Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Średnie zarobki - Norwegia

10 Postów
natash
(natash)
Wiking
Dzień dobry,

Szukam danych na temat średnich zarobków, szczególnie interesuje mnie sektor IT. Dostanę prawdopodobnie ofertę pracy dla firmy w Norwegii z Polski, chciałbym skonfrontować to z ofertą, oczywiście jestem świadom że będzie ona niższa niż w Norwegi o x2/x3, ale nie chciałbym pracować za x5 mniej na przykład. Wiecie gdzie znajdę takie dane, pensja netto, brutto oraz jakie koszty ponosi całkowicie pracodawca przy danej kwocie brutto. Będę wdzięczny za takie informację.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Nie pracuj za 5x mniej, siedz dalej w Polsce. Sam nie potrafisz oszacowac czy ci sie oplaca przyjechac? Czym ty sie zajmujesz elektryka, swiatlowodami. Pod IT ludzie dzisiaj wszystko podpinaja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
natash
(natash)
Wiking
Cisco.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
natash
(natash)
Wiking
Cisco. Mnie jadu . Nie zamierzam wyjeżdżać tylko pracować z Polski dla firmy z Norwegii. Pytanie było o średnie zarobki gdzie znaleźć, jak policzyć brutto/netto oraz jakie koszty z tytułu mojej pensji brutto poniesie pracodawca od swojej strony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
natash
(natash)
Wiking
SENTEX napisał:
natash napisał:
Dzień dobry,

Szukam danych na temat średnich zarobków, szczególnie interesuje mnie sektor IT. Dostanę prawdopodobnie ofertę pracy dla firmy w Norwegii z Polski, chciałbym skonfrontować to z ofertą, oczywiście jestem świadom że będzie ona niższa niż w Norwegi o x2/x3, ale nie chciałbym pracować za x5 mniej na przykład. Wiecie gdzie znajdę takie dane, pensja netto, brutto oraz jakie koszty ponosi całkowicie pracodawca przy danej kwocie brutto. Będę wdzięczny za takie informację.

700tys nok zarobisz rocznie pracujac w branzy IT


Cześć znasz jakieś szczegółowe dane, gdzie znaleźć bo jak wiadomo IT to słowo szeroko pojęte i ma dużo specjalizacji. Możemy przejść na PW, jakbyś mógł udzielić porady. .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Widze, ze jak ktos ci zaoferuje prace to i tak ja wezmiesz. Ciebie interesuje jak mocno mozesz negocjowac wysokosc przyszlej pensji. Zeby miec pelnie informacji musialbys negocjowac podobny kontrakt tu na miejscu, koszty zycia. Wtedy porownac obie opcje. Pytanie z iloma takimi jak ty negocjuje twoj pracodawca. Troche duzo zmiennych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
natash
(natash)
Wiking
Z tego co widzę szuka 6 msc, także chyba już nie wielu zostało do negocjacji. Nie chcę pieniędzy Norwerskich, ale jak można wycisnąć cytrynę to dlaczego nie.

Dziękuje za link.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
natash
(natash)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
natash
(natash)
Wiking
Teraz tylko pytanie np. zakładam 300 000 NOK, to ile od tego jest podatku, ile zostaje na rękę oraz ile pracodawca rocznie poniesie kosztów 300 000 NOK, czy więcej bo jak wiemy w Polsce jest jeszcze trochę do płacenia od strony pracodawcy, czyli np w Polsce dochodzi 20% dla pracodawcy. Przy 10k brutto kosztujemy go 12k per miesiąc faktycznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Od 500k nok zaplacisz 30% podatku dochodowego, te sa niskie. Akcyza vat 100% od nowych samochodow, te podatki sa wysokie. Plusem pracy w Norwegii jest to, ze po 5 latach pracy splacisz tu dom, tak samo jak pracujac w Polsce. Tylko, ze ten dom bedzie parokrotnie drozszy. Wszystko jest kwestia zyciowych wyborow. Ludzie tu przyjezdzaja tylko dla mozliwosci zarabiania w mocnej walucie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok