. Utekanten ma podstawy przypuszczać, że ich klienci mieli dosyć tego, że ich obecność w tych okolicach jednoznacznie określała ich jako osoby kupujące usługi seksualne. W ten sposób tłumaczone jest stopniowe przenoszenie się w okolice centrum miasta.

Prostytutki z Nigerii różnią się od Norweżek tym, że większość z nich nie jest narkomankami. Według Pro-senteret większość z nich ma duże rodziny na utrzymaniu w kraju ojczystym, a niektóre dodatkowo długi, które w ten sposób próbują spłacić.

Jak widać większość Nigeryjek bardzo potrzebuje pieniędzy, dlatego przenoszą się tam, gdzie są klienci, tłumaczyła Grung. Organizacje zajmujące się problemem prostytucji podają, że również w Oslo panie przeniosły się bliżej serca miasta. W stolicy Norwegii powody przenoszenia działalności są takie same jak w Bergen, ale zaczęło się już zanim ustawa o kupowaniu usług seksualnych weszła w życie.

Liv Gjessen z Pro-senteret uważa, że żadna z kobiet nie uprawiałaby prostytucji, gdyby miała szansę na dostanie porządnej pracy. To jest sposób na przeżycie biednych ludzi. Wstyd i poczucie moralności są całkowicie zapomniane w podobnej sytuacji, mówiła.

Źródło: bt.no

Spodobał Ci się artykuł? Poleć znajomym


Komentarze
Gość
Zmieniony ( 21.06.2010. )
 
 
Przeczytaj następny artykuł:
Na wakacje zostają w Norwegii
Na wakacje zostają w Norwegii

Z najnowszego raportu opublikowanego przez Centralny Urząd Statystyczny Norwegii (SSB) wynika, że krajem, w którym największa liczba Norwegów spędza wakacje jest ich ojczyzna. Ponad 50% wszystkich decydujących się na wakacyjny wyjazd ...

ZAMKNIJ

Ogłoszenia promowane

Popularne artykuły!


Bliżej nas