Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Leczenie w Polsce - Norwegia

8 Postów
Krystian d
(krokodylv6)
Wiking
Witam wszystkich. Mam do Was pytanie. Pracuje w Norwegii od 3 lat. W Polsce nie jestem ubezpieczony. Niedlugo wybieram sie na urlop do kraju. Chce odwiedzic kilka razy dentyste. Czy bede musial placic za wizyty? Jesli nie to jak to zrobic? Jakie dokumenty musze okazac? Jak je zdobyc?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Jesli nie jestes ubezpieczony, to bedziesz musiał zapłacic. Są i ubezpieczenii, a chodza prywatnie, nie trzeba okazywac zadnych dokumentow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Fiona66)
Wiking
ubezpieczenie z Norwegii nie pokryje tych kosztow, no chyba, ze zglosisz sie z naglym, wymagajacym pomocy dentysty, bolacym zebem bo tylko nagle przypadki, wymagajace natychmiastowej pomocy lekarskiej, moga byc zrefundowane przez norweski system ubezpieczen.


karte wez NAVu, mozna zamowic przez internet.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
fiona , a skąd ty masz te informacje ?
ja złożyłem wniosek o druk E-106 , dostałem pismo z HELFO i w polsce z NFZ że mogę w pełni w polsce kożystać z usług lekarskich . wziąłem to pismo pd pachę pojechałem do dentysty i miałem wsio darmo . a przypadek nie był nagły .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Krystian d
(krokodylv6)
Wiking
a cos wiecej Harry? gdzie zlozyc ten wniosek?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
pytanie do krokodyla ......czy ty masz w polsce zameldowanie ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Krystian d
(krokodylv6)
Wiking
tak. jestem zameldowany w Polsce. Wzcesniej wymedowalem sie tymczasowo na 2 lata,ale ten okres juz minal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Kalba Kalba
(Królowa_Korba)
Wyjadacz
bad harry napisał:
fiona , a skąd ty masz te informacje ?
ja złożyłem wniosek o druk E-106 , dostałem pismo z HELFO i w polsce z NFZ że mogę w pełni w polsce kożystać z usług lekarskich . wziąłem to pismo pd pachę pojechałem do dentysty i miałem wsio darmo . a przypadek nie był nagły .




To chyba oznacza ze w NO nie jestes ubezpieczony, skladki beda szly do NFZ, wiec bedziesz tylko w Polsce ubezpieczony. Lekarz tak nam w styczniu powiedzial.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Fiona66)
Wiking
bad harry napisał:
fiona , a skąd ty masz te informacje ?
ja złożyłem wniosek o druk E-106 , dostałem pismo z HELFO i w polsce z NFZ że mogę w pełni w polsce kożystać z usług lekarskich . wziąłem to pismo pd pachę pojechałem do dentysty i miałem wsio darmo . a przypadek nie był nagły .


Tiaa

no to bierzemy nogi za pas i jedziemy sie leczyc do polski
a NAV bedzie za to placil
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
prosze bardzo brać nogi za pas i leczyć się w polsce

nie ma problemu zapewniam , kto posiada rodzinę i zameldowanie w polsce .

najprościej iść do nav i powiedzieć że potrzebuje się druk E-106 bo idzie się do lekarza w polsce i dostaje się ulotkę na której pisze jakie dokumenty i pod jaki adres wysłać . HELFO .
HELFO wysyła dok. E-106 do NFZ i kopie na norweski adres .
NFZ wysyła dok. no pol. adres i małżonek dopisuje się do ubezpieczenia z dziećmi ( gdy nie pracuje ) lub nie , i odsyła z powrotem .
nfz wysyła to do norge do HELFO
HELFO przysyła potwierdzenie że jest OKi
NFZ przysyła do PL dok. potwierdzający pełne ubezpieczenie w PL refundowane przez HELFO


........................MOŻECIE JECHAĆ SIĘ LECZYĆ , POWODZENIA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok