-MultiNOR

Jak NIE szukać pracy w Norwegii

11.09.2013.
Jak NIE szukać pracy w Norwegii 
 instagram/l-cyrille
Wielu polaków ma trudności ze znalezieniem pracy w Norwegii. Postanowiliśmy przyjrzeć się najczęstszym błędom popełnianym przez osoby szukające pracy na norweskim rynku.


Unikaj błędów w CV 

Często pracodawcy dyskwalifikują kandydatów przez podstawowe błędy w CV. Większość pracodawców rekrutujących do pracy w Norwegii wymaga CV w języku norweskim lub angielskim. 

Jeśli nie jesteś pewien czy poprawnie napisałeś CV, poproś kogoś, aby sprawdził je pod kątem błędów ortograficznych czy stylistycznych. Brak zdjęcia może także negatywnie wpłynąć na decyzje pracodawcy o przyjęciu pracownika. 

Sprawdź, jakich błędów w CV unikać.


Szukaj pracy wśród sprawdzonych źródeł 

Na terenie Polski i Norwegii działa wiele biur pośrednictwa pracy, które rekrutują pracowników do pracy w Norwegii. Są to zarówno polskie firm, które wysyłają swoich pracowników do pracy za granicą, ale także firmy norweskie, które szukają pracowników na polskim rynku pracy. 

Listę agencji pośrednictwa pracy znajdziesz tutaj


Pracy możesz szukać także bezpośrednio na norweskich portalach umieszczających oferty pracy takich jak finn.no czy karrierestart.no. Ogłoszenia z tych stron przetłumaczone na język polski umieszczamy na bieżąco w serwisie Moja Norwegia w dziale Praca. Zwróć uwagę na to, że ogłoszenia dodanie w dziale Praca pochodzą ze stron norweskich, a żeby na nie odpowiedzieć należy skontaktować się z firmą, która umieściła dane ogłoszenie w serwisie zewnętrznym. Oferty pracy umieszczane w serwisie Moja Norwegia z norweskich stron znajdziesz tutaj.

Pracy możesz szukać także w dziale ogłoszeń o prace. Znajdziesz tu aktualne oferty w języku polskim.

Upewnij się, że spełniasz wymagania pracodawcy 

Większość norweskich pracodawców wymaga od osób doświadczenia w danej dziedzinie oraz znajomości języka angielskiego lub podstaw języka norweskiego. To ważne, aby spełniać wymagania stawiane przez pracodawce. Jeśli odpowiesz na dane ogłoszenie, a nie posiadasz wymaganych kwalifikacji, Twoje zgłoszenie nie zostanie wzięte pod uwagę. 

Jeśli odpowiadasz na ofertę, powiedz czym się zajmujesz, w jakiej dziedzinie masz doświadczenie i jakie prace wcześniej wykonywałeś. Unikaj mówienia „podejmę dowolną pracę” , pracodawcy nie podchodzą poważnie do tak niekonkretnie sformułowanych ofert. Skup się na konkretnych informacjach – wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, wykonanych projektach. Na norweskim rynku ważne są dobre referencje od poprzednich pracodawców. Warto poprosić pracodawce o wystawienie referencji w języku angielskim lub przetłumacz je, jeśli planujesz poszukiwanie pracy w Norwegii. 

Nie daj się oszukać 

Pamiętaj, aby być czujnym na nieuczciwych pracodawców, którzy wykorzystują pracowników proponując zaniżone stawki. Dowiedz się jakie stawki , umowę i wymiar godzin pracy są proponowane. Warto sprawdzić potencjalnego pracodawce w rejestrach firm norweskich(np. www.purehelp.no lub www.bregg.no) oraz zasięgnąć opinii innych pracowników na temat danego pracodawcy. 

Możesz także dodać swoje ogłoszenie w dziale Szukam pracy

Spodobał Ci się artykuł? Poleć znajomym

667e2f166985cb75e76893b56111b725

Zmieniony ( 20.08.2014. )
 
 
Przeczytaj następny artykuł:
Jak NIE szukać pracy w Norwegii
Słabsza korona ma przynieść ożywienie gospodarcze

   instagram/l-cyrille Wielu polaków ma trudności ze znalezieniem pracy w Norwegii. Postanowiliśmy przyjrzeć się najczęstszym błędom popełnianym przez osoby szukające pracy na norweskim rynku.

ZAMKNIJ

Ostatnio dodane

Dziewczyna do sprzatania w Oslo

Witam! Szukam dziewczyny do sprzatania domkow i klatek w Oslo. Wymagania; bardzo dobra kondycja fizyczna- sprzatanie to ...

Salgssjef

Norweska Firma posrednictwa pracy zatrudni osobe na stanowisko kontrachenta. Jestesmy firma stawiajaca pierwsze kroki ...

POMOC LAKIERNIKA/ BLACHARZ OD ZARAZ

Poszukuje - pomocnik lakiernika/blacharz. Wymagam doświadczenia na stanowiskach. Wszelkich informacji udziele droga ...

Praca

Firma BB Bemanning poszukuje kandydatow do pracy przy budowie i naprawie drog - nawierzchni asfaltowych. Do zakresu ...

Praca

Przyjmę do pracy z stażem , nie oferuję mieszkania ,

wiercenie oraz ciecie w betonie

Witam poszukujemy pracownika z doświadczeniem w pracy przy wierceniu rdzeniowym w betonie,ewentualnie doświadczenie ...

We conduct site testing of roofers - Send your CV with contact information for 2 references within 3 June!

Skuteviken Personell AS is a Bergen-based recruitment agency that offers recruitment solutions in the ...

Zlecenie dla dekarza

Wykonanie obróbki balkonu. 1 dzien pracy, moze byc rowniez w ciagu wekendu.

Najpopularniejsze prace

Tłumaczenia polsko-norweskie / norwesko-polskie

Praca w Norwegii na Forum

Popularne artykuły!


667e2f166985cb75e76893b56111b725

Bliżej nas