Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polacy w Norwegii

Budujesz garaż? Od lipca zadecydujesz o tym sam!

konstancja@mojanorwegia.pl

01 czerwca 2015 12:34

Udostępnij
na Facebooku
Budujesz garaż? Od lipca zadecydujesz o tym sam!


Od 1 lipca 2015 roku budowa garażu, tarasu oraz werandy będzie możliwa bez konieczności wcześniejszego ubiegania się o zezwolenie. Weryfikacja czy projekt zgodny jest z publicznymi planami zagospodarowania przestrzennego danego miejsca, ustawą o planowaniu i budownictwie oraz innymi przepisami prawa ma być dokonywana samodzielnie.

Anders Kirkhus, doradca w firmie zajmującej się badaniem społecznym i technicznym oraz dokumentacją w zakresie budownictwa i mieszkalnictwa, opublikował instrukcję „Carporty i małe garaże", w której wyjaśnia, co osoby prywatne powinny wziąć pod uwagę, jeśli chcą wybudować garaż, taras, werandę itp. Tłumaczy, że należy spełnić wszystkie wymagania dotyczące budowy i planowania zagospodarowania przestrzenego, jakie istnieją w danej gminie - jeśli gmina wymaga, aby maksyalna wysokość garażu wynosiła 2.5 metra, wymaganie to należy spełnić. 

garaż
fot. MN

Dozwolona jest budowa jednego dodatkowego piętra, także strychu, musi być on jednak pomieszczeniem wymiarowym - jego wysokość ma wynosić 190, a szerokość - co najmniej 60 cm. Nie jest dozwolone budowanie piwnic, ani budowanie na plaży. 

Osoba, która chce wprowadzić swój budowlany projekt w życie musi także pamiętać, że obiekt musi wykazywać odporność na złe warunki pogodowe (silny wiatr i opady śniegu) oraz spełniać zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Jeśli więc w sąsiedztwie znajduje się zbyt dużo budynków, może to oznaczać, że kolejny nie może być już zbudowany, ponieważ całkowite straty po ewentualnym pożarze okazałaby się wówczas zbyt duże. Co więcej, kiażda budowla musi być w stanie wytrzymać co najmniej 30 minut pożaru. 


Źródło: aftenposten.no 
Zdjęcie forntowe: pixabay.com - CC0




Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok