Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca i prawo pracy

Najwięcej wypadków śmiertelnych w budowlance

Udostępnij
na Facebooku
Najwięcej wypadków śmiertelnych w budowlance

W Norwegii najwięcej wypadków śmiertelnych zdarza się w branży budowlanej. Pracodawcy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa.


Bezpieczeństwo przede wszystkim!


Branża budowlana jest najbardziej narażona na wypadki. Arbeidstilsynet zgromadziło dane, z których wynika, że w zeszłym roku w wypadkach w pracy zginęło 48 osób, a 40 % wszystkich wypadków zdarzyło się w branży budowlanej.

Firma Skanska organizuje co roku spotkania, w ramach których opowiada o zasadach bezpieczeństwa w branży budowlanej i prowadzi kursy bezpieczeństwa. Na spotkania zapraszane są firmy partnerskie, np. Taraldsvik Maskin czy Bravida.

Hasłem przewodnim spotkań jest „Bezpieczeństwo przede wszystkim!"

Budowa
fot. Arbeidstilsynet

Komunikacja


W branży budowlanej pracuje już wielu imigrantów, a następni ciągle przyjeżdżają do Norwegii:

- To tak samo ważne, dotyczy zarówno imigrantów jak i Norwegów, bezpieczeństwo zawsze powinno stać na pierwszym miejscu. Rozumienie lokalnego języka jest ważne, ale wiedzę staramy się przekazywać tak, aby wszyscy byli w stanie zrozumieć komunikat - powiedział Svein Fagerjord, koordynator projektu z firmy Skanska.

Skanska korzysta z pomocy swoich pracowników, którzy często wchodzą w role tłumaczy. Do firmy zgłasza się wielu Polaków i Czechów, którzy proszą o przetłumaczenie informacji.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Arbeidstilsynet i prasa norweska ujawniła, jak wiele uchybień można zaobserwować w branży budowlanej. Pracownicy nie stosują odpowiednich zabezpieczeń - a tych często nie zapewniają pracodawcy. Państwo dzieli się na Norwegię A i Norwegię B, jeśli chodzi o warunki pracy w branży budowlanej, a wobec pracowników z zagranicy stosuje się wiele nadużyć.

Źródło: Fremover, zdjęcie frontowe: Arbeidstilsynet



Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok