Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Druk E 104 - Norwegia

193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
Mam pytanie po co mi ten druk...dostalam z Nav-u druk E104, niby wiem co to jest, ale nie wiem, po co mi to. Potrzebuje go do czego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Turysta11)
Wyjadacz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
Formularz E-104 wydawany wyłącznie na wniosek zainteresowanej instytucji

Formularz E-104 - zaświadczenie o przebytych okresach ubezpieczenia.
Wydawane w celach sumowania okresów ubezpieczenia, zatrudnienia lub zamieszkania. Występuje o nie osoba, która zamierza przystąpić do systemu innego państwa członkowskiego, którego ustawodawstwo uzależnia nabycie prawa do świadczeń od przebycia odpowiedniego okresu ubezpieczenia.
Uwaga ! Art. 12 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 987/2009 dotyczącego wykonywania rozporządzenia nr 883/2004 w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego – informujemy, iż dokumenty potwierdzające przebyte (tj. zakończone) okresy ubezpieczenia zdrowotnego mogą być wystawione wyłącznie w przypadku wystąpienia z wnioskiem przez zainteresowaną instytucję.
Osoba zainteresowana powinna przedłożyć dokumenty potwierdzające zakończenie okresów ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce stosownie do posiadanego uprzednio tytułu do ubezpieczenia zdrowotnego, np.:
pracownik – świadectwo pracy, ZUS ZUA, ZUS ZWUA, ZUS RMUA – za cały okres podlegania ubezpieczeniu zdrowotnemu;
osoba prowadząca działalność gospodarczą – ZUS ZUA, ZUS ZZA, ZUS ZWUA, ZUS RCX – za cały okres podlegania ubezpieczeniu zdrowotnemu lub zaświadczenie z ZUS / KRUS;
osoba bezrobotna – zaświadczenie/decyzje z Urzędu Pracy – za cały okres podlegania ubezpieczeniu zdrowotnemu;
członków rodziny (np. uczniów, studentów, osób zgłoszonych do ubezpieczenia małżonka) – ZUS ZCZA / ZUS ZCNA (obejmujący rejestrację i wyrejestrowanie z ubezpieczenia zdrowotnego), zaświadczenie od płatnika składek (np. pracodawca, ZUS / KRUS / PUP) określające przebieg ubezpieczenia zdrowotnego; zaś w przypadku dzieci uczących się między 18 a 26 r.ż. – oprócz w/w dokumentów, dodatkowo dokument potwierdzający okres przebytej nauki (np. świadectwo maturalne, dyplom/zaświadczenie z uczelni).


No dobrze, tylko ze ja o nic nie wystepowalam, kto to potrzebuje.....Jakies zacmienie mam, ze nie rozumiem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Turysta11)
Wyjadacz
Zapytaj jutro ich o co dokładnie chodzi też to widziałem >D
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Sugeruja ci zebys zakonczyl ubezpieczenie w nav i przeszedl do zus
czyli panu juz podziekujemy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Może występowała Pani o świadczenie takie jak chociażby AAP w Norwegii, gdzie wówczas druk ten jest używany do dokumentacji do zasiłku.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
Nie wystepowalam o zadne swiadczenia, AAP mi nie przysluguja...jutro zapytam w Nav.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok