Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Karolina Karolina (4137 niezalogowanych)
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Helenka12 napisał:
A jest może takie coś w norwegii jak liceum dla dorosłych,tak jak w Polsce?
Jak dzienne, to zdaje sie nawet, ze i za darmo. Ale - norweski musisz umiec. Kursy norweskiego za darmo niestety nie sa.

Zakladam, ze chlopak mieszka u swoich rodzicow. Jak zapatruja sie twoi przyszli tesciowie na 2 dodatkowe osoby na utrzymaniu.

Ogolnie dodatki jakie dostaniecie na dziecko to 970 NOK na miesiac + 6000 NOK przez 11 miesiecy, od 2 roku zycia dziecka, jezeli nie chodzi ono do przedszkola.
Te 970 na miesiac to pestka w porownaniu a wydatkami na dziecko. Jezeli zas chodzi o twoja szkole, to jak dobrze pojdzie, to bedziesz 3 lata do tylu.

Szkoly wieczorowe sa platne.

Warunki mieszkalne musza byc odpowiednie dla dzidziusia (osobny pokoj). Jako nieletni rodzic masz zawsze szanse szybciej sie znalesc pod lupa odpowiednich instytucji niz osoby pelnoletnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
262 Posty

(oppenheimer)
Stały Bywalec
Helenka12 napisał:
Witam,mam następujący problem. Mam 16 lat, z moim chłopakiem jestem od 2 lat,on wyjechał do Norwegii do pracy,do rodziców. Okazało się, że jestem w ciąży no i mamy zamiar w Polsce złożyć wniosek w sądzie opiekuńczym o możliwość zawarcia związku małżeńskiego,ponieważ moja sytuacja w rodzinie jest na tyle kiepska, że zmuszają mnie do usunięcia tego dziecka,czego oczywiście absolutnie nie chce, więc chcemy żebym mogła wyjechać do Norwegii. Chciałabym wiedzieć jakie mogą być z tym problemy,jakie papiery,czy jest takie coś jak liceum zaoczne?

Współczuję rodziny...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(Helenka12)
Wiking
Elise napisał:
Helenka12 napisał:
A jest może takie coś w norwegii jak liceum dla dorosłych,tak jak w Polsce?
Jak dzienne, to zdaje sie nawet, ze i za darmo. Ale - norweski musisz umiec. Kursy norweskiego za darmo niestety nie sa.

Zakladam, ze chlopak mieszka u swoich rodzicow. Jak zapatruja sie twoi przyszli tesciowie na 2 dodatkowe osoby na utrzymaniu.

Ogolnie dodatki jakie dostaniecie na dziecko to 970 NOK na miesiac + 6000 NOK przez 11 miesiecy, od 2 roku zycia dziecka, jezeli nie chodzi ono do przedszkola.
Te 970 na miesiac to pestka w porownaniu a wydatkami na dziecko. Jezeli zas chodzi o twoja szkole, to jak dobrze pojdzie, to bedziesz 3 lata do tylu.

Szkoly wieczorowe sa platne.

Warunki mieszkalne musza byc odpowiednie dla dzidziusia (osobny pokoj). Jako nieletni rodzic masz zawsze szanse szybciej sie znalesc pod lupa odpowiednich instytucji niz osoby pelnoletnie.


Jego rodzice zawsze byli zdania,że jeżeli będzie taka sytuacja,to bez gadania ściągają mnie do Norwegii. Narazie mamy zamiar mieszkać u nich,ponieważ kupują domek, a później gdy mój chłopak będzie miał faktycznie pracę w swoim zawodzie,to znajdziemy coś własnego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(Helenka12)
Wiking
oppenheimer napisał:
Helenka12 napisał:
Witam,mam następujący problem. Mam 16 lat, z moim chłopakiem jestem od 2 lat,on wyjechał do Norwegii do pracy,do rodziców. Okazało się, że jestem w ciąży no i mamy zamiar w Polsce złożyć wniosek w sądzie opiekuńczym o możliwość zawarcia związku małżeńskiego,ponieważ moja sytuacja w rodzinie jest na tyle kiepska, że zmuszają mnie do usunięcia tego dziecka,czego oczywiście absolutnie nie chce, więc chcemy żebym mogła wyjechać do Norwegii. Chciałabym wiedzieć jakie mogą być z tym problemy,jakie papiery,czy jest takie coś jak liceum zaoczne?

Współczuję rodziny...


No tak,rodziny się nie wybiera. Gdyby byli inni,nie było by tej sytuacji..ale trzeba sobie jakoś radzić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Helenka12 napisał:
Witam,mam następujący problem. Mam 16 lat, z moim chłopakiem jestem od 2 lat,on wyjechał do Norwegii do pracy,do rodziców. Okazało się, że jestem w ciąży no i mamy zamiar w Polsce złożyć wniosek w sądzie opiekuńczym o możliwość zawarcia związku małżeńskiego,ponieważ moja sytuacja w rodzinie jest na tyle kiepska, że zmuszają mnie do usunięcia tego dziecka,czego oczywiście absolutnie nie chce, więc chcemy żebym mogła wyjechać do Norwegii. Chciałabym wiedzieć jakie mogą być z tym problemy,jakie papiery,czy jest takie coś jak liceum zaoczne?
A nie probujesz rozwazyc, ze moze twoi rodzice maja troche racji ? W koncu masz tylko 16 lat, a zaczelas wspolzycie w wieku 14 !!!! Wydaje mi sie troche nienaturalne, zeby dzieci mialy dzieci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
262 Posty

(oppenheimer)
Stały Bywalec
Weż Ty Makaryna chłopa se poszukaj bo Ci odjebało!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
oppenheimer napisał:
Weż Ty Makaryna chłopa se poszukaj bo Ci odjebało!

A niby co moj chlop mialby do ciazy tego dziecka ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
Makaryna napisał:
Helenka12 napisał:
Witam,mam następujący problem. Mam 16 lat, z moim chłopakiem jestem od 2 lat,on wyjechał do Norwegii do pracy,do rodziców. Okazało się, że jestem w ciąży no i mamy zamiar w Polsce złożyć wniosek w sądzie opiekuńczym o możliwość zawarcia związku małżeńskiego,ponieważ moja sytuacja w rodzinie jest na tyle kiepska, że zmuszają mnie do usunięcia tego dziecka,czego oczywiście absolutnie nie chce, więc chcemy żebym mogła wyjechać do Norwegii. Chciałabym wiedzieć jakie mogą być z tym problemy,jakie papiery,czy jest takie coś jak liceum zaoczne?
A nie probujesz rozwazyc, ze moze twoi rodzice maja troche racji ? W koncu masz tylko 16 lat, a zaczelas wspolzycie w wieku 14 !!!! Wydaje mi sie troche nienaturalne, zeby dzieci mialy dzieci.


Trochę nienaturalne i trochę nieodpowiedzialne!

Wszystko takie proste się wydaje, bo rodzice chłopaka, przyjmą pod swój dach, bo rodzice chłopaka, będą utrzymywać, bo rodzice chłopaka, będą pomagać fizycznie przy dziecku, bo rodzice chłopaka będą....
Dziewczyno jesteś zdana zupełnie na chłopaka i jego rodziców, a co będzie jeśli chłopakowi znudzi się tacierzyństwo i życie z Tobą?
Nie masz wykształcenia, nie masz pracy, nie masz własnego mieszkania, za to będziesz miała bardzo związane ręce, jeśli okaże się za jakiś czas, że zostałaś sama z dzieckiem.
Nie życzę Ci tego oczywiście, niech Ci się wiedzie jak najlepiej, ale niestety Twoi rodzice mają sporo racji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(anna61)
Nowicjusz
Helenka12 napisał:
[quote]Witam,mam następujący problem. Mam 16 lat, z moim chłopakiem jestem od 2 lat,on wyjechał do Norwegii do pracy,do rodziców. Okazało się, że jestem w ciąży no i mamy zamiar w Polsce złożyć wniosek w sądzie opiekuńczym o możliwość zawarcia związku małżeńskiego,ponieważ moja sytuacja w rodzinie jest na tyle kiepska, że zmuszają mnie do usunięcia tego dziecka,czego oczywiście absolutnie nie chce, więc chcemy żebym mogła wyjechać do Norwegii. Chciałabym wiedzieć jakie mogą być z tym problemy,jakie papiery,czy jest takie coś jak liceum zaoczne?[/quotedo MOPSU idz w Polsce wszak jestes obywatelka tego kraju i powinni Ci pomoc.Nie rozumiem dlaczego Norwegia ma Ci pomagac],mozesz to wytlumaczyc?skoro jestes w cizy w wieku 16 lat to chyba uwazaszz sie za dorosla osobe
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
Katolickie tłumockie myślenie i takież działanie po fakcie.
Brak podstawowych znajomości fizjologicznych u pannic i fircyków.
W norwegi jednak młodzież jest bardziej pod tym względem wykształcona tak teoretycznie jak i praktycznie.
Tu żadna dziewoja w wieku 15-18 lat nie pozwoli sobie na ciążę.
Jeżeli jednak już zaskoczy, to lekarz bez problemu i głupich pytań kieruje do usunięcia.
Makaryna ma słuszny pogląd w tym kierunku.
Dokładnym debilstwem trzeba nazwać to co tu naprodukowało to niedouczone dziecko.

Pomijając już sam fakt, że jako niepełnoletnia w ciąży w norwegi, bez prawnej opieki dorosłej osoby /Rodzica/ od razu jest pod opieką BV.
Przyjeżdżaj w te pędy a razem z ciążą dostaniesz się pod ich "skrzydła" a szczeniak będzie płacił za twoją opiekę jak za złoto.
Ech durnota ciemnogrodu nie zna granic.

Wyspowiadałaś się chociaż z grzechu przedmałżeńskiego ?.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok