Rabat -15%
na kalendarz
Skorzystaj z promocji
Skomentuj
Życie w Norwegii

Prostytutki przenoszą się do centrum


Foto: shx.hu
Panie uprawiające nierząd na ulicach Bergen przenoszą się coraz bliżej centrum miasta. Prostytutki można spotkać nawet na targu rybnym w samym centrum. Utekontakten (organizacja zajmująca się między innymi problemem prostytucji) wskazuje przestraszonych klientów jako jedną z przyczyn przenoszenia się bliżej serca Bergen.


-Środowisko prostytutek przeniosło się bliżej centrum miasta. Proces był stopniowy i stało się to bardziej widoczne po tym, jak nowa ustawa o kupowaniu usług seksualnych weszła w życie, mówiła kierownik Utekontakten – Marit Grung.

Rezultat jest taki, że widok grupy nigeryjskich kobiet w obcisłych strojach polujących wieczorem na klientów w pobliżu targu rybnego nie jest niczym nadzwyczajnym.

Wśród kobiet uprawiających nierząd w Bergen dominują Nigeryjki, ale można także spotkać przedstawicielki innych narodowości, w tym Norweżki.

Tradycyjnie Panie zajmowały się procederem w okolicach Strandkaien lub Sundts Gate, gdzie niewielu ludzi przebywało wieczorami. Utekanten ma podstawy przypuszczać, że ich klienci mieli dosyć tego, że ich obecność w tych okolicach jednoznacznie określała ich jako osoby kupujące usługi seksualne. W ten sposób tłumaczone jest stopniowe przenoszenie się w okolice centrum miasta.

Prostytutki z Nigerii różnią się od Norweżek tym, że większość z nich nie jest narkomankami. Według Pro-senteret większość z nich ma duże rodziny na utrzymaniu w kraju ojczystym, a niektóre dodatkowo długi, które w ten sposób próbują spłacić.

Jak widać większość Nigeryjek bardzo potrzebuje pieniędzy, dlatego przenoszą się tam, gdzie są klienci, tłumaczyła Grung. Organizacje zajmujące się problemem prostytucji podają, że również w Oslo panie przeniosły się bliżej serca miasta. W stolicy Norwegii powody przenoszenia działalności są takie same jak w Bergen, ale zaczęło się już zanim ustawa o kupowaniu usług seksualnych weszła w życie.

Liv Gjessen z Pro-senteret uważa, że żadna z kobiet nie uprawiałaby prostytucji, gdyby miała szansę na dostanie porządnej pracy. To jest sposób na przeżycie biednych ludzi. Wstyd i poczucie moralności są całkowicie zapomniane w podobnej sytuacji, mówiła.

Źródło: bt.no
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Pożyczka w Norwegii
Porównaj bezpłatnie oferty pożyczek w norweskich bankach
Po polsku
Na dowolny cel (nawet w Polsce)
Okres spłaty:
Kwota: 150 000 kr
5 000 kr
500 000 kr
Zostaw nr telefonu - otrzymaj bezpłatne porównanie ofert!
Zamów rozmowę
Reklama
Priseksempel: 65 000,- over 5 år med eff. rente på 17,19 % inkl. etabl. gebyr på 950,- Totalt 94 780,-
Nedbetalingstid: 1 - 15 år. Maks. effektiv rente 35,07 %.
Inventive Logic S.C. (Org. 993 847 887) 1964 Vika, 0125 OSLO

Bliżej nas