Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Barnetrygd - Norwegia

2 Posty
j.gasiorek@poczta.onet.pl
(j.gasiorek@poczta.onet.pl)
Wiking
Witam.Dostałem z NAVu pismo o redukcji barnetrygd do kwoty 376 Nok. Do tej pory dostawałem pełną kwotę na dwoje dzieci. Nav twierdzi że w Polsce zmieniły się przepisy i mogę
mogę otrzymać 736 zł. Nie wiem skąd te wyliczone kwoty,bo liczyć mogę na 500 zł.
Mam pytanie :czy ktoś ma podobną sprawę i gdzie mógłym liczyć na pomoc? Janusz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
j.gasiorek@poczta.onet.pl napisał:
Witam.Dostałem z NAVu pismo o redukcji barnetrygd do kwoty 376 Nok. Do tej pory dostawałem pełną kwotę na dwoje dzieci. Nav twierdzi że w Polsce zmieniły się przepisy i mogę
mogę otrzymać 736 zł. Nie wiem skąd te wyliczone kwoty,bo liczyć mogę na 500 zł.
Mam pytanie :czy ktoś ma podobną sprawę i gdzie mógłym liczyć na pomoc? Janusz.


Doliczyli ci rodzinne po 118 złotych na dziecko. Widocznie masz dwójkę powyżej piątego roku życia. Napisz szybko klage i zawrzyj tam takie informacje, ze rodzinne w Polsce jest przyznawane według dochodu, a twój przekracza i tych 236 zł nie dostaniesz. A poza tym 500+ to jest zasiłek opiekuńczy a nie rodzinny. Gdybys brał kontantstøtte w Norwegii to wtedy w Polsce nie moglbys Sie ubiegać o 500+ i vice versa.
Napisz to wszystko tym ciemniakom z NAV.
Pozdrawiam i życzę owocnej walki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
j.gasiorek@poczta.onet.pl
(j.gasiorek@poczta.onet.pl)
Wiking
Bardzo dziękuję za pomoc.Piszę odwołanie.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok