24 października 2016 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Polacy pokonali obie norweskie drużyny 3:0! fot. Jakub Juszczyk

„Polonia Oslo” odniosła w sobotę podwójny sukces w czasie pierwszych rozgrywek siatkarskich 2. ligi mężczyzn. Ich rywale nie wygrali ani jednego seta w starciu z biało-czerwonymi!
Sobotnie starcie pomiędzy Polonia Oslo, polską drużyną siatkarską w norweskiej lidze, a drużynami „Tønsberg” i „Halden” okazało się wspaniałym zwycięstwem Polaków. Ich znakomity debiut zakończył się w obu przypadkach wynikiem najlepszym z możliwych – 3:0 dla naszych!

Wejście smoka, a raczej – białego orła

Mecze rozegrano w hali liceum Nydalen VGS w Oslo przy Nydalsveien 30c o godz. 10:00 i 13:00.

W pierwszym secie w starciu z „Tønsberg” Polacy bezdyskusyjnie grali pierwsze skrzypce. To do nich należała inicjatywa, o czym świadczy druzgocący wynik – 25:11. Okazał się on dobrym znakiem, ponieważ kolejne sety również wygraliśmy z kilkupunktową przewagą – 25:21 i 25:22.
Nasi nie próżnują! Polscy siatkarze walczą w drugiej lidze norweskiej siatkówki

Wyśmienita forma nie tylko na początku

Godzina 13:00, po kilkudziesięciu minutach przerwy nasi ponownie wkroczyli na siatkarski parkiet. Oczywiście po to, by wygrać.

Drużyna „Halden” na samym początku meczu podniosła poprzeczkę wyżej niż poprzedni rywal „Polonii Oslo”, jednak nie stanowiło to problemu dla biało-czerwonych. Pierwsze dwa sety wygraliśmy z przewagą odpowiednio 3 i 2 punktów. Ostatni set okazał się gwoździem do trumny, w której Polacy pochowali nadzieje rywali na zwycięstwo – zawodnicy „Halden” przegrali aż 10. punktami!
Zacięta walka opłaciła się

„Oba wygraliśmy zdecydowanie!!!”

Drużyna „Polonia Oslo” prowadzi swój fanpage na Facebooku. Wieczorem pojawił się na nim wpis:

„Dzisiaj rozegraliśmy dwa mecze drugoligowe i oba wygraliśmy zdecydowanie!!!
Pierwszy mecz z Tønsberg 3:0(25:11,25:21 i 25:22).
Drugi mecz z Halden również 3:0 (25:22,25:23 i 25:15).
Oby tak dalej, dziękujemy kibicom i do zobaczenia następnym razem!”

Jak widać, polscy siatkarze nie posiadali się ze szczęścia. I nic dziwnego, bo tamtego wieczoru rzeczywiście mieli co świętować!

Kolejne mecze, kolejne zwycięstwa?

Tabela turnieju zapowiada, że w kolejnych spotkaniach polscy siatkarze będą rywalizować z drużynami „Oldenborg” oraz wspomnianą już „Halden”. Siatkarskich emocji możemy spodziewać się już 20 listopada.

– Wszystko wskazuje na to, że zajdziemy aż do 1. ligi – mówi Jakub, jeden z polskich kibiców w Oslo.

Czy ta prognoza się sprawdzi? Pozostaje nam uważnie śledzić poczynania naszych rodaków i kibicować z całych sił!