Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zastanawiam się czy myśleć o Norwegii. - Norwegia

21 Postów

()
Wiking
Naprawdę chcę wyjechać do Norwegii, pracować tam i żyć na zawsze. Nie chce gonić za marzeniami, chce być w pełni świadoma trudności i sprzeczności jakie mogą mnie spotkać.
W czerwcu kończę 18 lat, chce wybrać studia ( raczej w Polsce ) dzięki, którym zdobędę jakiś konkretny zawód w Norwegii. Nie chce żyć na styk ( starcza na utrzymanie i na nic więcej, ewentualnie wypadzik raz w miesiącu do kawiarni ), ani zarabiać niewiadomo jakich pieniędzy. Chce żyć tak bym mogła zwiedzać, uprawiać hobby-sport.
Nie wiem jaką pracę wybrać, jakie studia, rodzaj wykształcenia. Mam zamiar już się uczyć norweskiego i szlifować angielski. Tylko na razie nwm czy warto, dużo osób pisze, że studiują w Polsce, żyją marzeniami o Norwegii, a potem kończą na sprzątaniu albo na zmywaku. Mam wrażenie, że Norwegia jak każdy inny kraj, w Polsce tez musiałabym sb jakoś poradzić, też byłyby problemy. Co robić, skreślić Norwegię, i wgl wyjazd do innego kraju całkowicie?

Nie chcę demotywacji, ani przesłodzonych wizji takiej przyszłości.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
emil25
(emil25)
Wiking
Pytaj co chcesz wiedziec , mieszkam tutaj pol zycia Czy zycie jest lepsze? Tak 1000 razy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Katrin3
(Katrin3)
Wiking
jestes w takim wieku ,ze masz jeszcze sporo mozliwosci i czasu.Przyjechalam tu na rok,nie znajac jezyka i wiedzialam,ze moge tylko sprzatac.na szczescie znalazlam wkoncu prace jako niania,co jest zgodne z moim wyksztalceniem.Coz maluszek kochany ale zarabiajac 80 koron na godzine nie bylabym w stanie sie utrzymac tutaj i prawde mowiac wiecej na godzine zarabialam w Polsce.Napewno jezyk to podstawa,i przegladajac oferty pracy caly czas poszukiwane sa pielegniarki i maja proponowane dobre stawki godzinowe i dodatki za prace w weekendy i w nocy.Norwegia to piekny kraj i wielu mozliwosci ale trzeba postawic na dobre wyksztalcenie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Kolezanka dobrze ci doradza. Zostan pielegniarka albo znajdz sobie bogatego meza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
napisał:
Naprawdę chcę wyjechać do Norwegii, pracować tam i żyć na zawsze. Nie chce gonić za marzeniami, chce być w pełni świadoma trudności i sprzeczności jakie mogą mnie spotkać.
W czerwcu kończę 18 lat, chce wybrać studia ( raczej w Polsce ) dzięki, którym zdobędę jakiś konkretny zawód w Norwegii. Nie chce żyć na styk ( starcza na utrzymanie i na nic więcej, ewentualnie wypadzik raz w miesiącu do kawiarni ), ani zarabiać niewiadomo jakich pieniędzy. Chce żyć tak bym mogła zwiedzać, uprawiać hobby-sport.
Nie wiem jaką pracę wybrać, jakie studia, rodzaj wykształcenia. Mam zamiar już się uczyć norweskiego i szlifować angielski. Tylko na razie nwm czy warto, dużo osób pisze, że studiują w Polsce, żyją marzeniami o Norwegii, a potem kończą na sprzątaniu albo na zmywaku. Mam wrażenie, że Norwegia jak każdy inny kraj, w Polsce tez musiałabym sb jakoś poradzić, też byłyby problemy. Co robić, skreślić Norwegię, i wgl wyjazd do innego kraju całkowicie?

Nie chcę demotywacji, ani przesłodzonych wizji takiej przyszłości.


...Panie z redakcji MN sie nudzą...
...pozwólcie nam odetchnąć chociaż w święt. niedziele
...nie prowokujcie do wulgarn... opinii...
Ps.gdyby to jednak nie była prowokacja żurnalistek...
...to ile mozna odpowiadać na to samo pytanie....
...na forum odpowiedzi jest bez ,,,liku,,,
...masz cycki ,masz internet ,poradzicz sobie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
emil25
(emil25)
Wiking
Myslisz ze bogaty facet wezmnie sobie o taka panienke z ulicy? Jaja sobie robisz?XD duzo norwegow u mnie w robocie ma kasy jak lodu a nigdy sie nie byli zonaci. Jak do czegos sie dojdzie wlasnymi rekami to juz sie staje wybrednym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
" norwegow u mnie w robocie ma kasy jak lodu a nigdy sie nie byli zonaci"

Mozna by powiedziec maja kasy jak lodu bo nigdy nie byli zonaci. Mozesz zalozyc rodzine i miec dzieci nie biorac slubu. Z punktu widzenia bogatego mezczyzny, slub to najbardziej niekorzystny kontrakt jaki mozesz w zyciu podpisac. Oddajesz polowe tego co posiadasz nie dostajac nic w zamian.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
emil25
(emil25)
Wiking
Czego mam niby zazdroscic? XD kasy?loszek? XD gdyby jeszcze bylo czego xD
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów

()
Wiking
emil25 napisał:
Myslisz ze bogaty facet wezmnie sobie o taka panienke z ulicy? Jaja sobie robisz?XD duzo norwegow u mnie w robocie ma kasy jak lodu a nigdy sie nie byli zonaci. Jak do czegos sie dojdzie wlasnymi rekami to juz sie staje wybrednym.

Jak ja faceta nie chce mieć. Chce sama się jakoś po prostu utrzymać tam. Nie ciągnie mnie do małżeństwa, ale jak się zakocham to inna sprawa...

Wydaje mi się, że ten gościu z kontem zablokowanym napisał to do high octane. Jeśli to było do Ciebie to jakoś nie ma sensu trochę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów

()
Wiking
high_octane napisał:
\" norwegow u mnie w robocie ma kasy jak lodu a nigdy sie nie byli zonaci\"

Mozna by powiedziec maja kasy jak lodu bo nigdy nie byli zonaci. Mozesz zalozyc rodzine i miec dzieci nie biorac slubu. Z punktu widzenia bogatego mezczyzny, slub to najbardziej niekorzystny kontrakt jaki mozesz w zyciu podpisac. Oddajesz polowe tego co posiadasz nie dostajac nic w zamian.


Przecież kobieta może mieć też swoją pracę, swoje pieniądze.
Chociażby zajmowanie się domem, rodzenie i wychowywanie dzieci to już praca,
wcale nie łatwa.<--- To z takiej praktycznej strony, jest jeszcze miłość, zaufanie i możliwość wygadania się nabliższej osobie, która kocha Cie takim jakim jesteś.
Mozna podpisać niekorzystniejsze kontrakty. Teraz mówię o takich zdrowych związkach..

Tak wgl mężczyzna , który przedkłada pieniądze nad kobietę, którą darzy uczuciem, nie jest żadnym mężczyzną...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok