Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Paszport - Norwegia

Czytali temat:
grzegorz karwowski Łukasz Legierski Milena Mis maria2410 Ka Bam bakub1 Ania Potrykus Tycjan Grzegorz Lobko (4038 niezalogowanych)
48 Postów
Mariusz H
(Diun)
Nowicjusz
Witam czy jadąc do pracy do no trzeba mieć paszport czy tak jak eu wystarczy dowód osobisty??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Diun napisał:
Witam czy jadąc do pracy do no trzeba mieć paszport czy tak jak eu wystarczy dowód osobisty??
Jeżeli będziesz jechał własnym samochodem lub Autokarem , to Możesz mieć Dowód Osobisty ..
Lub kartę bankomatową , jednak z własnym zdjęciem , oraz prawo jazdy oczywiście...
Natomiast jak będziesz Leciał samolotem ,to niektórzy przewoźnicy żądają Paszportu...na sam przelot...
Trzeba dlatego , zasięgnąć informacji na lotnisku , by następnie nie mieć kłopotów...z lotem do Norge...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Teoretycznie nie powinno być problem z dowodem, ale paszport jest "pewniejszy" dla urzędnika, dane w paszportach są zunifikowane (rozłożenie ich , strony itp.) Latanie tak jak Gabriel napisał, niektóre linie mają taki wymóg.

Jedni napiszą że mają tylko dowód i wszystko bez problemów załatwiają (mają rację)
Inni napiszą że dowód to nie zawsze "działa" i nie wiedzieć czemu też mają rację.

Jak masz czas to wyrób sobie paszport (robienie go tu na miejscu jest dużo droższe) nie wiesz kiedy będzie niezbędny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
Zuzu napisał:
Teoretycznie nie powinno być problem z dowodem, ale paszport jest "pewniejszy" dla urzędnika, dane w paszportach są zunifikowane (rozłożenie ich , strony itp.) Latanie tak jak Gabriel napisał, niektóre linie mają taki wymóg.

Jedni napiszą że mają tylko dowód i wszystko bez problemów załatwiają (mają rację)
Inni napiszą że dowód to nie zawsze "działa" i nie wiedzieć czemu też mają rację.

Jak masz czas to wyrób sobie paszport (robienie go tu na miejscu jest dużo droższe) nie wiesz kiedy będzie niezbędny.

Norwegia jest w Schengen i Polska tez , tak ze jesli polecisz lotem bezposrednim nie masz najmniejszych problemow na dowod osobisty czasami moga cie poprosic o jakis inny dowod tozsamosci.
A paszport jest zawsze paszportem.
No chyba ze bedziesz mial jakis lot laczony przez kraj co nie jest w Schengen.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów
Mariusz H
(Diun)
Nowicjusz
Dziękuje za odpowiedzi.. niestety nie dam rady zrobić paszportu do wyjazdu bo od 28mego marca mam rozpocząć prace ale dobrze ze na początek nie powinno być problemu z dowodem a potem wyrobie paszport Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów
Mariusz H
(Diun)
Nowicjusz
aha ale tu nie chodzi tylko o podróż ja nie wiem czy na dowód załatwie sprawy papierkowe pobyt konto w banku itp??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Diun napisał:
aha ale tu nie chodzi tylko o podróż ja nie wiem czy na dowód załatwie sprawy papierkowe pobyt konto w banku itp??

W teorii nie powinieneś mieć żadnych problemów, w praktyce bardzo rzadko jak już, a jak trafisz na debila w banku lub gdzieś indziej to prawko lub jakiś inny dokument powinien rozwiać wątpliwości.

Mi po dwóch tygodniach od złożenia wniosku wydali nowy paszport i to w sierpniu gdzie jest okres wakacyjny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok