Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca jako inżynier - Norwegia

4 Posty
Wiolandaa
(Wiolandaa)
Wiking
Cześć,
zdecydowałam się, że wyjadę do Norwegii do pracy. Nie ukrywam, że docelowo chcę pracować w wyuczonym zawodzie. Ukończyłam politechnikę na kierunku budownictwo a obecnie w Polsce pracuje jako asystent projektanta w branży drogowej. Taką bądź podobną pracę chciałabym podjąc w Norwegii. Moje pytanie, jak wygląda z zatrudnieniem młodych ludzi na takie stanowiska? Czy norwegowie zatrudniają chętnie inżynierów z obcych krajów do pracy w biurach projektowych? Może ktoś będzie wiedział Zależy mi bardzo na tym, żeby pracowac w zawodzie. Umiem bardzo dobrze AutoCada, co do języków to angielski na poziomie komunikatywnym, norweskiego zacznę sie uczyć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Wiolandaa napisał:
Umiem bardzo dobrze AutoCada
Wszyscy znaja AutoCada w tej branży i przy tym wyksztalceniu - wszyscy.
Novapoint zna (dotyczy pracy przy projektowaniu dróg)?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
149 Postów
Kacper102
(Kacper102)
Stały Bywalec
Brawo Ty
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wiolandaa
(Wiolandaa)
Wiking
Novapoint zna?
Tego programu nie znam, nigdy nie miałam z nim styczności.
Orientuje się ktoś jakich programów wspomagających projektowanie właśnie używa się w Norwegii? Podejrzewam, że pewnie jeden z nich to wyżej wymieniony Novapoint. Czy wiadomo jak to wygląda z Autocadem ? Jest on powszechny wśród norwegów?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
napisał:
Novapoint zna?
Tego programu nie znam, nigdy nie miałam z nim styczności.
Orientuje się ktoś jakich programów wspomagających projektowanie właśnie używa się w Norwegii? Podejrzewam, że pewnie jeden z nich to wyżej wymieniony Novapoint. Czy wiadomo jak to wygląda z Autocadem ? Jest on powszechny wśród norwegów?


Na 100% chyba wszyscy projektanci ponizej 40-ki (w budownictwie, pewnie i w drogach tez) znaja Autocad. Powyzej 50-ti tak cos polowa.
A jakie programy uzywasz w Polsce?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
Wiolandaa napisał:
Cześć,
zdecydowałam się, że wyjadę do Norwegii do pracy. Nie ukrywam, że docelowo chcę pracować w wyuczonym zawodzie. Ukończyłam politechnikę na kierunku budownictwo a obecnie w Polsce pracuje jako asystent projektanta w branży drogowej. Taką bądź podobną pracę chciałabym podjąc w Norwegii. Moje pytanie, jak wygląda z zatrudnieniem młodych ludzi na takie stanowiska? Czy norwegowie zatrudniają chętnie inżynierów z obcych krajów do pracy w biurach projektowych? Może ktoś będzie wiedział Zależy mi bardzo na tym, żeby pracowac w zawodzie. Umiem bardzo dobrze AutoCada, co do języków to angielski na poziomie komunikatywnym, norweskiego zacznę sie uczyć


Zajrzyj do ogłoszeń : www.mojanorwegia.pl/ogloszenia_o_prace
Zgłoś wpis
4 Posty
Wiolandaa
(Wiolandaa)
Wiking
A jakie programy uzywasz w Polsce?

W Polsce pracuję własnie na Autocadzie oraz na Civil 3D (juz typowo program do projektowania dróg). Dużo osób korzysta też z Microstation. Byłam właśnie ciekawa jak to wygląda w Norwegii z Cadem, dlatego wielkie dzięki za odpowiedź!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Wszystko mozliwe, ze tez sie ten program uzywa w Norwegii (budownictwo drogowe, to nie moja dzialka). Najlatwiej sie przekonac, czy ma sie jakies szanse wysylajac podania do odpowiednich zakladow. Mysle, ze im bardziej na polnocy, tym latwiej tam znalesc prace, gdyz konkurencja jest mniejsza.
tjenester.nav.no/stillinger/stillinger?s4=125844&rv=null&rpp=null
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wiolandaa
(Wiolandaa)
Wiking
Elise napisał:
Wszystko mozliwe, ze tez sie ten program uzywa w Norwegii (budownictwo drogowe, to nie moja dzialka). Najlatwiej sie przekonac, czy ma sie jakies szanse wysylajac podania do odpowiednich zakladow. Mysle, ze im bardziej na polnocy, tym latwiej tam znalesc prace, gdyz konkurencja jest mniejsza.
tjenester.nav.no/stillinger/stillinger?s4=125844&rv=null&rpp=null


Dzięki wielkie za info!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok