Jak na igrzyskach radzą sobie norwescy i polscy zawodnicy?

na Facebooku

Igrzyska w Soczi trwają!
Norwegowie mają już na swoim koncie siedem krążków olimpijskich – jeden srebrny, dwa złote i cztery brązowe.

Słodko-gorzki bieg

Marit Bjørgen, ośmiokrotna medalistka olimpijska dodała do swojej kolekcji kolejne złoto. Natomiast na trzecim miejscu w zawodach w biegach narciarskich uplasowała się rodaczka Marit – Heidi Weng. Norweżki biegły z czarnymi opaskami na rękach, które założyły z powodu śmierci brata ich koleżanki z reprezentacji Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Było to dość słodko-gorzkie zwycięstwo. Zawodniczki płakały podczas dekoracji kwiatowej, nie tyle z radości, co z powodu tragedii, która dotknęła bliską im osobę.

biegi narciarskie

Justyna Kowalczyk zdobyła w tych zawodach szóste miejsce. Polka nabawiła się kontuzji stopy jeszcze przed biegiem. Upadek, który zdarzył się jej przy zmianie nart, również spowodował, że Kowalczyk straciła trochę czasu w stosunku do pozostałych zawodniczek. Mimo kontuzji Justyna dzielnie walczyła.

Pozostałe reprezentantki Polski dotarły na metę na dalszych pozycjach. Paulina Maciuszek była 29. Kornelia Kubińska 35., natomiast Agnieszka Szymańczak zajęła 45 miejsce.

Złoty biathlon

8.02 rozgrywały się zawody w biathlonie w sprincie mężczyzn. Niewielu dawało szansę Norwegowi Ole Einarowi Bjoerndalenowi. Jednak to właśnie ten czterdziestolatek, został najstarszym mistrzem olimpijskim w historii, zdobywając w tych zawodach złoty medal i pokonując innych zawodników dużo młodszych od siebie.

Ole Einar Bjoerndalen

Bjoerndalen ma na swoim koncie już 12 krążków olimpijskich. Wielu ekspertów sportowych nie dawało mu zbyt wielkich szans w tych zawodach, sportowiec jednak pokazał, co potrafi. Norweg nie planuje odejścia na emeryturę. Marzy o udziale w Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku. W wielu krajach nazywany jest „królem Ole”. Reprezentant naszego kraju, Krzysztof Pływaczyk zajął w tych zawodach 64. miejsce.

Norwegowie wywalczyli również jeden srebrny medal. Dwudziestolatek, pochodzący z norweskiego Bærum, Ståle Sandbech, zdobył drugie miejsce w zawodach snowboardowych. Natomiast 11.02 będziemy mogli podziwiać wyczyny polskich snowboardzistów, w kwalifikacjach w halfpipe mężczyzn.

snowboard

Kjetil Jansrud, uplasował się na trzecim miejscu w narciarstwie alpejskim, zdobywając tym samym kolejny brązowy medal dla Norwegii.

W Soczi nikt nam nie podskoczi!

Polacy na razie mogą się pochwalić tylko jednym medalem. Za to zdobytym w wielkim stylu. Kamil Stoch wywalczył wczoraj olimpijskie złoto, a dodatkowo pobił rekord skoczni. Na trzecim miejscu uplasował się w tych zawodach Norweg, Anders Bardal. Stoch przeszedł do historii jako drugi polski mistrz olimpijski w skokach narciarskich. Poprzednie złoto, wywalczył 42 lata temu w Sapporo, słynny polski skoczek Wojciech Fortuna.

Kamil Stoch

Dziś w Soczi odbędą się zawody m.in. w łyżwiarstwie szybkim, saneczkarstwie, hokeju, curlingu i narciarstwie alpejskim. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Polaków!

źródło: sport.pl, eurosport.onet.pl, przegladsportowy.pl
źródło zdjęcia frontowego: pixabay.com