Wyszukiwarka ofert pracy w Norwegii

Praca w Norwegii
Święta za nami, czas rozliczyć podatek norweski!
01.04.2013.
 521518_10151440617329270_535230392_n.png
 
Święta Wielkanocne już prawie za nami. Dla wielu z Was Wielkanoc to przede wszystkim czas spędzony z rodziną w Polsce, wolny od trosk życia codziennego. Pamiętajcie jednak o konieczności rozliczenia się z podatku za pracę i pobyt w Norwegii za rok 2012.
Napisz komentarz (Komentarzy: 0)
Zmieniony ( 03.03.2014. )
Czytaj całość
 
Najważniejsza arteria komunikacyjna północnej Norwegii najlepiej służy... Szwedom
29.03.2013.
Najważniejsza arteria komunikacyjna północnej Norwegii najlepiej służy... Szwedom 
 fot. Jernbaneverket
Ofotbanen to linia kolejowa łącząca szwedzkie ośrodki wydobycia rudy żelaza w Kirunie i Gällivare z norweskim portem w Narwiku, słynna m.in. z powodu ciężkich walk toczonych tu w czasie II wojny światowej. Linia ma 111 lat i... zdecydowanie zbyt małą przepustowość, biorąc pod uwagę wielkość transportów rudy i innych towarów, które są nią przewożone.
Napisz komentarz (Komentarzy: 2)
Zmieniony ( 02.04.2013. )
Czytaj całość
 
Imigracja zarobkowa – najnowsze trendy na norweskim rynku pracy.
27.03.2013.
 Imigracja do Norwegii
 foto: sxc.hu
Już wkrótce Norwegię zamieszkiwać będzie pół miliona obcokrajowców! Imigranci stanowią ogromną siłę roboczą. Wielu przyjezdnych ma jednak duże problemy ze znalezieniem i utrzymaniem stałej pracy.
Napisz komentarz (Komentarzy: 117)
Zmieniony ( 27.03.2013. )
Czytaj całość
 
Norweski zasiłek dla bezrobotnych w Polsce? Może już wkrótce!
21.03.2013.
 Norweski zasiłek dla bezrobotnych w Polsce? Może już wkrótce!
 
Wyrok Trybunału EFTA stwierdza, że obywatele państw EOG, którzy stracili pracę, ale wypracowali sobie w Norwegii prawo do zasiłku dla bezrobotnych (dagpenger), mogą pobierać go przebywając poza Norwegią, na przykład w kraju rodzinnym. Napisz komentarz (Komentarzy: 50)
Czytaj całość
 
Polacy - wykorzystać i wyrzucić?
19.03.2013.
Polacy - wykorzystać i wyrzucić? 
 
Według naukowców z Centrum Frischa (Frischsenteret), imigranci zarobkowi z Europy środkowej i wschodniej w czasach gorszej koniunktury wypychani są z rynku pracy w dużo większym stopniu, niż Norwegowie. Moglibyśmy powiedzieć, że Ameryki nie odkryli, ale warto odnotować, że po raz pierwszy szanse Polaków na norweskim rynku stały się przedmiotem takiego badania. Napisz komentarz (Komentarzy: 32)
Czytaj całość
 
"Podziękujcie Wojciechowi!"
18.03.2013.
 
 
Duży napływ imigrantów hamuje wzrost płac i cen w Norwegii. Jest to też główny powód, dla którego Bank Norwegii zapowiada, że do roku 2017 oprocentowanie kredytów będzie niskie. - Wysyłajcie podziękowania za niskie odsetki od kredytów polskim rzemieślnikom - piszą eksperci Dagens Næringsliv. Napisz komentarz (Komentarzy: 7)
Czytaj całość
 
Co za dużo, to niezdrowo?
16.03.2013.
 Co za dużo, to niezdrowo?
 
W kręgu organizacji pracodawców i pracobiorców nie milkną echa wyroku norweskiego Sądu Najwyższego w sprawie stoczniowej. Po jego ogłoszeniu, przewodniczący centrali związkowej LO, Roar Flåthen, triumfalnie otworzył szampana. Jednak eksperci ostrzegają, że jeszcze może się nim udławić. Napisz komentarz (Komentarzy: 0)
Czytaj całość
 
Imigranci bogactwem Midsund
14.03.2013.
Imigranci bogactwem Midsund  
 Fot. Midsund kommune
Co czwarty pracownik spółki Aker Midsund, w gminie Midsund w Møre og Romsdal, jest imigrantem. - Bez nich nie moglibyśmy funkcjonować – mówi dyrektor firmy, Peter Tennfjord. Władze gminy też cieszą się z napływu nowych mieszkańców. Napisz komentarz (Komentarzy: 35)
Czytaj całość
 
Recepta Høyre na brak pracowników: Ściągać ludzi spoza EOG
12.03.2013.
 Recepta Høyre na brak pracowników: Ściągać ludzi spoza EOG
 
Komitet programowy partii konserwatywnej (Høyre) w szkicu swojego programu wyborczego proponuje wprowadzenie mechanizmu ściągania do Norwegii większej liczby pracowników spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, co miałoby zaradzić brakowi fachowców na rynku norweskim. Mechanizm byłby wzorowany na amerykańskim systemie zielonych kart. Napisz komentarz (Komentarzy: 9)
Czytaj całość
 
Najlepiej być kobietą pracującą w Nowej Zelandii i Norwegii
11.03.2013.
 Najlepiej być kobietą pracującą w Nowej Zelandii i Norwegii
 Prawdziwa "kobieta pracująca" jest tylko jedna...
Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet, brytyjskie czasopismo Economist zadało pytanie o to, w którym z krajów rozwiniętych najlepiej jest być kobietą pracującą, tj. gdzie kobiety mają najlepsze warunki pracy i szanse zrobienia kariery zawodowej. Odpowiedzi udzielono, biorąc pod uwagę kombinację pięciu różnych kryteriów. Napisz komentarz (Komentarzy: 0)
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»


Najpopularniejsze prace

Tłumaczenia polsko-norweskie / norwesko-polskie

Popularne artykuły!


Bliżej nas