Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Paszport czy dowód???? - Norwegia

Czytali temat:
jerzy bobrus Angelika Pawłowska Łukasz Wierzbicki Karolina Karolina martinez1 Ewelina642 Tycjan Agnieszka2224 Figurska (4289 niezalogowanych)
92 Posty
Maja00 z
(maja00)
Początkujący
Mam pytanko czy dziecko może jechać do polski na dowód osobisty czy musi mieć paszport????
Dodam że dziecko ma 6 lat i właśnie skonczyl się termin ważności paszportu i czekamy na wizyte w konsulacie ale to bardzo długo plus czas oczekiwania na paszport :/ A ma wyrobiony dowód czy to wystarczy czy nie????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Katarzyna ...
(Midnight)
Początkujący
Moje dzieci przyjechały na dowodach. Z dowodami też wyrabiałam im pozwolenie na pobyt, do dzisiaj posługuję się tylko ich dowodami i nie ma z tym najmniejszego problemu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Dziecko moze z toba leciec rowniez z niewaznym paszportem. Kazdy obywatel ma prawo wrocic Do swojego kraju nawet jesli paszport jest juz niewazny. Na ostatniej stronie paszportu jest to napisane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
92 Posty
Maja00 z
(maja00)
Początkujący
no tak tylko to nie chodzi o powrót do polski tylko o wakacje I nie ze mną będzie dziecko lecieć A paszport będzie wyrabiany tutaj dlatego się zastanawiam czy z dowodem nie będzie problemu w te i wefte Midnight pisze ze nie ma problemu wiec chyba zaryzykuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
W pierwszym poscie pisalas, ze chodzi o lot do Polski.
Z tym nie ma zadnego problemu, do innego kraju bedzie. Jezeli ma dowod, to nie powinno byc zadnych problemow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
92 Posty
Maja00 z
(maja00)
Początkujący
tak chodzi o wakacje w Polsce tylko troszkę się nie zrozumieliśmy bo napisales ze obywatel ma prawo wrocic do polski na nieważny paszport, to nawet jeśli by paszport uznali przy wylocie to jeśli nie mamy ważnego paszportu mógł by być problem z powrotem jeśli nie dało by się na dowód ale skoro na dowod można to mysle ze będzie ok
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
maja00 napisał:
tak chodzi o wakacje w Polsce tylko troszkę się nie zrozumieliśmy bo napisales ze obywatel ma prawo wrocic do polski na nieważny paszport, to nawet jeśli by paszport uznali przy wylocie to jeśli nie mamy ważnego paszportu mógł by być problem z powrotem jeśli nie dało by się na dowód ale skoro na dowod można to mysle ze będzie ok

Myslenie nie boli....
Ja mam ten sam problem, na stronie ambasady pierwsza wolna wizyta jest dopiero na 16 lipca, wiec lece z corka (6lat) normalnie do PL, bo mamy do tego prawo, a w PL wyrobie jej paszport bez zadnego problemu i bedzie to kosztowalo 50 zlotych a nie 400 koron.
Tu nie chodzi o powrot na stale ani na czasowy, po prostu masz prawo jako obywatel RP wjechac na teren kraju ojczystego z niewaznym paszportem i nikt nie pyta czy wracasz na stale, czy na dwa tygodnie, bo nikogo to nie obchodzi. Natomiast z Polski do Norwegii bez waznego dokumentu nie mozna przyleciec.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
92 Posty
Maja00 z
(maja00)
Początkujący
dokładnie mam taki sam odległy termin nawet jeszcze bardziej :/ a my nie będziemy jechać więc nie ma możliwości wyrobienia paszportu w Polsce:/ Ale swoją drogą to nie wiedziałam ze można na nieważny paszport jechać więc przydatna informacja na przyszłość
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok