Uzyskaj dostęp do swojego zeznania podatkowego jak najszybciej

28.02.2014.
Uzyskaj dostęp do swojego zeznania podatkowego jak najszybciej
Rejestrując się jeszcze dziś na stronie Skatteetaten uzyskasz dostęp do swojego zeznania podatkowego już 19 marca.


Przypominamy! Dzisiaj upływa ostateczny termin rejestracji dla osób, które chcą uzyskać dostęp do swojego zeznania podatkowego 19 marca. Rejestracja w późniejszym terminie oznacza uzyskanie dostępu do zeznania podatkowego na początku kwietnia. Proces rejestracji jest prosty, jednak tylko jeden na pięciu podatników skorzystał z możliwości szybszej rejestracji na stronie Skatteetaten.

Tak się to robi


Aby aktywować elektroniczne konto i przyjmować maile od Skatteetaten, należy wyrazić na to zgodę. Rejestracja zajmuje minutę, można jej dokonać przy uzyciu MinID, BankID, Buypass albo podpisu elektronicznego Commfides. Usługa dostępna jest wyłącznie dla klientów indywidualnych, firmy nie mogą z niej korzystać.

Selvangivelse
Rejestracja na skatteetaten.no

Wiele osób będzie czekać
Skatteetaten podaje, że z elektronicznego zeznania podatkowego może skorzystać 4,5 użytkowników. Jak do tej pory zrobiło to 870 000 osób. Oznacza to, że 3 630 000 podatników będzie musiało poczekać dwa tygodnie dłużej, aby sprawdzić swoje zeznanie podatkowe w Skatteetaten.

Większość osób, które już zdążyło się zarejestrować jest pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. Młodsi i starsi zostają w tyle.

Koniec z papierem


Osoby zarejestrowane na stronie Skatteetaten uzyskają dostęp do informacji o karcie podatkowej, zeznaniu podatkowym i rozliczeniu podatkowym. Korespondencja z urzędem również będzie odbywała się drogą elektroniczną.

Zarejestrowani użytkownicy będą otrzymywać SMSy z informacją o mailach ze Skatteetaten. „Listy" z urzędu będą archiwizowane na altinn.no. Z osobą odpowiedzialną za konkretną sprawę będzie się można kontaktować za pomocą specjalnego formularza. Czas oczekiwania na odpowiedź z urzędu będzie szybszy niż tradycyjną drogą pocztową, a sam sposób komunikacji jest ekologiczny.

Źródło: dagbladet.no, skatteetaten.no, zdjęcie frontowe: ha-halden.no

Spodobał Ci się artykuł? Poleć znajomym


Komentarze
Gość
Zmieniony ( 03.03.2014. )
 
 
Przeczytaj następny artykuł:
Norwegia powinna ciąć podatki
Norwegia powinna ciąć podatki

Generalny sekretarz OECD uważa, że Norwegowie mogliby rozwinąć się jeszcze bardziej, oraz że Norwegia musi zrobić więcej dla popularyzowania przedsiębiorczości.

ZAMKNIJ

Złóż korektę podatku z Norwegii za poprzednie lata.
Wypełnij formularz, a dowiesz się ile możesz zyskać.
Za który rok chciałbyś złożyć odwołanie od podatku?
Zapoznałem się z treścią i akceptuję treść Regulaminu.
Wyślij
Wybierając usługi firmy MultiNor trafiasz w ręce profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem i znajomością specyfiki rynku norweskiego.
Skontaktuj się z nami:
MojaNorwegia.pl