Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wydarzenia

Trzy ofiary śmiertelne po wybuchu dynamitu w Geilo

Udostępnij
na Facebooku
3
Trzy ofiary śmiertelne po wybuchu dynamitu w Geilo

Eksplozja nastąpiła bez wcześniejszego ostrzeżenia, ofiarami są Norwegowie, którzy pracowali przy robotach drogowych.


Zleceniodawcy nie chcą ujawnić, w jakiej firmie pracowali tragicznie zmarli. Wypadek miał miejsce nieopodal centrum Geilo. Chodzi jednak o podwykonawcę, który był odpowiedzialny za wysadzanie skał.

Zasięg na 400 metrów

Wiadomość policji na twitterze
Z Twittera policji: Wypadek przy pracy w centrum Geilo. Ładunek dynamitu uległ eksplozji. Trzy osoby zaangażowane w sprawę.


Dwie osoby zginęły na miejscu, trzecia w wyniku poniesionych obrażeń. Wiele domów w zasięgu rażenia zostało uszkodzonych (wybite szyby i zniszczone drzwi wejściowe). Niektórzy mieszkańcy w wyniku fali uderzeniowej również doznali urazów.

- Nie wiemy, ile osób tam pracuje i ile osób sprawdza teraz teren w poszukiwaniu rannych. To ogromny obszar - powiedziała wczoraj  Wenche Sørensen z dystryktu policyjnego Nordre Buskerud.

Bjørn Åge Misund przebywał w budynku oddalonego o 600 metrów od miejsca eksplozji opowiada o zdarzeniu:

- Mocno wtedy nami zatrząsnęło. Wybuch był bardzo głośny. Pracownicy warsztatu myśleli, że po ciężarówce przejechał czołg.

Geilo
Geilo, miejsce wypadku, maps.google.com

Sprzątanie


Miejsce ekslozji zabezpieczono, pozostałe materiały przetransportowano w bezpieczne miejsce, aby je zdetonować. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną tragedii, policja przeprowadzi śledztwo w tej sprawie.

Remonty przy Riksvei 7 polegają na poszerzeniu drogi podziemnej Trøoundergangen, która przechodzi pod trasą kolei Bergensbanen.

Riksvei 7
Riksvei 7, Google Street View

Pierwszy wypadek od 9 lat


Ostatni podobny wypadek, w którym zginęła jedna osoba, miał miejsce w 2005 roku na obszarze przemysłowym w Arendal. Łącznie od roku 2000, aż do wczorajszego wypadku, w wyniku niekontrolowanych eksplozji materiałów wybuchowych zginęło 11 osób.

Osoby, które pracują z materiałami wybuchowymi muszą odnawiać uprawnienia co pięć lat oraz zdawać egzamin państwowy. Takie ustalenia zastosowano już w 2010 roku. Czy to wystarczające środki zapobiegawcze? Czy ktoś z Was pracował przy budowach, w których używano materiałów wybuchowych? Co myślicie o warunkach pracy w takich miejscach?


Źródło: dagbladet.no, zdjęcie frontowe: wikimedia.org - Halen - Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0




Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Roch Staszkiewicz

05-09-2014 20:26

Z reguły takie miejsca są bezpieczne, przed detonacją teren jest zabezpieczony i są ostrzeżenia dźwiękowe. Może dynamit był źle przechowywany "spocił się" i eksplodował. Bywa

A.M. Plata ...

04-09-2014 23:07

wszystko super ale na mapce zaznaczyliście centrum Geilo, a to nie tam miał miejsce wybuch

www.nrk.no/buskerud/geiloulykken__-et-fo...lig-smell-1.11913277

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok