Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

becikowe dla ojca - Norwegia

Czytali temat:
Joanna Kołodziejska Karolina . Paula Wielgosz K MN Kasia Tłumacz Sylwester s Piotr XXX elgreen ledwon (2382 niezalogowanych)
1 Post

(lidka)
Wiking
witam i mam pytanko;czy moze ojciec dziecka dostac becikowe w norwegii jesli ja jeszcze nie mam dopełnionych tu formalnosci zwiazanych z zarejestrowaniem jako jego konkubina -a rodze za dwa mce ;ojciec dziecka pracuje i mieszka tu na stałe ;dzięki i pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów
mam cie
(president)
Nowicjusz
hei!

a co na to mowic ojciec,ty zapytac ojciec!
co znaczyc ze ty konbina - konbinowac cos? nie ladne...

p.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(lidka)
Wiking
czy ja jestem w teatrze lalek kukiełkowych?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
78 Postów
Sylwia Bochenska
(Fionnka)
Początkujący
z tego co wiem to ojciec nie moze ubiegac sie o becikowe bo to ty rodzisz i ty musisz miec wszystkie papiery. w sumie to kazy by mogl tak chciec kobiety rodzily by w polsce a ojcowie brali by tutaj becikowe a to chyba nie o to chodzi. z tego co piszesz to zlozylas wszystkie papiery tylko musisz czekac?? tak?? nie martw sie do pol roku mozna starac sie o jednorazowa zapomoge po porodzie tzw becikowe wiec spokojnie powinnas juz miec wszystkie papiery i wtedy bedziesz mogla sie starac o pieniazki na dziecko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów
mam cie
(president)
Nowicjusz
ty pani lidka nie lubic lalka...lalke byc vakker,a naj fajne
latexlala!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(lidka)
Wiking
no tak,wiem,ale ja musze rodzic tutaj i niemam tu jeszcze zadnych swiadczen i boje sie ze niezdaze przed porodem wszystko pozałatwiać...poniewaz moj facet jeszcze nie ma orzeczenia z sadu ze jest rozwiedziony i nie moze mnie zarejestrowac jako konkubine wiec nie mam zadnych stosownych papierow i praw tu...przez co boje sie ze niebede miala prawa do uzyskania tej jednorazowej zapomogi-a ojciec mozeby dostał skoro ojcowie maja prawo do zasiłkow rodzinnych ,urlopow macierzynskich itd../a musze tez dodac ze mogłabym po porodzie starac sie o becikowe polskie ale to tylko 1000zl i z tego co wiem to ciąza musi byc monitorowana przez polskich lekarzy,a nie jest; taki ponoc jest warunek...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
66 Postów
** mancik **
(mancik)
Początkujący
A jestes czlonkiem Nav-u,chodzisz tu gdzies na kontrole?
Masz rok od porodu na odebranie becikowego,moze przez ten czas
zalatwicie wszystko pomyslnie.Ja becikowe odebralam 2m-ce po porodzie
bo powiedziano mi ze sie nie nalezy,bo nie bylam czlonkiem Nav-u rok po prostu
ktos mnie wprowadzil w blad.Dwa m-ce pozniej Nav automatycznie przeslal
becikowe na konto
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów

(annullkka)
Początkujący
Mialam podobna sytuacje.Dostalam pozwolenie tuzprzed porodem i po porodzie zlozylam wniosek o engangstonad - 33 tys kr.
Jesli matka dziecka nie spelnia warunkow uprawniajacych do otrzymywania platnego urlopu macierzynskiego to zostanie jej wyplacone tzw becikowe. Przysluguje ono tylko jesli matka (w dniu porodu) jest czlonkiem NAV i ma minimum roczne pozwolenie na pobyt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(lidka)
Wiking
witajcie;dziękuje wam dziewczyny za podpowiedz...;chodze tu tylko na kontrole lekarska aby sprawdzic czy z dzieckiem jest wszystko ok,porobiłam tu wszystkie wyniki i jest dobrze ,ale jak załatwić członkostwo w NAV to przyznam ze nie wiem...musze tam udać sie i poinformować o fakcie ciąży??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
a nie będzie prościej jak pójdziesz do NAV i zapytasz tam o to, o co pytasz tutaj. Myślę, że wiadomości u źródła będą najprawdziwsze. My możemy tylko przypuszczac co należy zrobic, a tak naprawdę w każdym NAV mówią co innego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok