Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
dresler81 napisał:

No ale jakies konto w polsce i nor musisz mieć. Nie musi być Twoje. Mozesz przelewać
np. na męża czy rodziców. O cenach napisał kolega poniżej

Mam tylko konto w Norwegii. W Polsce nie mam i musze zalozyc, tylko ńie wiem w jakim banku.
Myslalam, ze jest taka mozliwosc jak tutaj, tzn. przelewam pieniadze bezposrednio z konta polskiego na norweskie bez posrednikow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
Nie wiem jak w Twoją stroną, ale ja czasami przelewam do Polski.
Konto mam DnB a w Polsce BZ WBK. Koszt to 30 NOK przy kilku tysiącach.
Ale nie wiem jak to idzie z polskiego banku Niestety
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
dresler81 napisał:

Ale nie wiem jak to idzie z polskiego banku Niestety


No nic, moze jeszcze ktos podpowie jak to idzie w druga strone.
Dzieki za podpowiedz z cinkciarzem.pl. Dobrze wiedziec, w razie czego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Zbigniew Kowalczyk
(cali4545)
Nowicjusz
No nic, moze jeszcze ktos podpowie jak to idzie w druga strone.
Dzieki za podpowiedz z cinkciarzem.pl. Dobrze wiedziec, w razie czego [/quote]


Witam

Konto w polsce w mBanku, te same zasady co tutaj wchodzisz wybierasz przelew zagraniczny wpisujesz wszystkie potrzebne dane: nr konta, nazwa banku, adres , czekasz dwa dni i masz kase na koncie w Noreg

likke til
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Majka Leśniewska
(lesewskamm)
Wiking
annakw napisał:
Western Union czy PayPay i inne prowizyjne sposoby na przelewanie takich kwot są nieopłacalne ze względu na koszta.
Przelewałam kilka razy przez EasySend - oni też obsługują inne kraje nie tylko UK.
Przelewy powyżej 5 tys zł są za free, a kurs możesz negocjować (praktycznie wychodzi taki sam jak w kantorze). Pieniądze wysłane z rana tego samego dnia dotrą na konto w Norwegii.



Dzięki za ten patent z easysend.pl musze powiedzieć, że bardzo dobre warunki tam mają
Zaproponowali mi kurs prawie taki jak w kantorze Pieniądze są już w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów
Mariusz Mariusz
(rodziu81)
Nowicjusz
A po co bawić się w cinkciarze.pl, kantory internetowe, western union itp. Ja przelewam z konta w sparebanku1 pieniądze na polskie konto w ING prowadzone w złotówkach. Przewalutowanie zlecam sparebankowi1 a więc ING otrzymuje złotówki. Lepiej zrobić to w ten sposób bo ING ma złodziejski przelicznik w Polsce a gdy przewalutuje Sparebank1 kwota jest praktycznie taka jak w polskim kantorze. Tydzień temu przelałem 2000 koron z których dostałem 1018 zł a więć wyszło 0,509 zł. W kantorze było wówczas chyba 0,512 zł Sam koszt przelewu wyniósł mnie 35 koron a więc około 17 zł. W tym tygodniu przelałem 20.000 tys koron i opłata była taka sama 35 koron pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów
Mariusz Mariusz
(rodziu81)
Nowicjusz
Jeszcze raz odnosnie przelewu. W poniedzialek przelalem 20.000 koron do Polski. Dzisiaj doszly - zazwyczaj trwa to 2-3 dni. Dostalem na konto w Polsce 10.257 zl a wiec przelicznik bardzo uczciwy (kantorowy). Oplata taka sama jak przy przelewie 2000 koron, czyli 35 koron. Tak jak wspomnialem zlec przewalutowanie norwegom i niech do Polski sla zlotowki. Szybko i bezpiecznie. pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Majka Leśniewska
(lesewskamm)
Wiking
Ale tutaj jest pytanie dyskusja o tym aby przelać z polski do norwegi a nie w przeciwnym kierunku.

W bankach faktycznie kurs jest kiepski, przeanalizowałam ofertę Easysend i wyszło mi, że u nich jest najtaniej - poza tym negocjowałam kurs (przy większych kwotach można) przed przelewem i zaproponowali mi praktycznie taki sam jak w kantorze. Tak więc nie straciłam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok