Podatek norweski - przydatne narzędzia od MultiNOR
Zwrot podatku z Norwegii
-MultiNOR

Jak NIE szukać pracy w Norwegii

11.09.2013.
Jak NIE szukać pracy w Norwegii 
 instagram/l-cyrille
Wielu polaków ma trudności ze znalezieniem pracy w Norwegii. Postanowiliśmy przyjrzeć się najczęstszym błędom popełnianym przez osoby szukające pracy na norweskim rynku.


Unikaj błędów w CV 

Często pracodawcy dyskwalifikują kandydatów przez podstawowe błędy w CV. Większość pracodawców rekrutujących do pracy w Norwegii wymaga CV w języku norweskim lub angielskim. 

Jeśli nie jesteś pewien czy poprawnie napisałeś CV, poproś kogoś, aby sprawdził je pod kątem błędów ortograficznych czy stylistycznych. Brak zdjęcia może także negatywnie wpłynąć na decyzje pracodawcy o przyjęciu pracownika. 

Sprawdź, jakich błędów w CV unikać.


Szukaj pracy wśród sprawdzonych źródeł 

Na terenie Polski i Norwegii działa wiele biur pośrednictwa pracy, które rekrutują pracowników do pracy w Norwegii. Są to zarówno polskie firm, które wysyłają swoich pracowników do pracy za granicą, ale także firmy norweskie, które szukają pracowników na polskim rynku pracy. 

Listę agencji pośrednictwa pracy znajdziesz tutaj


Pracy możesz szukać także bezpośrednio na norweskich portalach umieszczających oferty pracy takich jak finn.no czy karrierestart.no. Ogłoszenia z tych stron przetłumaczone na język polski umieszczamy na bieżąco w serwisie Moja Norwegia w dziale Praca. Zwróć uwagę na to, że ogłoszenia dodanie w dziale Praca pochodzą ze stron norweskich, a żeby na nie odpowiedzieć należy skontaktować się z firmą, która umieściła dane ogłoszenie w serwisie zewnętrznym. Oferty pracy umieszczane w serwisie Moja Norwegia z norweskich stron znajdziesz tutaj.

Pracy możesz szukać także w dziale ogłoszeń o prace. Znajdziesz tu aktualne oferty w języku polskim.

Upewnij się, że spełniasz wymagania pracodawcy 

Większość norweskich pracodawców wymaga od osób doświadczenia w danej dziedzinie oraz znajomości języka angielskiego lub podstaw języka norweskiego. To ważne, aby spełniać wymagania stawiane przez pracodawce. Jeśli odpowiesz na dane ogłoszenie, a nie posiadasz wymaganych kwalifikacji, Twoje zgłoszenie nie zostanie wzięte pod uwagę. 

Jeśli odpowiadasz na ofertę, powiedz czym się zajmujesz, w jakiej dziedzinie masz doświadczenie i jakie prace wcześniej wykonywałeś. Unikaj mówienia „podejmę dowolną pracę” , pracodawcy nie podchodzą poważnie do tak niekonkretnie sformułowanych ofert. Skup się na konkretnych informacjach – wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, wykonanych projektach. Na norweskim rynku ważne są dobre referencje od poprzednich pracodawców. Warto poprosić pracodawce o wystawienie referencji w języku angielskim lub przetłumacz je, jeśli planujesz poszukiwanie pracy w Norwegii. 

Nie daj się oszukać 

Pamiętaj, aby być czujnym na nieuczciwych pracodawców, którzy wykorzystują pracowników proponując zaniżone stawki. Dowiedz się jakie stawki , umowę i wymiar godzin pracy są proponowane. Warto sprawdzić potencjalnego pracodawce w rejestrach firm norweskich(np. www.purehelp.no lub www.bregg.no) oraz zasięgnąć opinii innych pracowników na temat danego pracodawcy. 

Możesz także dodać swoje ogłoszenie w dziale Szukam pracy

Spodobał Ci się artykuł? Poleć znajomym

2214d07cca2df0e11394e55fb39f0f77

Zmieniony ( 20.08.2014. )
 
 
Przeczytaj następny artykuł:
Jak NIE szukać pracy w Norwegii
Słabsza korona ma przynieść ożywienie gospodarcze

   instagram/l-cyrille Wielu polaków ma trudności ze znalezieniem pracy w Norwegii. Postanowiliśmy przyjrzeć się najczęstszym błędom popełnianym przez osoby szukające pracy na norweskim rynku.

ZAMKNIJ

Ostatnio dodane

pomoc przy sprzataniu

Poszukuje kobiety do pracy przy sprzątaniu domków prywatnych. Praca od poniedziałku do piątku, czasami w sobotę. Czas ...

Firma Polskjobb AS szuka firm do wspolpracy

Firma Polskjobb AS szuka firmy remontowo budowlanej do współpracy na terenie Trondheim i okolic. Mozliwosc podjecia ...

Mechanik samochodowy Rykkinn

Mechanik samochodowy do warsztatu na Rykkinn, wymagania: -komunikatywny norweski -fagbrev -3 lata stażu pracy w ...

(Tromsø) Do malowania domów od zaraz

Szukam osób do malowania domów na zewnątrz i wewnątrz. Mile widziane doświadczenie przy stawianiu rusztowań Osoba ...

Pomoc- sprzątanie

Szukam dziewczyny z okolic Asker do pomocy przy sprzątaniu na 3 dni/ piątek , poniedziałek i wtorek/. Szukam osoby ...

PRACA

Kafelkarz na jutro,Ålesund.telefon 45660510-dzwonic 9-15,e-adrese slawomir@jobzone.no

Pracownik budowlany

CPC Consulting Group Sp. z o.o. Sp. Komandytowa nr w rejestrze 8148 dla swojego norweskiego Klienta poszukuje Kandydata ...

poszukuje Fachowca

Szukam fachowca wyłącznie z okolic Ostfold. Prace ogolno remontowe. Nie zalatwiam przyjazdów z Polski ani mieszkania, ...

Najpopularniejsze prace

Tłumaczenia polsko-norweskie / norwesko-polskie

Praca w Norwegii na Forum

Popularne artykuły!


2214d07cca2df0e11394e55fb39f0f77

Bliżej nas