Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Operacja w Polsce, chorobowe w Norwegii - możliwe? - Norwegia

Czytali temat:
13 Posty
Wiking
Witam. Chciałbym małej porady. pracuje w norwegii od roku i mam kontrakt na stałe. Mam problem z barkiem po nieudanej operacji z przeszłości i chcę zrobić kolejną w polsce, lecz po niej nie będe mógł pracować ok 3 miesięcy. Czy moge starac się o chorobowe w norwegii? Jak to zrobić najlepiej? prosze o podpowiedz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
iza nowak
(nowa2014)
Początkujący
szejki napisał:
Witam. Chciałbym małej porady. pracuje w norwegii od roku i mam kontrakt na stałe. Mam problem z barkiem po nieudanej operacji z przeszłości i chcę zrobić kolejną w polsce, lecz po niej nie będe mógł pracować ok 3 miesięcy. Czy moge starac się o chorobowe w norwegii? Jak to zrobić najlepiej? prosze o podpowiedz.. Jak najbardziej. Tylko proszę zabrać wszystkie dokumenty z polandii i je przetłumaczyć. Nav tylko nie odda pieniędzy za zabieg
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Wiking
ok dzieki za odpowiedź. w szpitalu w którym będe miał zabieg przedstawiłem norweskie ubezpieczenie helfo. Czyli w pracy normalnie mam chorobowe? nie mogą mnie zwolnić? robie operacje i wracam do norwegii czy moge w polsce przebywać a do navu tłumaczone dokumenty?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
iza nowak
(nowa2014)
Początkujący
szejki napisał:
ok dzieki za odpowiedź. w szpitalu w którym będe miał zabieg przedstawiłem norweskie ubezpieczenie helfo. Czyli w pracy normalnie mam chorobowe? nie mogą mnie zwolnić? robie operacje i wracam do norwegii czy moge w polsce przebywać a do navu tłumaczone dokumenty?najpiere fastlege i mówisz mu ze jedziedz na zabieg do polski i wypisuje ci sykemelding potem zznosisz to do nav. W Polsce zostsjezzz tyle ile będzie to wskazane po zabiegu. Potem wracasz z pl dokumentami do fastlege i nav .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
iza nowak
(nowa2014)
Początkujący
nowa2014 napisał:
szejki napisał:
ok dzieki za odpowiedź. w szpitalu w którym będe miał zabieg przedstawiłem norweskie ubezpieczenie helfo. Czyli w pracy normalnie mam chorobowe? nie mogą mnie zwolnić? robie operacje i wracam do norwegii czy moge w polsce przebywać a do navu tłumaczone dokumenty?najpiere fastlege i mówisz mu ze jedziedz na zabieg do polski i wypisuje ci sykemelding potem zznosisz to do nav. W Polsce zostsjezzz tyle ile będzie to wskazane po zabiegu. Potem wracasz z pl dokumentami do fastlege i nav .
nie mogą Cie zwolnić ale molo będzie jak szef zostanie poinformowany
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Wiking
czyli ide do nav i jade do polski, i jak wróce to dopiero zanosze im wszystko i mi wypłacają za te mięsiące tak? jak wyliczają chorobowe? od jakich stawek?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
iza nowak
(nowa2014)
Początkujący
szejki napisał:
czyli ide do nav i jade do polski, i jak wróce to dopiero zanosze im wszystko i mi wypłacają za te mięsiące tak? jak wyliczają chorobowe? od jakich stawek?do nav z sykemeldingv, przez pierwsze 16 dni płaci pracodawca a potem nav na podstawie rocznego przychodu przez dni sykemeldingv,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
iza nowak
(nowa2014)
Początkujący
nowa2014 napisał:
szejki napisał:
czyli ide do nav i jade do polski, i jak wróce to dopiero zanosze im wszystko i mi wypłacają za te mięsiące tak? jak wyliczają chorobowe? od jakich stawek?do nav z sykemeldingv, przez pierwsze 16 dni płaci pracodawca a potem nav na podstawie rocznego przychodu przez dni sykemeldingv,
ile zarabiasz brutto i netto ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Wiking
pracuje od listopada zeszłego roku, tzn w listopadzie 3 tygodnie i w grudniu ponad 2 tygodnie. na ręke 22 tyś kr. za kazdy miesiąc, tzn listopad i grudzień. ostatnie 2 miesiące ponad 32 tyś na miesiąc na rękę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
iza nowak
(nowa2014)
Początkujący
szejki napisał:
pracuje od listopada zeszłego roku, tzn w listopadzie 3 tygodnie i w grudniu ponad 2 tygodnie. na ręke 22 tyś kr. za kazdy miesiąc, tzn listopad i grudzień. ostatnie 2 miesiące ponad 32 tyś na miesiąc na rękę.

to wylicz teraz z tego 80 % i bedziesz znal kwote
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok