Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca i pieniądze

5 błędów, których należy unikać w norweskim CV

Udostępnij
na Facebooku
7
5 błędów, których należy unikać w norweskim CV

Profesjonalne CV po norwesku to podstawa poszukiwania pracy w Norwegii. Stworzenie idealnej aplikacji to nie lada sztuka. Warto jednak nad tym popracować, gdyż CV to nasza wizytówka, która jest jednocześnie pierwszym kontaktem kandydata o pracę z osobą rekrutującą.


Myślisz sobie: „Wyślę CV, a jak zaproszą mnie na rozmowę to wtedy dokładnie zaprezentuję się przyszłemu pracodawcy"? Jeśli tak właśnie postąpisz masz marne szanse na pracę, a nawet na zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne. CV po norwesku to absolutna podstawa na drodze ubiegania się pracę w Norwegii. Od tego, jakie informację zostaną w nim zawarte lub te, których zabraknie zależy bardzo wiele. Osoby zajmujące się rekrutacją poświęcają dosłownie kilkanaście sekund na przejrzenie aplikacji kandydata starającego się o dane stanowisko. Dlatego tak ważne jest, aby Twoje CV było poprawne językowo i merytorycznie oraz wyróżniało się ze stosu innych podań o pracę.

 
Nie masz CV po norwesku? Skorzystaj z pomocy ekspertów >>>

 
Tych błędów należy unikać w norweskim CV:

1.                  Długi dokument


CV powinno mieścić się na 1-2 stronach formatu A4, dlatego powinny się w nim znaleźć najistotniejsze rzeczy w skondensowanej formie. Masz długie CV i chcesz wszystko zmieścić na maksymalnie dwóch stronach?  Zmniejszenie czcionki i odstępów między wierszami nie pomoże, a tylko zaszkodzi. W końcu dokument musi być czytelny, przejrzysty i zachęcać do zapoznania się z nim przez osobę rekrutującą. Przyjrzyj się aktualnej treści swojego CV i zmodyfikuj je pod kątem krótkich i rzeczowych informacji.


2.                  Mało konkretnie


Dużo treści  nie zawsze oznacza, że zaprezentowaliśmy swoją osobę w najlepszy sposób. Również luźne wypisanie zalet nie mówi niczego konkretnego na temat naszych kwalifikacji i osiągnięć. Ramowy  opis licznych sukcesów, wysokich wyników czy kreatywność lub pracowitość to zbyt ogólne hasła. Należy posłużyć się konkretami: jakie obowiązki wykonywałeś, dla jakich firm wykonywałeś zlecenia, przy jakich projektach pracowałeś. Podanie  konkretnych przykładów daje lepszy obraz kompetencji i doświadczenia niż długie opisy umiejętności, niepotwierdzone wykonanymi obowiązkami.


http://www.mojanorwegia.pl/tlumacz-norwesko-polski/formularz.html

3.                  Szablonowe zainteresowania


Większość z osób piszących CV pomija ten punkt lub wpisuje szablonowe zainteresowania: muzyka, sport, książka. Nie ma nic złego w słuchaniu muzyki, uprawianiu sportu czy czytaniu książek. Jest to doskonałe miejsce na wyróżnienie się i warto to wykorzystać. Napisz jakiej muzyki słuchasz - wskaż konkretny gatunek, jaką dyscyplinę sportu uprawiasz (może bierzesz udział w jakiś zawodach lub turniejach i masz na swoim koncie osiągnięcia na tym polu), określ gatunek literacki, który Cię interesuje. Pamiętaj, żeby nie przesadzać, nie kłamać i nie wpisywać w zainteresowaniach rzeczy, z którymi nie miałeś do czynienia. Warto też, żeby wpisać zainteresowania, które mają znaczenie dla rodzaju pracy, jaki masz wykonywać na stanowisku, o które się ubiegasz.

CV


4.                  Niezgodność danych we wszystkich źródłach


W erze szeroko dostępnej informacji bardzo łatwo jest sprawdzić poprawność zawartych w CV informacji. Dlatego zadbaj o to, żeby dane dotyczące wykształcenia czy doświadczenia były spójne z tym, co na przykład opublikowałeś na serwisach takich, jak: Facebook, Twitter, Goldenline czy LinkedIn. Dotyczy to głównie dat, gdyż nieścisłości w tej kwestii powodują, że rekruter może zacząć wątpić w wiarygodność danych zawartych w aplikacji. Nie będzie tracił czasu na ich sprawdzanie. Przejdzie do analizy CV innego kandydata.


5.                  Brak pozytywnego wrażenia wizualnego


Przypomnij sobie ile razy coś kupiłeś lub zainteresowałeś się jakimś produktem na sklepowej półce, bo Twój wzrok przyciągnął interesujący wygląd. Podobnie jest z CV. Odpowiednio przejrzysty układ oraz ciekawa szata graficzna dokumentu znacznie zwiększają szanse na to, że osoba rekrutująca zainteresuje się Twoją aplikacją. Czasem wystarczy jeden szczegół, który przykuje uwagę. Nie warto ryzykować lepiej stworzyć atrakcyjne wizualnie CV po norwesku, które zwiększy prawdopodobieństwo zainteresowania Twoją ofertą.


Nie masz jeszcze idealnego CV po norwesku? Stwórz je tutaj >>>>


Zdjęcie frontowe: MultiNOR



Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Czarek88

07-10-2016 16:01

Fajnie opracowane najważniejsze błędy, ja swoje CV na szczęscie napisałem bez nich. Jeśli ktoś szuka błędów w polsckim CV tu jest fajny poradnik -> cvninja.pl/artykul/najczesciej-popelniane-bledy-w-cv

full casco

27-08-2014 23:04

ogladam sobie reklamy a tu nagle film

full casco

27-08-2014 23:04

uwielbiam reklamy w polsat zawszwe zdoze wziasc piwo z lodowki


na stacji benzynowej w sasiednim wojewodztwie

Kasia Tłumacz

27-08-2014 16:28

W sprawie tłumaczenia i korekty CV zapraszam do kontaktu na tlumacz@multinor.no lub poprzez formularz: www.mojanorwegia.pl/tlumacz-norwesko-polski/formularz.html

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok