Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Praca dla inzyniera w Norwegii ze znajomoscia angielskiego - Norwegia

8 Postów
aqqq
(aqqq)
Wiking
Witam,

Jako ze jestem tu nowy chcialbym wszystkich cieplo przywitac.

Zaczne moze od tego ze mieszkam w Wielkiej Brytani, niestety zawirowania zwiazane z brexitem, niepewna przyszlosc, zmusza mnie to tego zeby byc moze zmienic kraj emigracji.

Pracuje jako inzynier konstruktor CAD, posiadam ponad 2 lata doswiadczenia w tym zawodzie. Studia konczylem w PL, jednak posiadam takze brytyjskie kwalifikacje zawodowe. Swoje umiejetnosci jezykowe oceniam na bardzo dobre, posiadam takze pozdawane egzaminy na poziomie C2, niestety nie znam jezyka norweskiego. :/

Chcialbym sie poradzic jak oceniacie moje szanse na prace w Norwegii w zawodzie inzyniera CAD ?. Oczywiscie jestem sklonny do nauki nowego jezyka, jednak wiadomo ze po kilku miesiacach nie bede mowil plynnie po norwesku. Czy szukajanie takiej pracy bedac w Anglii ma sens? Czy trzeba byc na miejscu w Norwegii.

Bardzo prosze o pomoc oraz wskazowki.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
164 Posty
Piotr Piotr
(pendzik9)
Stały Bywalec
Jak to mówią marne szanse
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
aqqq
(aqqq)
Wiking
Dziekuje za odpowiedz.

Rozumiem ze wymagany norweski perfekcyjny musi byc.
No nic nie zaszkodzi zapytac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
panda00
(panda00)
Wiking
egzamin na poziomie B2 z norweskiego lub zachwalane Czechy, Slowacja tam po politechnice zaczynaja wyjezdzac, wymagagane angielski i pl.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
146 Postów

(ixi)
Stały Bywalec
Kurcze Ty Ole to sie Znasz na ludziach i taki Madry
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
146 Postów

(ixi)
Stały Bywalec
A Ch .. Ci do tego niech Zyja tam gdzie I'm Wygodne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
146 Postów

(ixi)
Stały Bywalec
Wlascicielem Earth
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
aqqq
(aqqq)
Wiking
Dziekuje za opinie. Poprostu staram sie miec przygotowany plan B. Nie uwazam tez zebym byl tania sila robocza. Za minimalna stawke nie pracuje Ale jak to mowia gentelmani o pieniadzach nie rozmawiaja bo je posiadaja.

Tak czy inaczej dziekuje za opinie i zachecam do dyskusji. Wszelkie wskazowki mile widziane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...rekrutacja zawsze odbywa się w ten sam sposób...
...1.wolny etat
..2 .twoje CV
... angielski na tym poziomie jest wystarczający zupełnie...
...i wcale nie musiałbys znać jęz. norweskiego....
...po zatrudnieniu został bys skierowany na bezpłatny kurs językowy,tak było też w moim przypadku,
...chociaż ja w pracy komunikuje się dalej w 40 procentach angielskim ze wzgledu na międzynarodowe grono wspólpracowników i 20 procentach francuskim ze wzgledu na system informatyczny* telekomunikacja..
...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
emil25
(emil25)
Wiking
Problem jest taki ze inzynier to tytul juz , dlatego jezyk kraju jak najbardziej wskazany. Chociaz i w innych zawodach juz teraz wymagany bo wszystko szybko "plynie do przodu"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok