Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

wypozyczenie samochodu dla swiezego kierowcy - Norwegia

Czytali temat:
grzegorzo (557 niezalogowanych)
3 Posty
Katarzyna Kowalska
(losinparadise)
Wiking
Spedzilam cale wakacje w polsce na robieniu prawa jazdy.
Zdane JUHU
Jeszcze cieplutkie z drukarki wydane 2 mc temu
Samochod w norwegi poterzbny mi od czasu do czasu na weekendy.
Nie chce kupowac z kilku przyczyn.
Ide do wypozyczalni....a tu....przywalili ze musze miec prawko minimum rok. I maja to wszyrkie wypozyczalnie, Duze - typu Herzt i te male typu krzak tez.


I co teraz???? Wypozyczalam w szwecji - 0 problemu.

Teraz samochod z Hertz stoi pod oknem bo mialam wielki fart ze typ w biurze byl roztrzepany i nie ogarnal hihi
Ale potrzebuje rozwiazania na pozostaly czas bo bieganie po wypozyczalniach i liczenia na ponownego warta nie jest opcja

Jak to ogarnac?
Jesli wypozycze samochod ze szwecji/polski i bede jezdzic po norwegi? Mam dluzej niz rok nr personalny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
losinparadise napisał:
Jak to ogarnac?
Jesli wypozycze samochod ze szwecji/polski i bede jezdzic po norwegi? Mam dluzej niz rok nr personalny

Zawsze wydawalo mi sie, ze osobom zamieszkalym w Norwegii (majacym norweski numer personalny) nie wolno jezdzic samochodami na zagranicznych rejstracjach - i to dotyczy rowniez samochodow pozyczonych, prywatnie lub od agencji.

Ogolnie to toll moze odpowiedziec dokladniej na takie pytania. Zadzwon do nich, lub wyslij email - na ogol przysylaja odpowiedz w ciagu 2 dni.

toll.no/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
losinparadise napisał:
Spedzilam cale wakacje w polsce na robieniu prawa jazdy.
Zdane JUHU
Jeszcze cieplutkie z drukarki wydane 2 mc temu
Samochod w norwegi poterzbny mi od czasu do czasu na weekendy.
Nie chce kupowac z kilku przyczyn.
Ide do wypozyczalni....a tu....przywalili ze musze miec prawko minimum rok. I maja to wszyrkie wypozyczalnie, Duze - typu Herzt i te male typu krzak tez.


I co teraz???? Wypozyczalam w szwecji - 0 problemu.

Teraz samochod z Hertz stoi pod oknem bo mialam wielki fart ze typ w biurze byl roztrzepany i nie ogarnal hihi
Ale potrzebuje rozwiazania na pozostaly czas bo bieganie po wypozyczalniach i liczenia na ponownego warta nie jest opcja

Jak to ogarnac?
Jesli wypozycze samochod ze szwecji/polski i bede jezdzic po norwegi? Mam dluzej niz rok nr personalny


tu byłaś?
www.rent-a-wreck.no/


przepisy :

www.toll.no/no/bil-og-bat/bruke-utenland...landsregistrert-bil/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Katarzyna Kowalska
(losinparadise)
Wiking
dzwonilam do rent a wreck - gowno

prawko masz od roku albo spadaj

maskra!!!

musi sie to dac jakos obejsc! na pewno nie bede kupowac samochodu!

przeciez sa ludzie ktorzy sie wyprwadzili z norwegi i od czasu do czasu przyjada i nr personalny maja byloby bez sensu zeby im dowalac kary bo nie jezdza na N
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
losinparadise napisał:
dzwonilam do rent a wreck - gowno

prawko masz od roku albo spadaj

maskra!!!

musi sie to dac jakos obejsc! na pewno nie bede kupowac samochodu!

przeciez sa ludzie ktorzy sie wyprwadzili z norwegi i od czasu do czasu przyjada i nr personalny maja byloby bez sensu zeby im dowalac kary bo nie jezdza na N


co ma do tego numer personalny ? Przecież to chodzi gdzie się mieszka na stałe!!!

ułomna jakaś jesteś podałem ci link do strony z przepisami....

Już przyzwyczaiłem się że ludzie nie potrafią sami byle pierdoły znaleźć w necie, w sumie to nie wiem dlaczego bo głupotę a raczej lenistwo powinno się tępić, ale urwał jego nać jak można być takim niedorozwojem i nie potrafić kliknąć w link, sprawdzić co i jak?


"Bruke utenlandsk leiebil i Norge

Har du fast oppholdssted i Norge, kan du innføre og bruke en utenlandsregistrert leiebil her i landet i inntil 42 dager i løpet av en periode på 12 måneder.

Perioden på inntil 42 dager kan deles opp. Du skal melde bruken av leiebilen til Tollvesenet før du innfører til Norge."



i tak pewnie dalej nie wiesz o co chodzi.......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
wez nie kombinuj tylko kup se ayto noreskieza 6000 to i tak taniej niz wypozyczalnie


ja kupilem auto za 5000 20 marca a 22marca sprzedakem goi za 96 000
a wymienuilem tylko skrzynke bezbiecznikow pomoimo ze mial eu na dwa latra
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Katarzyna Kowalska
(losinparadise)
Wiking
no popatrz zdziwie cie
OGARNELAM !! wrzucilam se do translatora
nawet kliknelam w dokladnie to samo SAMA pewnie nie dowierzasz

jakas jest to opcja ale bieganie zeby to gsrnac i sie bawic w to i jeszcse liczyc obsrane dni.......w ostatecznosci


kupic mozna co z 5000 eeeee.......
wole sobie nie wyobrazac kondycji i wygladu takiego czegos jesli rower chyba czy wozek dla dziecka tyle kosztuje

a nawet jesli to przerabinie /naprawianie samochodow to nie moja dzialka
swoja droga dobry jestes 90 000 w 2 dni! niezle
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok