Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czy pracodawaca, moze w wolny dzien sciagnac mnie do pracy ? - Norwegia

2 Posty
tomek romek
(tomeknieromek)
Wiking
Witam, czy pracodawca moze sciagnac mnie w wolnym czasie na szkolenie ? Totalnie mi to nie pasuje, mam zaplanowane zupelnie co innego w tym terminie. Dodam, ze nie jest to sytlacja nagla. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
tomeknieromek napisał:
Witam, czy pracodawca moze sciagnac mnie w wolnym czasie na szkolenie ? Totalnie mi to nie pasuje, mam zaplanowane zupelnie co innego w tym terminie. Dodam, ze nie jest to sytlacja nagla. Pozdrawiam
A placa ci za siedzenie na tych szkoleniach?

Ogolnie musisz sobie pomyslec, co ci te szkolenie daje. Jezeli bedziesz mial papier, ktory mozesz przedstawic gdy szukasz nowej pracy, to warto siedziec nawet jak nie placa. Gorzej jak to sa jakies bzdety typu procedury w pracy, pierwsza pomoc, itp.

Niestety nie znam przepisow w tej sprawie, ale bylam kilka razy w podobnej sytuacji. Na kursy, ktore sa mi przydatne w pracy i ktore moge przedstawic gdy szukam nowej pracy poszlam. Kursy zwiazane z certifikowaniem firmy do ISO olalm po jednym dniu (3-dniowy kurs). Cos tam szef marudzil, spytalam sie o zaplate za siedzenie w prywatnym czasie i wiecej juz nigdy nic na ten temat nie slyszalam. Wiec podejrzewam, ze szef nie moze wyslac pracownika obowiazkowo na kurs bez zaplacenie mu za te godziny, gdyz gdyby bylo inaczej, to szef (znajac go) chyba by mnie zamordowal.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
Elise napisał:
tomeknieromek napisał:
Witam, czy pracodawca moze sciagnac mnie w wolnym czasie na szkolenie ? Totalnie mi to nie pasuje, mam zaplanowane zupelnie co innego w tym terminie. Dodam, ze nie jest to sytlacja nagla. Pozdrawiam
A placa ci za siedzenie na tych szkoleniach?

Ogolnie musisz sobie pomyslec, co ci te szkolenie daje. Jezeli bedziesz mial papier, ktory mozesz przedstawic gdy szukasz nowej pracy, to warto siedziec nawet jak nie placa. Gorzej jak to sa jakies bzdety typu procedury w pracy, pierwsza pomoc, itp.

Niestety nie znam przepisow w tej sprawie, ale bylam kilka razy w podobnej sytuacji. Na kursy, ktore sa mi przydatne w pracy i ktore moge przedstawic gdy szukam nowej pracy poszlam. Kursy zwiazane z certifikowaniem firmy do ISO olalm po jednym dniu (3-dniowy kurs). Cos tam szef marudzil, spytalam sie o zaplate za siedzenie w prywatnym czasie i wiecej juz nigdy nic na ten temat nie slyszalam. Wiec podejrzewam, ze szef nie moze wyslac pracownika obowiazkowo na kurs bez zaplacenie mu za te godziny, gdyz gdyby bylo inaczej, to szef (znajac go) chyba by mnie zamordowal.


A mnie,tak na chlopski rozum wydaje sie,ze to jest tzw. sprawdzanie "elastycznosci"pracownika,ktory to jakze czesto pisze o takich sprawach w cv.Moim skromnym zdaniem powinienes zadzwonic do Niego jesli nr posiadasz i pogadac,ze masz inne plany.Ew. eske wyslac .Z reszta nik t za reke Cie nie poprowadzi,bo zawsze i Ty pozniej mozesz powiedziec,ze to bylo nie ta droga.Trzeba poznac czlowieka.Prawa nie ma ,ale zawsze moze zapomniec o Tobie przy przedluzeniu umowy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów

(Krowa)
Początkujący
Po jaki dzwon jakies kursy czy szkolenia Polakom, ktorzy i tak wszystko wiedza najlepiej?
My Polacy wiedze z mlekiem matki i suwerena przeciez wysysamy i o czym gadanie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

(Chuck Norris)
Stały Bywalec
Krowa napisał:
Po jaki dzwon jakies kursy czy szkolenia Polakom, ktorzy i tak wszystko wiedza najlepiej?
My Polacy wiedze z mlekiem matki i suwerena przeciez wysysamy i o czym gadanie?

Wiekszosc tych kursow to pic na wode. Pomijam juz ich smiesznosc. Nabijanie kasy i niby ochrona pracownika wielkie slowa a w praktyce "wyjatkowo mozna to tak zrobic" i podpis na papierku zeby bronic pupe pracodawcy. Te kursy sa smjeszne jak instrukcja mycia rak. Chyba tylko w Norwegii mozna spotkac takie kwiatki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
tomeknieromek napisał:
Witam, czy pracodawca moze sciagnac mnie w wolnym czasie na szkolenie ? Totalnie mi to nie pasuje, mam zaplanowane zupelnie co innego w tym terminie. Dodam, ze nie jest to sytlacja nagla. Pozdrawiam


...słaby argument ...
...pracownik zawsze ma inne plany w dni wolne,nieprawdaż?
...szkolenia zawsze są związane z praca ...
...twój szef napewno nie robi ci na złość,bo...
...albo sam będzie robił to szkolenie ,więc też poświęci swój czas wolny...
...lub też bedzie to szkolenie w Ośrodku Doskonalenia Kadr...
...więc szef bedzie musiał za nie zapłacic...
...sumując...
...zwykle te szkolenia odbywaja się w dniach roboczych i miałbys opłacony ten czas ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Fajny tato
(Fajny tato)
Nowicjusz
Ja byłem na syku to pracodawca nawet chciał podjechać pod dom do mnie żeby sprawdzić czy leżę w lozku i czekam a jak nie to do roboty, chore
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Fajny tato
(Fajny tato)
Nowicjusz
Tez się z tym spotkałem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok