Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Problem z rejestracja UDI - Norwegia

1 Post
lukko
(lukko)
Wiking
Witam,
od połowy maja pracuję w Norwegii, mam umowę, otrzymałem D-numer. Chciałem zarejestrować się na Policji- niestety okazało się, że nie figuruję w "rejestrze pracowników" do którego powinienem zostać zgłoszony przez pracodawcę. Oczywiście skontaktowałem się z nim w tej sprawie i otrzymałem zapewnienie, że wszelkie formalności związane z moim zatrudnieniem zostały przeprowadzone. Mój znajomy z Polski pracuje dla tej firmy już kilka lat wiec mniemam, że jest to prawda.
Niestety w związku z tym, że nie mam potwierdzenia rejestracji na policji nie mogę założyć konta bankowego i przez to nie otrzymałem wynagrodzenia. Policjant w UDI twierdził, że to może być przyczyną mojej nieobecności w "rejestrze pracowników". Mam więc paradoksalną sytuację: nie mogę się zarejestrować ponieważ nie otrzymałem wynagrodzenia- nie otrzymałem wynagrodzenia ponieważ nie mam rejestracji.

Czy ktokolwiek z forumowiczów miał podobne problemy w UDI?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
UDI jest szturchniete jak wiele rzeczy tu w norwegii.Rejestrujesz sie na spotkanie w UDI czesto czas oczekiwania powalajacy.Przygotowujesz dokumenty zgodnie z wymienionymi na stronie.Przychodzisz do nich a oni pierwsze co chca to trzy ostatnie lonslipy.Oczywiscie ich nie masz bo nie bylo na liscie (no chyba ze akurat wzioles ze soba na wszelki)i w tym momencie konczy sie twoja dlugo oczekiwana wizyta.Na pytanie dlaczego nie ma tam na stronie aby te lonslipy pzyniesc slyszysz przepraszamy ale wielu pracodawcow probuje oszukiwac.I co teraz (prosze zamowic kolejna wizyte).Bylem juz w tej sytuacji dwukrotnie zalatwiajac znajomym rejestracje.Jak juz tam bylem i uslyszalem ten wymog zapytalem bac co badz u ludzi ktorzy maja stac na strazy prawa ze ja od mojego pracodawcy lonslipow nie dostawalem przez 24 lata i czekam na reakcje sprawdzil tylko czy odprowadzal za mnie skladki (czego ja wcale nie kwestionowalem bo wiem ze odprowadzal)i zero konkretniejszego zainteresowania faktem.Ja mu zadalem pytanie czy wobec tego lonslip w norwegii jest obowiazkiem pracodawcy odp.jak najbardziej.Wiec pyta mnie jak to mozliwe ze on tego nie wystawial a ja sie nie upominalem ja mu na to ze ja wiele razy sie upominalem ale on twierdzil ze go to za duzo kosztuje i kalkulujac wowczas ze jak bede naciskal to strace prace odpuszczalem.Z tym faktem jest powiazane wiele dalszych problemow o ktorych teraz nie bede pisal ale zwracam tylko w ten sposob uwage na fakt wybiurczego stosowania przepisow wobec nas przez norweskie instytucje szkoda po prostu nerwow.Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...czy ty aby nie pracujesz na czarno?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok