Biało-czerwoni mistrzami świata w siatkówce!

Udostępnij
na Facebooku
3

Brazylia wraca do domu ze srebrnym medalem. Trzecie miejsce zajęli Niemcy.

Podczas wczorajszego meczu finałowego emocje w katowickim Spodku sięgały zenitu. Polscy kibice się nie zawiedli – ekipa Stephane'a Antigi wywalczyła złote medale dając wspaniałe, sportowe widowisko. Dla naszych siatkarzy wczorajszy mecz był historyczny. Polska reprezentacja zdobyła tytuł mistrza świata po 40 latach przerwy. Ostatni raz złotym medalem nagrodzona była drużyna Huberta Wagnera. Było to 28 października 1974, wtedy polscy siatkarze wygrali 3:1 z Japonią.

Wczoraj Polacy zwyciężyli z Brazylią doprowadzając do wyniku 3:1. Biało-czerwoni przegrali w pierwszym secie 18:25. Następne trzy sety nasza reprezentacja wygrała w pięknym stylu 25:22, 25:23, 25:22.

reprezentacja Polski w siatkówce

Również dla reprezentacji Brazylii był to historyczny mecz. Po raz czwarty, Canarinhos grali w meczu finałowym Mistrzostw Świata. Dodatkowo pierwszy raz w historii brazylijscy siatkarze dwa razy przegrali z tą samą drużyną. Znane osobistości siatkarskiego świata chwaliły zarówno organizację mistrzostw jak i grę Polaków w finałowym (i nie tylko) meczu.

twitt Andrei Anastasiego

Twitt Daniela Castellaniego

Również norweskie media napisały o sukcesie Polaków.

nagłówek

Oprócz złotych medali, polscy siatkarze zostali nagrodzeni indywidualnymi nagrodami. Mariusz Wlazły zdobył tytuł najlepszego atakującego, a kilka minut później odebrał nagrodę dla MVP całego turnieju. Również Karol Kłos, polski zawodnik grający na pozycji środkowego otrzymał wyróżnienie dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii. Polscy kibice są zgodni – zdobyliśmy tytuł mistrza na turnieju organizowanym we własnym kraju, lepszego finału nie mogliśmy sobie wymarzyć.

źródło: fvn.no, bigsport.com, twitter.com, eurosport.onet.pl
źródło zdjęcia frontowego: wikimedia.org - Piotr Drabik - Creative Commons Attribution 2.0