Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ile kosztuje przerejestrowanie samochodu?? - Norwegia

7 Postów

(Dziergus)
Wiking
Mam pytanie ile kosztuje przerejestrowanie samochodu np polskiego na norweskie blachy? parę Norwegów wspominało żeby im sprowadzić z Niemiec jakieś samochody i teraz interesuje mnie ile kosztuje taka akcja czy jest to opłacalne dla was ? ( dla Norwegów)?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Temat juz byl wiele razy.. niemniej jednak:

Koszty rejestracji znajdziesz tutaj:
www.finn.no/finn/car/regtax

Tobie natomiast chodzi o koszty importu (Vat i akcyza).. te znajdziesz tutaj:
www.toll.no/templates_TAD/RegistrationTa...9&epslanguage=NO
Vat (Moms) placisz dodatkowo - 25% od kwoty calosciowej: Wartosc pojazdu+koszt transportu+akcyza.

Wypelnij dane w formularzu.. Czy warto(?).. zalezy jaki woz.. ocenisz sam..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(Dziergus)
Wiking
Nie do konca rozumie chce np: z polski przywiesc audi a6 za 50 tysiecy zł + transport czyli moje paliwo i prom , +25% z 50 tysiecy polskich zlotych tak? i akcyza?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Dziergus napisał:
Nie do konca rozumie chce np: z polski przywiesc audi a6 za 50 tysiecy zł + transport czyli moje paliwo i prom , +25% z 50 tysiecy polskich zlotych tak? i akcyza?

1. Sumujesz: PLN50.000+Koszt paliwa+promy+ew. koszt ubezpieczenia auta.
Od tego placisz 25%Vat w Urzedzie Celnym.
2. Oplacasz koszt akcyzy + koszt przegladu. Nie zwrocilem uwagi.. kalkulator, do ktorego link podalem pokazuje juz kwote brutto, wiec placisz ile wyliczy.
3. Rejestrujesz samochod (tu cene za swoj samochod znajdziesz w tym pierwszym linku).

Prosciuchne nieprawdaz(?).. Przelicz dobrze, czy Ci sie to kalkuluje. Proporcje zarobkow w Norwegii do cen samochodow sa dokladnie takie jak w Niemczech.. Czyli wcale nie jest zle...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Aha.. i pamietaj jeszcze, ze mechanizm na rynku samochodow uzywanych dziala tak samo jak wszedzie.. tzn. samochody z importu sa 10-20% tansze niz kupione u dealera na miejscu. W przypadku Audi dolicz jeszcze koszt zabezpieczenia antykorozyjnego (Tectyl - 5-7 tys. koron).. bedzie Ci potrzebne.. Wypadaloby takze zamontowac automatyczny wlacznik swiatel dziennych (lub mijania).. pozniej trudno sprzedac..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Nie ma za co..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(Dziergus)
Wiking
to po obliczeniu tego wszystkiego wyszło mi drugie tyle opłat jest to możliwe czy coś poknociłem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Tyle mniej-wiecej taka impreza kosztuje..

PS. Po zaplaceniu tego wszystkiego mozna starac sie o alternatywne obliczenie akcyzy. Wyglada to tak, ze wypelniasz wniosek w ktorym wykazujesz, ze wartosc auta jest duzo nizsza w Norwegii, auto ma duzy przebieg, ma zuzyta tapicerke.. sporo mozna nawrzucac.. Na tej podstawie mozesz (ale nie musisz!) uzyskac zwrot czesci akcyzy.. oczywiscie bedziesz musial okazac samochod
Zwykle dziala to sprawnie w zasadzie tylko i wylacznie w przypadku samochodow kolekcjonerskich/ nietypowych oraz starych (nie zabytkowych!). W pozostalych przypadkach... widzimisie urzednika..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Nie ma za co..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
549 Postów
Grzegorz K
(Grzes203)
Wyjadacz
Aaa dzięki dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok