Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

wypowiedzenie umowy najmu!! - Norwegia

1 Post
agnieszka nowakowska
(agusia192)
Wiking
Witam mam pytanie,właściciele domu u których wynajmuje mieszkanie,rozwodzą się i sprzedają dom,umowe mamy do kwietnia 2012 roku,z 3 miesięcznym wypowiedzeniem!Orientujecie się może jak sprawa wygląda w takiej sytuacji,bo właściciele powiedzieli nam ze w tym momencie przysługuje nam wypowiedzenie na 1 miesiąc a nie na 3 jak jest w umowie...sama nie wiem więc jeśli ktoś się orientuje w temacie...pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Antoni Perez
(PeReZ)
Stały Bywalec
Powinien obowiązywać okres wypowiedzenia z kontraktu ale... Jak zawsze są jakieś ale. Sytuacje jak wypadki losowe, nagła utrata pracy, wojna, ataki terrorystyczne w sąsiedztwie... mogą spowodowować skrócenie okresu wypowiedzenia. Najzwyklejsze chamstwo jest najlepszym sposobem skrócenia takie okresu nawet z dnia na dzień. Znam kilka przypadków, w których to nasi dzielni rodacy "zrywali" umowy z dnia na dzień bez wypowiedzenia. Właściciel lokalu może też wypowiedzieć z dnia na dzień w przypadku dopuszczenia się osoby najmującej do czynów karanych lub innych zagrażających zdrowiu i życiu innych mieszkańców. Ja pół roku wyrzucałem Chińczyka co mi trzy razy spalił kuchnię. Ale w końcu policja mi pomogła.

Znam jeden przypadek, w któym umowa najmu lokalu była zawarta na okres minimum dwóch lat. Depozyt był na dwa miesiące. Właściciel lokalu zmienił wysokość czynszu wcześniej niż określony kontraktem okres trzech lat. To pozwoliło najmującym wypowiedzieć umowę w okresie miesiąca a nie trzech bez utraty depozytu.

O zapisach prawnych na temat umów najmu możesz poczytać na stronach forbruksrådet.

W tym przypadku nie wiem co ma wspólnego rozwód czy sprzedaż domu a waszym najmem lokalu. Jeśli sprzedawali by dom a lokal, w którym mieszkacie, jest legalny to nabywca będzie zadowolony z rzetelnych lokatorów. Chyba, że właściciel chce wyremontować to mieszkanie aby podnieść wartość domu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Tomasz Nierzwicki
(Advokat1)
Wiking
Wynajmujący nie może jednostronnie zmienić okresu wypowiedzenia umowy najmu. Co do zasady wypowiedzenie musi zawierać uzasadnioną przyczynę. Sprzedaż mieszkania czyni zadość temu wymogowi, niemniej wynajmujący nie może skrócić okresu wypowiedzenia bez Państwa zgody.

W ramach prowadzonej kancelarii prawnej w Oslo obsługuję tego rodzaju sprawy, zapraszam do kontaktu:

www.eos-advokat.no

Pozdrawiam

Tomasz Nierzwicki
Radca prawny i adwokat zagraniczny w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok