Polacy w Norwegii
Polak został dźgnięty nożem w centrum Ålesund Drukuj Email
Polacy w Norwegii
Polak został dźgnięty nożem w centrum Ålesund 
Foto: stock.xchng
Pięćdziesięciolatek z Polski został wczoraj po południu znaleziony na chodniku z licznymi ranami kłutymi na ciele. Jego stan jest stabilny. Trzydziestoletni Polak został oskarżony o popełnienie czynu.
Napisz komentarz (Komentarzy: 14)
 
Ponad 28 000 Polaków nie płaciło podatków w ubiegłym roku Drukuj Email
Polacy w Norwegii
skatteetaten.jpg 
 logo Skatteetaten
28 000 Polaków widnieje na listach podatkowych za rok 2010 z zerowym podatkiem. Jednocześnie polscy pracownicy przyznają się do oszustw podatkowych na dużą skalę. Jednak naukowcy winią za ten stan rzeczy norweski rynek pracy.

Napisz komentarz (Komentarzy: 53)
 
Polak zginął w wypadku na platformie Drukuj Email
Polacy w Norwegii
 Polak zginął w wypadku na platformie
Foto: Haugesunds Avis
Na platformie wiertniczej Westcon w Ølen doszło do fatalnego wypadku. W jego wyniku zginął 42-letni Polak pracujący przy konstrukcjach kadłubowych. Do wypadku doszło najprawdopodobniej wczoraj wieczorem.
Napisz komentarz (Komentarzy: 84)
 
Tak głosowaliście – wyniki wyborów do Sejmu i Senatu RP w Norwegii Drukuj Email
Polacy w Norwegii
Tak głosowaliście – wyniki wyborów do Sejmu i Senatu RP w Norwegii 
Foto: wikipedia
Ambasada RP w Oslo opublikowała oficjalne wyniki głosowania w wyborach parlamentarnych na terenie Norwegii. Wyraźnie w nich widać, że norweska Polonia sympatyzuje z Platformą Obywatelską, która zdobyła 57% wszystkich głosów.
Napisz komentarz (Komentarzy: 36)
 
Zatonął statek z polską załogą Drukuj Email
Polacy w Norwegii
 Zatonął statek z polską załogą
Foto: stock.xchng
Do zdarzenia doszło w piątek późnym wieczorem na północny-zachód od miejscowości Haugesund przy bardzo złych warunkach atmosferycznych. Wiał bardzo silny, północno-wschodni wiatr a morze było wzburzone. Dwóch członków trzy osobowej załogi masowca Finnøy Glimt udało się uratować. Nie udało odnaleźć się kapitana statku. Napisz komentarz (Komentarzy: 1)
 
Z norweskim możesz więcej! Drukuj Email
Polacy w Norwegii
Z norweskim możesz więcej!  
 Foto: stock.xchng
Umiejętność komunikowania się w języku norweskim często stanowi klucz do znalezienia stałej, dobrze płatnej pracy. Brak jasno wyznaczonych celów oraz umiejętności językowych być może sprawia, że często słuchamy historii o Polakach, którym się nie powiodło, ponieważ nie znaleźli pracy, albo znaleźli, ale na czarno itp...
Napisz komentarz (Komentarzy: 58)
 
Bitwy polsko-polskie Drukuj Email
Polacy w Norwegii
Bitwy polsko-polskie  
 Foto: stock.xchng
W nocy z soboty na niedzielę w mieszkaniu w Tønsberg został pobity Polak. Później tego samego wieczoru doszło do kolejnej bójki. Jej ofiarą padł polski 26-latek. Sprawców obu pobić zatrzymała policja. Uczestnicy zdarzeń byli pod wpływem alkoholu. Napisz komentarz (Komentarzy: 9)
 
„Chcemy pokazać polskiej młodzieży piękno Norwegii”, czyli projekt polsko-norweskiej fundacji Drukuj Email
Polacy w Norwegii
 „Chcemy pokazać polskiej młodzieży piękno Norwegii”, czyli projekt polsko-norweskiej fundacji
 Anna Murzynowska
Większość Polaków przybywa do Norwegii w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Ci, którzy decydują się na sprowadzenie rodzin, świadomie i z poświęceniem zapewniają wyższy standard życia swoim najbliższym. Kiedy pracownicy sezonowi wracają do Polski, często zapominają, że Norwegia ma o wiele więcej do zaoferowania niż pieniądze. Anna Murzynowska chce odświeżyć pamięć i pokazać Polakom to, co w Norwegii najpiękniejsze. Napisz komentarz (Komentarzy: 41)
 
Kolejne nadużycia ustawy o środowisku pracy względem polskich pracowników Drukuj Email
Polacy w Norwegii
Kolejne nadużycia ustawy o środowisku pracy względem polskich pracowników 
 
Kontrola Arbeidstilsynet (norweskiej Państwowej Inspekcji Pracy) wykazała, że podwykonawcy firmy Westcon posiadającej stocznię w Ølensvåg wielokrotnie łamali prawo pracy. Niestety, po raz kolejny ofiarami padli Polacy. Napisz komentarz (Komentarzy: 17)
 
Kącik nauki języka norweskiego Drukuj Email
Polacy w Norwegii
Kącik nauki języka norweskiego 
 
Redakcja portalu mojanorwegia.pl zaprasza wszystkich użytkowników do korzystania z nowej usługi – kącika nauki norweskiego. Mamy nadzieję, że ułatwimy Wam w ten sposób życie w Norwegii. Napisz komentarz (Komentarzy: 7)
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»


Szukaj znajomych!


Zdjęcia naszych użytkowników
Zobacz więcej ...
Ogłoszenia promowane

Popularne artykuły!


Bliżej nas