Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Na co się kształcić, by pracować w Norwegii? - Norwegia

21 Postów

(Numaika)
Wiking
Chce żyć na stałe w Norwegii. Mam w czerwcu 18 lat. Jakie studia wybrać? Chciałabym mieć pracę dzięki, której mogłabym się utrzymać, ale by nie wyglądało to tak, że starcza na styk, i nie mogę mieć życia poza pracą. Jest może coś co mi polecacie? Myślałam nad zostaniem pielęgniarką, ale nie odpowiada mi to całkowicie ( nie chce potem po prostu pracować na siłę ). Ale wiem, że pewnie nie obejdzie się bez poświęceń..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

()
Stały Bywalec
A jaki mialby to byc zawod zebys nie musiala pracowac na sile?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Numaika napisał:
( nie chce potem po prostu pracować na siłę ). Ale wiem, że pewnie nie obejdzie się bez poświęceń..

Witaj w doroslym zyciu. Jesli nikt cie nie wkreci na stanowisko w urzedzie lub nie ukonczysz trudnych studiow inzynieryjnych to na emigracji zostaje ci tylko praca fizyczna. Myslisz ze ludzie przyklejaja karton-gipsy do sciany bo taka praca byla ich marzeniem z dziecinstwa. Takie zycie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kamil121218
(Kamil121218)
Wiking
hej podaj numer porozmawiamy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów

()
Wiking
napisał:
A jaki mialby to byc zawod zebys nie musiala pracowac na sile?

Mam na myśli, że pielęgniarstwo nie jest moim marzeniem, nie czuje się do tego też powołana. Mam obawy, że po prostu kiedyś nie wytrzymam. Ale kolega wyżej mówi, że albo praca fizyczna, albo urząd, inżynieria.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów

()
Wiking
high_octane napisał:
Numaika napisał:
( nie chce potem po prostu pracować na siłę ). Ale wiem, że pewnie nie obejdzie się bez poświęceń..

Witaj w doroslym zyciu. Jesli nikt cie nie wkreci na stanowisko w urzedzie lub nie ukonczysz trudnych studiow inzynieryjnych to na emigracji zostaje ci tylko praca fizyczna. Myslisz ze ludzie przyklejaja karton-gipsy do sciany bo taka praca byla ich marzeniem z dziecinstwa. Takie zycie.



Czyli nawet jak zrobię sb magistra z pielęgniarstwa i przez lata, od dziś chociażby, będę się uczyła norweskiego i szlifowała angielski, oraz z pomocą pracodawy ( widziałam pare ogłoszeń, gdzie polscy pracodawcy poszukują pielęgniarek, pomagają w znalezieniu zakwaterowania, daja kursy itd ). TO nadal nie uda mi się nic osiągnąć, i żyć w spokoju w Norwegii? Wiem, że za wiele nie wiem, więc pytam ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów

(Numaika)
Wiking
Kamil121218 napisał:
hej podaj numer porozmawiamy

Co do tego Pana, nie rozumiem o co z Wami chodzi. Wiem, że może Pan po prostu chciał porozmawiać, ale to wygląda jakby wielu tutaj mężczyzn traktowało ten portal jako stronę randkową. Do wszystkich Panów: NIE, nie mieszkam w Norwegii, nie podam swojego numeru, nie będę rozmawiała na Skype ( najlepiej z kamerą, co? ;p ).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów

()
Wiking
Ole_Nordmann napisał:
Numaika napisał:
Chce żyć na stałe w Norwegii. Mam w czerwcu 18 lat.

Ja mysle ze na tym etapie trzeba skonczyc ta rozmowe...


Ponieważ, co? Uważasz, że jestem niedojrzała, a myśl o innym kraju poza Polską jest tlyko żałosnym kaprysem niedoświadczonej dziewczyny? Czy jak? Bo trochę nie rozumiem...
Co jest złego w tym, że już chce planować swoją przyszłość?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów

()
Wiking
Wiedziałam, że pojawią się odp tego typu. Zawsze takie są, zawsze tacy się gdzieś znajdą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
TO nadal nie uda mi się nic osiągnąć, i żyć w spokoju w Norwegii? Wiem, że za wiele nie wiem, więc pytam ...

Zadaniem kobiety jest urodzenie i wychowanie dzieci a nie pogon za kariera. Powiedzmy urodzisz 3 dzieci poczawszy od 24l do 28l. Ostatnie dziecko ukonczy 7l kiedy ty bedziesz miec juz 35l. Kiedy ty chcesz robic ta kariere w swoim zyciu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok