Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

5 Postów
Wojciech89
(Wojciech89)
Wiking
Alexandreos dobrze to określił "drugi sort"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Wojciech89 napisał:
nie chodzi tu wogule o kasę,zarobki tu są Ok ale jesteśmy już zmęczeni tym życiem...muszę przyznać ze ludzie z No są najmniej przyjaźn

Wiem nikomu nie chodzi o kase, ludzie tu przyjezdzaja z powodu widokow. Ludzie sa wszedzie tacy sami, tylko Norwegia ma teraz realne bezrobocie na poziomie 25%. Juz latwiej znajdziesz prace w Hiszpanii niz tu. Ty jestes zmeczony zyciem. Powiedz to komus kto tu na miejscu nie moze znalezc zadnej pracy. Wracajac to ciebie prace bys dostal jakbys znal norweski i mialbys norweskie uprawnienia elektryka. To dluga droga. Zycie tu tez nie jest bezstresowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów

(Krowa)
Początkujący
Wojciech89 napisał:
high octane nie chodzi tu wogule o kasę,zarobki tu są Ok ale jesteśmy już zmęczeni tym życiem nie mówię ze chcemy wyjechać z dnia na dzień ,pisze na różnych portalach w różnych krajach z Polakami ale muszę przyznać ze ludzie z No są najmniej przyjaźni np. taki kretyn jak Krowa ja ch.j się udziel i pisze takie bzdury niech sam wraca do polski jak tak mu tam złe
Wojtus ! Nie wkladaj wszystkich Polakow do jednego worka po wypowiedzi jednej, trzeciego z reszta sortu Krowy. Prawdziwi Polacy powinni byc w Polsce a wiec i Twoje miejsce jest tam. Dobrobyt tam rosnie, wolnosc tez, rzadowcy sa swiatowej jakosci, pierwszy sort ma nalezne im przywileje.
Ja, jako bydle trzeciego sortu pozostane jednak tutaj, bo tutaj mi dobrze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(Pani_Margot)
Wiking
Co prawda nie jestem z Oslo, tylko z Bergen, ale mogę powiedzieć, że teraz w Norwegii nie jest wcale łatwo dostać pracę. Jako elektryk masz szanse na znalezienie pracy, ale pamiętaj o tym, że masz dużą konkurencję, również wśrod osób, które biegle znają norweski. Z samym angielskim trzeba mieć dużo szczęścia. Poza tym musisz mieć norweskie uprawnienia lub (potwierdzenie uprawnień zagranicznych). Jeśli ich nie masz możesz pracować jako pomocnik elektryka. Natomiast sytuacja z pracą dla kobiet wygląda nieciekawie. Też jest duża konkurencja, większe szanse na znalezienie pracy są jeśli dobrze zna się język, ma się konkretny zawód, referencje od norweskiego pracodawcy i doświadczenie. Dużo kobiet, które znają język pracują często poniżej swoich kwalifikacji. Osoby bez norweskiego przeważnie sprzątają albo pracują w knajpach, chociaż i tam coraz częściej wymagają znajomości języka.
Co do wynajęcia mieszkania, to trzeba mieć na depozyt przeważnie 3 - miesięczny i mile widziane referencje. Ale zdarzają się też oferty wynajmu bez depozytu. Ogólnie przemyślcie sobie czy Wam się opłaca wyjeżdżać z Lonynu do Norwegii, uczyć nowego języka i zaczynać wszystko od początku. Nie zniechęcam, tylko przedstawiam realia norweskie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Wojciech89 napisał:
pisze na różnych portalach w różnych krajach z Polakami ale muszę przyznać ze ludzie z No są najmniej przyjaźni
Jakis "dowcipnis" zwasze sie niestety znajdzie, ale chyba nie jest tak zle.
Gorzej byloby jakby ludzie pisali teksty typu : "Rzucaj wszystko i przyjezdzaj. Pracy w bród, mieszkanie super latwo wynajac, znasz angielski to pracodawcy beda sie o ciebie bic, itp.
Przyjechalbys i co - pracy nie ma, mieszkania nie ma - i co bys wtedy zrobil?
Niestety zdarzaja sie wypadki, ze ludzie zwalniaja sie z pracy, przyjezdzaja, a tu albo pracy nie ma, albo nie taka jaka sie oczekiwalo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
SENTEX napisał:
ALEXANDEROS napisał:
Skąd tylu Polaków DRUGIEGO SORTU? Skąd tylu ułomnych? Takiego bydła? Jeżeli ŚMIECIU nie potrafisz komuś pomóc, to się nie udzielaj. Idź do szKODników i innego obŻYDlistwa!!! Tam ci będzie lepiej. Od PRAWDZIWYCH POLAKÓW WON!!!
Popieram drugi sort staje sie wk*rwiajacy !!!


...przyganiał Kocioł Garnkowi...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Australie wam oferują -:
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok