Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

zasiłek na dziecko - Norwegia

Czytali temat:
Kasia Lech Katarzyna Knor Kasia Tłumacz polarisfit2 polaris (495 niezalogowanych)
2 Posty
Tomasz Kot
(heros74)
Wiking
mam troszeczkę inny problem i poszukuje odpowiedzi niedawno się rozwiodłem a wcześniej przed rozwodem pobierałem zasiłek na córke czy moge go pobierać dalej rozwód za porozumieniem stron z tym że miejce córki przy matce córka z matką mieszka na stałe w polsce co robic prosze o radę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
heros74 napisał:
mam troszeczkę inny problem i poszukuje odpowiedzi niedawno się rozwiodłem a wcześniej przed rozwodem pobierałem zasiłek na córke czy moge go pobierać dalej rozwód za porozumieniem stron z tym że miejce córki przy matce córka z matką mieszka na stałe w polsce co robic prosze o radę Ja bym sobie odpuścił te parę groszy.
Niemniej, wszystko zależy od tego jak bardzo "kumata" jest twoja była, oraz co było podstawą waszego rozwodu.
Ponadto norweski przepis w tym zakresie "mówi" iż pobierający zasiłek, powinien mieć ten sam adres co dziecko, na które jest pobierany dany zasiłek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Tomasz Kot
(heros74)
Wiking
rozumiem tylko co zrobic jak była żona chce ten zasiłek znaczy ja go pobierałem i tak w całości przekazywałem jej chodzi mi bardziej jak to wygląda w swietle prawa norweskiego mam rozwód ale dziecko pozostało przy matce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Sądy i więzienia pełne są ludzi, którzy chcieli dobrze i szukali porady prawnej w internecie.
Więc po prostu udaj się do prawnika.

No tak, ja wiem, prawnicy są drodzy i są to oszuści którzy biorą ciężkie pieniądze za nic.
No tak. W tym stanie rzeczy próbuj sam dalej rozkminiać sprawę i szukaj porad w internecie. Tylko potem się nie dziw i pretensje miej wyłącznie do siebie.

Acha, możesz spróbować jeszcze tutaj:
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Aby móc pobierać zasiłek należy mieszkać z dzieckiem pod jednym adresem.
Jeśli była żona chciałaby pobierać świadczenie, musiałaby pracować w Norwegii.
Więcej informacji: www.mojanorwegia.pl/zasilek-rodzinny
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok