Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ciąża - Norwegia

Czytali temat:
tommy plee d_raczek Raczyński (1708 niezalogowanych)
7 Postów
Karolina Kwiatkowska
(karolaa63)
Wiking
Witam. Obecnie mieszkam w Polsce ale planuję przeprowadzkę do Norwegii. Jestem obecnie w 3 miesiącu ciąży wyjazd planuję na grudzień/styczeń, czyli 7 miesiąc. W związku z tym mam pytanie. Co powinnam zrobić po przyjeździe? Jeżeli nie będę tam zameldowana to czy mimo to dostanę pieniądze gdy dziecko się urodzi? Czy trzeba składać jakieś dokumenty?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
marcin bedkowski
(marcinn75)
Wiking
Musisz przyjechac troche wczesniej bo musisz isc tu do lekaza chyba przed 4 albo 5 miesiacem ciazy aby otrzymac kaske za urodzenie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Karolina Kwiatkowska
(karolaa63)
Wiking
To znaczy, że jak przyjadę później to nic mi się nie należy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Kamila B
(Kamyczek8511)
Wiking
Ale masz zamiar przylecieć tu do kogoś? Zostać? Czy chcesz sobie przylecieć i urodzić żeby dostać kasę? nie ma tak. Musisz mieć tu lekarza prowadzącego, który będzie prowadził całą Twoją ciąże a żeby mieć przydzielonego lekarza musisz być tu legalnie, mieć pozwolenie na pobyt i numer personalny. Jest jakaś podstawa abyś to otrzymała?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
marcinn75 napisał:
Musisz przyjechac troche wczesniej bo musisz isc tu do lekaza chyba przed 4 albo 5 miesiacem ciazy aby otrzymac kaske za urodzenie

No i popracowac minimum szesc miesiecy przed ciaza...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
karolaa63 napisał:
To znaczy, że jak przyjadę później to nic mi się nie należy?

Jak przylecisz i urodzisz w szpitalu to dostaniesz rachunek za porod.

By dostac swiadczenia becikowe musisz tutaj pracowc min. szesc meisiecy, abo konkubenta, meza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Karolina Kwiatkowska
(karolaa63)
Wiking
No mam męża który dostał tam propozycję pracy i wyjechalibyśmy tam niedługo..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Karolina Kwiatkowska
(karolaa63)
Wiking
Ale te wszystkie formalności da się załatwic jak przyjadę.. do lekarza też pójdę po przyjeździe więc to się chyba liczy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Karolina Kwiatkowska
(karolaa63)
Wiking
Z tego co sie zorientowałam nie musze wcale miec przepracowanych 6 miesiecy.. jak mam nr personalny i lekarza to powinnam normlanie dostac jednorazowe becikowe.. Czy ktos potwierdzi tą informacje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Wypracowac, to sobie trzeba urlop macierzynski. Do becikowego wystarczy jesli zdazysz zalatwic formalnosci i bedziesz miala przed urodzeniem dziecka numer personalny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok