Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

13
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

13
Porównanie norweskich operatorów sieci komórkowych

 
 foto: wikipedia.org
Polacy zamieszkujący Norwegię mają do wyboru kilku operatorów sieci komórkowych. Często jednak oferty są nieczytelne i ciężko zdecydować się na konkretną firmę. Specjalnie dla naszych czytelników, serwis MojaNorwegia przygotował zestawienie najpopularniejszych operatorów. Podpowiemy, która firma oferuje najtańsze połączenia z Polską i Norwegią. Nie wiecie, którą opcję wybrać? Podpowiemy wam!



MyCall:

MyCall posiada polską wersję językową strony, z biura obsługi klienta również można skorzystać w tym języku. Doładowania można kupić w większości sklepów i w niektórych bankach (Nordea i Sparebanken). Sieć informuje o zakłoceniach w dostawach usług. Operator korzysta z usług Network Norway oraz Telenor, dlatego zasięg powinien obejmowac całą Norwegię (zależy to również od modelu telefonu). 

Opłata za minutę, w ofercie podstawowej Basis, za połączenie w Norwegii wynosi 1,49 NOK, tyle samo do MyCall oraz za SMS. Opłata za MMS i za MB to 1,99 NOK. 

Oferta na kartę World, za połączenia do Polski na telefon stacjonarny wynosi 0,39 NOK. Minuta rozmowy z polskim numerem to 1,59 NOK, SMS do Polski to koszt 0,49 NOK, MMS 1,99 – tyle samo kosztuje MB. Połączenie z innymi użytkownikami sieci MyCall są darmowe. Jeżeli zdecydujemy się na taryfę Norden, zapłacimy 0,49 NOK za minutę rozmowy z norweskimi numerami, 0,49 za połączenie za granicę i 0,89 NOK za SMS za granicę. Pozostałe ceny są identyczne. 

W opcji Fastpris połączenia z polskimi numerami stacjonarnymi kosztują 0,49 NOK za minutę (opłata startowa wynosi tyle samo), minuta rozmowy z numerem mobilnym to 1,79 NOK, SMS 0,39, MMS 0,49. W tej samej ofercie, za połączenie z norweskimi numerami zapłacimy 0,49 NOK. SMS kosztuje 0,39 NOK, MMS 1,69 a przesyłanie danych 0,99 NOK za MB. 

Abonamenty MyCall zostały ostatnio zmienione, wyglądają obecnie tak:

mycall_abo.jpg

Chess:

Chess posiada stronę internetową w języku polskim, jednak podstrona biura obsługi klienta jest w języku norweskim. Zasięg obejmuje całą Norwegię, z czego najczęściej można trafić na pasmo internetowe GPRS/EDGE (Opptil 0,2 Mb/s). Zakłócenia w dostawie usług zdarzają się najczęściej na wschodnim wybrzeżu i na północy Norwegii.

Sieć komórkowa Chess w swojej ofercie posiada zarówno opcję abonamentu jak i doładowań karty.

Abonamenty są cztery, najniższy to koszt 99 koron, ceny podane w tabeli niżej obowiązują przy połączeniach do całej Skandynawii. Jeżeli zdecydujemy się na abonament za 199 koron lub wyższy, SMSy, MMSy i połączenia ze skandynawskimi numerami będą darmowe.


chess_abo.jpg

Osoby, które nie chcą płacić abonamentu, mogą skorzystać z ofert ChessKontant, czyli telefonu na kartę. Za połączenia z Polską trzeba zapłacić 0,99 NOK opłaty startowej, następnie 0,29 NOK za minutę rozmowy z numerem stacjonarnym i 1,29 za telefon komórkowy. Wysłanie SMSa kosztuje 0,69 NOK, MMSa 5 koron. W tej samej ofercie, za połączenie z Norwegią zapłacimy 0,99 NOK opłaty startowej, 0,89 za minutę rozmowy z klientami innych sieci komórkowych i użytkownikami telefonów stacjonarnych, 0,39 NOK za SMSa, 1,89 za MMSa i 5 koron za MB danych. Rozmowy z innymi posiadaczami numeru w sieci Chess są darmowe.

Netcom:

Netcom nie ma ani strony w języku polskim, ani nie prowadzi obsługi klienta w tym języku. Zasięg telefoniczny 3G i GSM obejmuje całą Norwegię, większość z nas będzie miała też dostęp do sieci internetowej w paśmie GPRS/EDGE (Opptil 0,2 Mb/s).

Wszystkie abonamenty w Netcom zawierają pakiety darmowych minut, SMSów i MMSów , w zależności od wysokości opłaty otrzymujemy inne pakiety internetowe. Ceny za rozmowy i wiadomości za granicę i na numery specjalne wynoszą odpowiednio 0,89 NOK za opłatę startową i 0,49 NOK za minutę połączenia. SMS kosztuje 0,49 NOK, MMS 1,99.


netcom_abo.jpg

Oferta na kartę typu prepaid, którą można podpisać na 3, 6 lub 12 miesięcy nazywa się Fastpris Kontant. Można wybierać między czterema pakietami, najtańszy to koszt 149 koron. Doładowanie przez Internet podwaja ilość MB do wykorzystania. Do Polski w tej taryfie zadzwonimy za 4,99 NOK za minutę (plus 0,99 opłaty startowej), SMS to koszt 1,99 NOK, MMS 5.

netcom2.jpg


W ofercie na kartę opłata startowa za rozmowę wynosi 0,99 NOK, minuta połączenia to 0,89 NOK. SMS kosztuje 0,69 NOK, MMS 1,99. Połączenia z Polską w ofercie na kartę różni się od Fastpris Kontant tylko opłatą za minutę rozmowy, jest to 8,99 NOK.

Talkmore:

Talkmore nie prowadzi biura obsługi klienta w języku polskiem, strona internetowa dostępna jest w języku norweskim. Operator korzysta z sieci Telenor, zasięg obejmuje ok. 99% państwa. Większość łowisk w odległości od 50 do 120 km od zachodniego wybrzeża również są objęte zasięgiem.

Talkmore oferuje zarówno opcję abonamentu telefonicznego i karty. W abonamencie rozmowy i wiadomości do norweskich numerów są darmowe. Koszt połączenia z polskim numerem stacjonarnym wynosi 2,13 NOK za minutę, z telefonem komórkowym 3,23 NOK.

W opcji na kartę zapłacimy za minutę połączenia na norweskie numery 0,39 NOK, SMS od 0,34 do 0,39 NOK, 1,69 za MMSy i 5 NOK za MB. Użytkownicy Talkmore mogą dzwonić do siebie za darmo.


talkmore.jpg

Tele2:

Tele2 nie prowadzi biura obsługi klienta ani strony internetowej w języku polskim. Zasięg obsługuje sieć Network Norway. Zasięg jest taki sam jak u innych operatorów, dotyczy to zarówno internetu jak i połączeń.

W Tele2 możemy wybierać spośród 4 opcji abonamentowych. Za 200 koron miesięcznie zadzwonimy za darmo do wszystkich użytkowników Tele2, w droższych opcjach połączenia i wiadomości na norweskie numery są bezpłatne.

W ofercie na kartę minuta połączenia z norweskimi numerami, SMS i MMS kosztują 1,49 NOK, opłata startowa to 0,49, a MB danych to koszt 5 koron. Cena za minutę z polskimi numerami wynosi 6,49 NOK, SMS za granicę to 1,89 NOK.


tele2.jpg


Telenor:

Telenor nie prowadzi strony internetowej ani obsługi klienta w języku polskim. Telenor ma swoją właśną sieć is tale rozbudowuje zasięg dla połączeń telefonicznych i mobilnego internetu. Latem sieć internetu 4G obejmie nowe miejscowości: Arendal, Fredrikstad, Frogn, Grimstad, Hvaler, Kragerø, Kristiansand, Larvik, Lillesand, Lindesnes, Mandal, Porsgrunn, Risør, Råde, Sarpsborg, Skien, Søgne, Tjøme oraz Tvedestrand.

Abonament w Telenor to kilka opcji, spośród których można wybrać więcej MB do wykorzystania, lub darmowe połączenia. W abonamencie Komplett S, najtańszej opcji, za minutę połączenia z norweskimi numerami zapłacimy 0,49 NOK (opłata startowa 0,89), SMS kosztuje 0,49 NOK, MB 5 koron, MMS 1,99 NOK. W droższych abonamentach rozmowy i wiadomości są darmowe. Za minutę rozmowy z polskim numerem zapłacimy 4,99 NOK, SMSy i MMSy (zarówno w ofercie na kartę) kosztują 1,99 i 5 NOK.

W ofercie na kartę minuta połączenia zaczyna się od 0,39 NOK (opłata startowa 0,89), SMS to koszt 0,69 NOK, za MB zapłacimy aż 10 koron. Minuta połączenia do Polski wynosi 7,99 NOK.

Telio:

CZYM JEST TELIO?

Telio nie prowadzi strony internetowej ani obługi klienta po polsku. Zasięg gwarantuje Netcom, obejmuje prawie całą Norwegię i jest stale rozbudowywany.

W sieci Telio mamy do wyboru kilka abonamentów w opcji Fastpris:


telio1.jpg

Opcja FriBruk to 20 000 minut, SMSów i MMSów. Po przekroczeniu tej ilości cena minuty połączenia i wiadomości tekstowych to 0,49 NOK, MB kosztuje 0,99 NOK a MMS 1,79 korony.

Dla tych, którzy dużo dzwonią za granicę Telio przygotowało osobną ofertę Frihet:


telio2.jpg

Po wykorzystaniu darmowych minut i wiadomości w ramach abonamentu, za minutę połączenia z numerem stacjonarnym zapłacimy 0,29 NOK, do sieci komórkowych 1,33 NOK. SMS kosztuje 0,49 NOK, MMS 1,99.

Porównanie stawek operatorów po przekroczeniu darmowych minut/wiadomości:


tabelkyyyyy.jpg

Najkorzystniejszą ofertą dla dzwoniących zarówno do Polski jak i do Norwegii jest Telio Frihet. MyCall jest siecią najpopularniejszą wśród Polaków zamiejszkujących Norwegię, dlatego też wszystkie usługi i serwisy dostępne są w języku polskim. Większość sieci oferuje abonamenty z darmowymi połączeniami i wiadomościami do większości norweskich sieci. Zasięg wszystkich operatorów jest podobny, wszyscy deklarują najwyższy poziom obsługi klienta.






Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Dariusz G.

16-05-2015 10:42

może by to uaktualnić ? Bo zdaje się nie opisujecie Lyca Mobil a to jest teraz najtańsze do PL.

Przemek Grzegorzak

12-03-2015 12:59

witam przyjedzam na pare dni do Norwegii i potrzebuje kupic prepaida, jak jest najlepszy, najlepsza oferta , tak abym mogl kontaktowac sie ze znajomymi lub odbierac telefon, nie potrzebuje internetu ? co polecacie nie musi miec obslugi wjez polskim, wystarczy angielski,

Michał Rosner

12-03-2015 09:26

MY CALL MA MEGA HACZYK - niby darmowe połączenia z my call do my call ale za pierwsza minutę płacimy 0,99 NOK opłaty startowej (za 1 sekundę też), niby jest opłata za minutę na stacjonarny do polski 0,39, ale jak się doda opłatę startową to wychodzi ponad 0,50 NOK za minutę. Maja kilka cenników do tych samych usług i się różnią te cenniki wprowadzają w błąd. Typowe cwaniaki tak jak kiedyś u nas ERA GSM.

Janek Kowalski

23-02-2015 14:48

potrzebuje najtańszy internet na około półtorej miesiąca na kartę co polecacie ?

slawek bemowski

14-11-2013 16:26

heh, fajnie, tylko mam problema...
po pierwsze. karte zamowilem poczta, przyszla, ladnie pieknir, tylko chyba nieaktywna, jak ja aktywowac? po drugie, gdzi kupic doladowanie ?

Kamil Sobolak

22-06-2013 20:14

WITAJCIE,
POTRZEBUJE TYPOWA OFERTE INTERNETU PREPAID, proszę o porady. Idealne było by ale Niemieckie 2euro za nie limitowany dostep na 24h.

Zbigniew Kozlowski

12-06-2013 13:45

Chess najlepszy, najtanszy.Polecam

Jacek Zabek

09-06-2013 22:15

Abonament 349 koron w MyCall to: 500 minut do Polski plus nieograniczone dzwonienie po Norwegii. Ja sporadycznie sms-y pisze. Z internetu mie korzystam i tak. Przy swobodnym rozmawianiu zawsze mieszcze sie w granicach. Dla mnie to optymalny abonament i nie musze myslec, czy moge zadzwonic`?

Yatsek :)

09-06-2013 20:52

lyca.. no i chilimobil.no/

Olivia :)

09-06-2013 16:56

Jezeli chodzi o firme MyCall to artykul jest przeklamany, bo ceny w Fastprisie podane sa PO WYKORZYSTANIU DARMOWYCH MINUT. Ci madrzejsi zauwaza ze minuty za granice sa wliczone w cene i ze MyCallowe Fastprisy sa najtansza oferta na rynku. Jezeli chodzi o zasieg to kazdy kto jest w temacie wie, ze sieci korzystajace z zasiegu Netcoma maja duzo slabszy zasieg niz te ktoreuzywaja przekaznkow Telenora.... Nastepnym razem sugeruje autorowi troche lepiej odrobic pracxe domowa...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok